IOS Uygulama Yapımı İçin Teknik ve Kurumsal Destek, YARDIM!

Bu konuyu okuyanlar

bugratoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar.
1- Görsel ve içeriksel tasarımını kendim yapmakta olduğum mobil uygulamayı kod uzmanları ile geliştirip piyasaya sürmeyi hedefliyorum.
2- Uygulamanın içeriği online olarak arkadaş bulmak ve mesajlaşmak üzerine.
3- Bu yolda Android ve IOS arasından, öncelikle IOS'a odaklanmayı düşündüm.
4- Anladığım kadarıyla CC denen yazılım dili bu konuda en çok tercih edilen ve yaygın dil. Başka tercihleriniz varsa söyleyebilirsiniz.
5- İyi hazırlanmış bir uygulama için başarılı yazılımcılarla çalışmak isterim. Bunun sonucunda maddi imkan yaratmam gerekiyor.
6- Uygulamayı yapmak için KOSGEB'in önümüzdeki 15 gün içindeki uygulamalı girişimcilik eğitimlerine başvurmayı düşünüyorum.
7- Gerekli aşamaları atlarsam ar-ge ve inovasyon desteği kapsamında tasarım ve yazılım içerikleri için destek almak istiyorum. Ayni veya nakdi destekler olabilir.
8- Böylece yazılımcılara ve kendime tasarım ve yazılım açısından daha verimli bir ortam ve imkan sağlamak istiyorum. Küçük bir şahıs firması üzerinden uygulamamı hazırlamak için ister yazılımcı kiralayabilirim, ister firma bünyesinde çalışılabilir.
9- KOSGEB için mülakatta uygulama tasarımımı sunacağım. Fakat katılım sayısı çok olduğu için etkili sunum yapmam lazım. Sizlerden istediğim destek şu:

Ben photoshop vb. programlarla, iphone 6 plus s ekranının ölçü ve pixel değerlerine göre, uygulamamın arayüzünü tasarlamaktayım. Bu görselleri sunumda kullanacağım. Aynı zamanda yazılımcıya da uygulamayı anlatmak için kullanacağım. Gerekirse içindeki her materyali yazılıma ekleyebiliriz.

Bunun yanında, mülakkatta jüriyi etkilemek için işin yazılım tarafını da vurgulamam ve konuyu açıklayabilmem lazım. Bu konuda bilgi eksiklerimi gidermenizi rica ediyorum. İyi donatılmış, jest ve animatik buton hareketleri olan, online mesajlaşmaya müsait, diğer üyeleri belirli niteliklere göre filtreleyebilecek ve onların resimlerine ulaşabilecek özellikte bir yazılım istiyorum. Bunun için:
1- Mülakatta sunmak için, yazılım açısından ortalama ne kadar süreye ihtiyaç var? Fazladan söylemeniz yeterli.
2- Asgari kaç yazılımcı gerekir? Süreye oranla maaşları azami ne olur?
3- IOS için düşünürsek, asgari, kaç adet bilgisayar, telefon ve yazılım satın alınmalı?

Vereceğiniz cevaplara göre, gerçekçi bir bütçe oluşturmak ve sunumda bütçemi kabaca anlatmak istiyorum. Bana en kötüsünden, ihtiyatlı olarak, ortalama bir bütçe çıkartmanızı rica ediyorum. Destek isteyeceğim ön iş planım şöyle: Ofis kirası, teçhizat alımı ve yazılımcı masrafı için destek talebinde bulunacağım. Mümkünse aynı mekanda yazılımcıyla oturup çalışmak istiyorum. Ben görsel tasarımı ve konsepti belirleyeceğim, yazılımcıya sunacağım. Yazılımcı firma bunyesinde olursa tasarımcı ve yazılımcı için maaş desteği talip edeceğim. Yazılımcı dışarıdan hizmet alımı ile projeye dahil olacaksa ona göre destek isteyeceğim.

Bana bu yolda professional bir iş çıkarmak için gerekli maddi gereçleri ve kaba bütçeyi çıkarırsanız sevinirim.