Küçük bir C++ Sorusu

Bu konuyu okuyanlar

gonzai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. C++ hakkında hiçbir bilgim yok. Ancak bir oyun script ini editlemek için uğraşıyorum günlerdir. Bu script oyundaki Hero ve Bandit sınıfındaki oyuncuların birbirlerini öldürdüklerinde kazanacakları puanı belirleyen bir script. Ancak bu script te 3 sınıf için değer atanmış. Yani:

HeroXHero
HeroXBandit
HeroXSurvivor

Ben istiyorum ki

HERO CLASS I İÇİN:
HeroXHero (Hero başka bir Hero yu öldürürse)
HeroXHeroLevel2 (Hero başka bir Hero Level2 yi öldürürse)
HeroXHeroLevel3
HeroXBandit
HeroXBanditLevel2
HeroXBanditLevel3

BANDİT CLASS I İÇİN:
BanditXBandit
BanditXBanditLevel2
BanditXBanditLevel3
BanditXHero
BanditXHeroLevel2
BanditXHeroLevel3

Aşağıda vereceğim scriptin 88. satırında // Killer = Hero başlığı bulunmakta. Bu başlık altında Hero için iki döngü tanımlanmış HeroXHero ve HeroXBandit

kodları kopyala yapıştır yaparak çoğaltmaya çalıştım ancak kodlara yabancı oldugum için kondların nerde başlayıp nerede bittiğini bir türlü çözemedim. Bu nedenle haliyle script çalışmadı.

Biraz karışık anlatmış olabilirim. Ancak bilgisi olan bir arkadaşa skype üzerinden daha anlaşılır bir dilde anlatabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kod:
private["_victim","_killer","_victimPosition","_addDeathStat","_addKillStat","_normalkill","_killerRespectPoints","_fragAttributes","_player","_grpvictim","_grpkiller","_log","_lastVictims","_victimUID","_vehicleRole","_vehicle","_lastKillAt","_killStack","_distance","_distanceBonus","_flagNextToKiller","_homieBonus","_flagNextToVictim","_raidBonus","_overallRespectChange","_newKillerScore","_killMessage","_newKillerFrags","_newVictimDeaths","_killerHumanity","_victimHumanity"];if (!isServer || hasInterface) exitWith {};
_victim = _this select 0;
_killer = _this select 1;
if( isNull _victim ) exitWith {};
_victim setVariable ["ExileDiedAt", time];
if !(isPlayer _victim) exitWith {};
_victimPosition = getPos _victim;
format["insertPlayerHistory:%1:%2:%3:%4:%5", getPlayerUID _victim, name _victim, _victimPosition select 0, _victimPosition select 1, _victimPosition select 2] call ExileServer_system_database_query_fireAndForget;
format["deletePlayer:%1", _victim getVariable ["ExileDatabaseId", -1]] call ExileServer_system_database_query_fireAndForget;
_victim setVariable ["ExileIsDead", true];
_victim setVariable ["ExileName", name _victim, true];
_killerHumanity = _killer getVariable ["ExileHumanity",0];
_victimHumanity = _victim getVariable ["ExileHumanity",0];
_victim call ExileServer_object_flies_spawn;
_addDeathStat = true;
_addKillStat = true;
_normalkill = true;
_killerRespectPoints = [];
_fragAttributes = [];
if (_victim isEqualTo _killer) then
{
    ["systemChatRequest", [format["%1 commited suicide!", (name _victim)]]] call ExileServer_object_player_event_killFeed;
}
else 
{
    if (vehicle _victim isEqualTo _killer) then
    {
        ["systemChatRequest", [format["%1 crashed to death!", (name _victim)]]] call ExileServer_object_player_event_killfeed;
    }
    else 
    {
        if (isNull _killer) then
        {
            ["systemChatRequest", [format["%1 died for an unknown reason!", (name _victim)]]] call ExileServer_object_player_event_killfeed;
        }
        else 
        {
            _player = objNull;
            if (isPlayer _killer) then 
            {
                if ((typeOf _killer) isEqualTo "Exile_Unit_Player") then
                {
                    _player = _killer;    
                }
                else 
                {
                    _uid = getPlayerUID _killer;
                    {
                        if ((getPlayerUID _x) isEqualTo _uid) exitWith 
                        {
                            _player = _x;
                        };
                    }
                    forEach allPlayers;
                };
            }
            else 
            {
                if (isUAVConnected _killer) then 
                {
                    _player = (UAVControl _killer) select 0;
                };
            };
            if !(isNull _player) then
            {
                _killer = _player;
                if(_killerHumanity < -5000) then {
                    // Killer = Bandit
                    if(_victimHumanity < -5000) then {
                        // Victim = Bandit
                        _fragAttributes pushBack "Bandit Kill";
                        _killerRespectPoints pushBack ["BANDIT KILL", (getNumber (configFile >> "CfgSettings" >> "Humanity" >> "Frags" >> "BanditXBandit"))];
                    } else {
                        if(_victimHumanity > 5000) then {
                            // Victim = Hero
                            _fragAttributes pushBack "Hero Kill";
                            _killerRespectPoints pushBack ["HERO KILL", (getNumber (configFile >> "CfgSettings" >> "Humanity" >> "Frags" >> "BanditXHero"))];
                        } else {
                            // Victim = survivor
                            _fragAttributes pushBack "Survivor Kill";
                            _killerRespectPoints pushBack ["SURVIVOR KILL", (getNumber (configFile >> "CfgSettings" >> "Humanity" >> "Frags" >> "BanditXSurvivor"))];

