ttnet sorunu

Bu konuyu okuyanlar

OzanTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaşlar. maalesef ttnet kullanıcısıyım. tarifemin ne olduğunu çok fazla hatırlayamıyorum ama galiba 24 mbps sınırsızdı. ancak hızım sürekli 3.5 mbps. birkaç sene önce çok nadir de olsa 4 mbps yi görmüştüm ama onun dışında beş senedir hızım 3.5 mbps. millet oyuna 30-40 ping ile girerken benimki en az 120 oluyor. ayrıca -bilirsiniz- akk yi aşınca hızınız 3 mbps ye düşer. adamlar bende 2.5 mbps ye düşürüyor. sizce bir çözüm yolu var mıdır? yoksa ben bu dolandırıcıları direk şikayet mi edeyim? şimdiden teşekkür ederim.:bored:

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim benim de öyle 24 mbps ye kadar sınırsız ama kotayi aşmadan 2.5 mbps kullaniyorum aştiktan 0.3 mbps oluyor senin ki yine iyi kotayi aşinca 2.5 oluyor. Şikayet etsende fazla bir şey olacagini sanmiyorum alt yapı yetersiz derler ve diyolarda gerçekten bu soruna artık bir çözüm bulsunlar

oguzhan ozen

Asistan
Reaksiyon puanı
33
24 mbps olarak sözleşme yaptıysan vdsl alt yapı vardır zaten adresinde. Vdsl'de bu kadar fark olması saçma ağ güncellemelerini yapmalarını iste bence 444 0 375 no'lu telefonu arayıp. Birde modem ve dns ayarlarında hata olabilir telefondan teknik desteğe bağlanmak isteyip onların yönlendirmeleriyle ayarlarını kontrol edebilirsin. Bir ihtimalde eve gelen hat bina girişinden itibaren kullanıcının sorumluluğunda olduğundan orada kablo eki veya ekleri olabilir bu da oldukça hızını ve bağlantını engelleyecektir. Sadece santrale uzaklıkla dediğin kadar büyük bir hız farkı olması oldukça güç çünkü.