AliExpressten alışveriş

Bu konuyu okuyanlar

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar fazla uzatmadan konuya gireceğim aliexpresse baktım telefon fiyatları çok uygun bir tane samsung s4 bi tane de iphone 6s almayi planlıyorum aliexpresse ne kadar guvenebilirim , sipariş elime ulaşır mı ve biraz araştırdım ama fazla anlamadım gümrüğe takılma gibi bir olay oluyormuş bilen bi arkadaş varsa bu soruları detaylı bir şekilde açıklarsa sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Telefonların gümrüğe takılma ihtimali çok yüksek -ki bir çok satıcı Türkiye'ye zaten gönderim yapmıyor. Gümrüğe takılan telefonuda vergisini ödeyip alabilirsiniz. Ama o haliyle telefonun parası zaten hemen hemen aynı fiyata geliyor.

Bunların dışında garantide sorun oluyor.

En temiz iş ülkeiçi bir firmadan almak.

mkocturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yurtdışından sim takılan hiçbir cihaz getirtemessin bu cihazlar gümrükte takılmakla kalmaz başına bela bile açabilir.

berkayztr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
GSM Modülü olan yani sim kartı takılabilen bütün ürünlerin ülkemize girişi yasaktır. Bu sim kartı takılabilen bir tablet veya akıllı saat olabilir hiç farketmez. Sim kartı takılan herşeyin girişi yasaktır. Aliexpress üzerinden alacağınız telefonun gümrüğe takılma ihtimali 99% dur. Eğer aldığınız ürün gümrüğe takılırsa gümrük tarafından o ürün ya geri gönderilir ya da gümrüğün malı olarak kabul edilir ve el konulur. Tavsiyem hiçbir şekilde yurtdışından telefon siparişi vermemenizdir :)