};
                    };
                } else {
                    if(_killerHumanity > 1999) then {
                        // Killer = Hero
                        if(_victimHumanity < -1999 && _victimHumanity > -4000) then {
                            // Victim = Bandit
                            _killerRespectPoints pushBack ["BANDIT KILL", (getNumber (configFile >> "CfgSettings" >> "Humanity" >> "Frags" >> "HeroXBandit"))];
                        } else {
                            if(_victimHumanity > 1999 && _victimHumanity < 4000) then {
                                // Victim = Hero
                                _killerRespectPoints pushBack ["HERO KILL", (getNumber (configFile >> "CfgSettings" >> "Humanity" >> "Frags" >> "HeroXHero"))];
                            } else {
                                // Victim = survivor
                                _killerRespectPoints pushBack ["SURVIVOR KILL", (getNumber (configFile >> "CfgSettings" >> "Humanity" >> "Frags" >> "HeroXSurvivor"))];
                            };
                            _killer setVariable ["humanKills",(_kilHumans + 1),true];
                        };
                    } else {
                        // Killer = Survivor
                        if(_victimHumanity < -5000) then {
                            // Victim = Bandit
                            _killerRespectPoints pushBack ["BANDIT KILL", (getNumber (configFile >> "CfgSettings" >> "Humanity" >> "Frags" >> "SurvivorXBandit"))];
                        } else {
                            if(_victimHumanity > 5000) then {
                                // Victim = Hero
                                _killerRespectPoints pushBack ["HERO KILL", (getNumber (configFile >> "CfgSettings" >> "Humanity" >> "Frags" >> "SurvivorXHero"))];
                            } else {
                                // Victim = survivor
                                _killerRespectPoints pushBack ["SURVIVOR KILL", (getNumber (configFile >> "CfgSettings" >> "Humanity" >> "Frags" >> "SurvivorXSurvivor"))];
                            };
                        };
                    };
                };
                _overallRespectChange = 0;
                {
                    _overallRespectChange = _overallRespectChange + (_x select 1);
                }
                forEach _killerRespectPoints;
                _newKillerScore = _killer getVariable ["ExileHumanity", 0];
                _newKillerScore = _newKillerScore + _overallRespectChange;
                _killer setVariable ["ExileHumanity", _newKillerScore];
                format["setAccountHumanity:%1:%2", _newKillerScore,getPlayerUID _killer] call ExileServer_system_database_query_fireAndForget;
                if(_normalkill)then
                {
                    _killMessage = format ["%1 was killed by %2", (name _victim), (name _killer)];
                    if !(count _fragAttributes isEqualTo 0) then
                    {
                        _killMessage = _killMessage + " (" + (_fragAttributes joinString ", ") + ")";
                    };
                    ["systemChatRequest", [_killMessage]] call ExileServer_object_player_event_killfeed;
                    if (_addKillStat isEqualTo true) then
                    {
                        _newKillerFrags = _killer getVariable ["ExileKills", 0];
                        _newKillerFrags = _newKillerFrags + 1;
                        _killer setVariable ["ExileKills", _newKillerFrags];
                        format["addAccountKill:%1", getPlayerUID _killer] call ExileServer_system_database_query_fireAndForget;
                    };
                };
                [_killer, "showFragRequest", [_killerRespectPoints]] call ExileServer_system_network_send_to;
                _killer call ExileServer_object_player_sendStatsUpdate;
            }
            else 
            {
                ["systemChatRequest", [format["%1 was killed by an NPC! (%2m Distance)", (name _victim), floor(_victim distance _killer)]]] call ExileServer_object_player_event_killfeed;
            };
        };
    };
};
if (_addDeathStat isEqualTo true) then
{
    _newVictimDeaths = _victim getVariable ["ExileDeaths", 0];
    _newVictimDeaths = _newVictimDeaths + 1;
    _victim setVariable ["ExileDeaths", _newVictimDeaths];
    format["addAccountDeath:%1", getPlayerUID _victim] call ExileServer_system_database_query_fireAndForget;
    _victim call ExileServer_object_player_sendStatsUpdate;
};
[_victim] joinSilent ExileGraveyardGroup;
true

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
C++ bir script dili değilki. Dosyanın uzantısına göre hangi dilin scripti olduğunu öğrenebilirsin. Oyunların genelde kendi script dilleri var. Genel olarak CLASS içindeki Function'lar (İşlem veya işlevler) "{" ile başlar ve "}" ile biter. Bu işlemler iç içe de olabilirler. Genelde öyle oluyor ve alt işlevlere bölünmüş oluyorlar.

gonzai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
C++ bir script dili değilki. Dosyanın uzantısına göre hangi dilin scripti olduğunu öğrenebilirsin. Oyunların genelde kendi script dilleri var. Genel olarak CLASS içindeki Function'lar (İşlem veya işlevler) "{" ile başlar ve "}" ile biter. Bu işlemler iç içe de olabilirler. Genelde öyle oluyor ve alt işlevlere bölünmüş oluyorlar.

uzantısı .sqf bazı yerlerde bu kodun Lua dilinde oldugunu falan soylediler ancak çözemedim tam olarak ne oldugunu.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Lua gibi görünmüyor. Java benzeri görünüyor. Oyunun geliştirildiği oyun motorunun özel bir scripti olabilir. Bir script üzerinde değişiklik yapabilmek için, önce o scripti okuyan uygulamanın nasıl işlediğini biraz olsun anlamak gerekiyor.