Acil yardim lütfen..

Bu konuyu okuyanlar

burakdmirr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle selamun aleyküm. Ben bilgisayarımın ekran kartını 4 gb a cıkartmak ıstıyorum. Özelliklerini yazayım ve bana uygun bı ekran kartı onerır mısınız. Ekran kartı dısında almam gereken bısey varmıdır bırde.. Simdiden tesekkur ederım..

ANAKART Foxconn G31MVP/G31MXP

EKRAN KARTIM

ATI Radeon HD 3600 Series yaklaşık toplam bellek 1276 mb

RAM
Yüklü bellek 4 GB kullanabilir miktar 2 GB

İŞLEMCİ
Pentium(R) Dual- Core Cpu E5300 @ 2.60GHZ

arkadaslar beklıyorum guzel yorumlarınızı simdiden teşekkür ederim :clap:

tahir40

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Bugün üye olmuşsunuz, sanırım bu konuyu açmak için :) Hayırlı olsun. Hesap makinesinden hallice bu sisteme umarım para vermemişsinizdir. Bu sisteme iyi bi ekran kartı takma imkanınız yok, hatta vasat bi ekran kartı bile verimli çalışmaz. Gerçekten oyun oynayacaksanız bu sistemi birine hediye edip güncel bişiler toplamanızı tavsiye ederim. Param yok beklentim de düşük diyorsanız da HD 7850 tarzı 2. el bi kart bulursanız grafikleri düşük ayarlarda oyun oynayabilirsiniz.

burakdmirr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlgi ve alakanız için teşekkür ederim. Bakalım sıfırdan kasa toplamam yaklaşık 1.500 ü geçer herhalde o zaman

tahir40

Asistan
Reaksiyon puanı
19
İlgi ve alakanız için teşekkür ederim. Bakalım sıfırdan kasa toplamam yaklaşık 1.500 ü geçer herhalde o zaman

Sıfır olarak 1500e pek hızlı bişi toplamanız zor ama her halukarda sizin makinaya en hızlı kartı taksanız alamayacağınız performansta olur tabi :)
2. el düşünürseniz Dh 2. el, sahibinden, sanalpazar gibi sitelere göz atmanızı tavsiye ederim. Faturalı garantili güzel bişi bulabilirsiniz. Misal:
R9 280x ekran kartı: 600 lira
amd 6100/intel i5 işlemci ve uyumlu anakart 400-600
2*4gb ddr 1600 ram 120-130 lira
Eski harddiskinizi kullanabilirsiniz ama tavsiyem 150 lira civarı bi 120GB ssd alırsanız windows ona kurarsanız, windowsun açılış süresi, programların tepki süresi açısından memnun kalırsınız.
600w gerçek PSU, FPS, Corsair, Cooler master gibi markaların ürünlerini 120 civarı bulabilirsiniz.
Kasayı değiştirmek isterseniz bu ara fiyatına göre bu kasa populer, sıfır alabilirsiniz: http://www.teknobiyotik.com/dark-n10-usb-3-0-5-fanli-pencereli-bilgisayar-kasasi.html
Ya da düzgün bişiyse eski kasanızı da kullanabilirsiniz... Ben montaj yapamam da anlamam da diyorsanız kasa olarak satanlara bakabilirsiniz.