Aliexpressten alışveris

Bu konuyu okuyanlar

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar fazla uzatmadan konuya gireceğim aliexpresse baktım telefon fiyatları çok uygun bir tane samsung s4 bi tane de iphone 6s almayi planlıyorum aliexpresse ne kadar guvenebilirim , sipariş elime ulaşır mı ve biraz araştırdım ama fazla anlamadım gümrüğe takılma gibi bir olay oluyormuş bilen bi arkadaş varsa bu soruları detaylı bir şekilde açıklarsa sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Telefonlar gelir ama sen alamazsınız gümrük den geçiremezsin geri yollarlar parana yazık olur boşuna uğraşma

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Yurt dışı sitelerinden Telefon alımı kanunen yasak. normalde 80 doların altında her ürünü vergisiz sipariş verebilirsin. 80 dolar üzerini ise %18 gümrük vergisini ödeyerek alabilirsin. Ancak fiyatı ne olursa olsun bu durum telefonu kapsamıyor. vergisini falan versen bile alamazsın. Ancak yurt dışında bir tanıdığın varsa gelirken getirebilir yada sen gidersen yanında getirebilirsin.

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Ben şerit led sipariş etmiştim free shiphing ile 3 ayda geldi :) :)

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eyvallah arkadaşlar yani diyorsunuz ki yurt dışından telefon getirtmeyin zatende gelmez. Neyse bizde dolarin 3 ün üstünde oldugumu bi dönemde mecbur olarak bi telefon alacaz. :)

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Eyvallah arkadaşlar yani diyorsunuz ki yurt dışından telefon getirtmeyin zatende gelmez. Neyse bizde dolarin 3 ün üstünde oldugumu bi dönemde mecbur olarak bi telefon alacaz. :)
Aynen, bak benim üst kat Komşum gümrük memuru bizzat kendisine sordum ülkeye sokamayız dedi.

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eyvallah kardeşim mecburen Türkiyeden alacağız :)

on-off

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aliexpress'e elbette güvenebilirsin, ancak şunları da göz önünde bulundurmakta fayda var; satıcı hakkında ki müşteri yorumları, satıcının puanı vs. Ancak konu telefon olunca net bir şey söyleyemiyorum. Alışveriş yapmadan önce indirim kodu vs. bulursan ekstra ucuza alışveriş yapabileceğini de unutma.