Aşırı Utangacım!

Bu konuyu okuyanlar

RockyBalboa111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba.Benim problemim aşırı utangaçlık.Herkesi kendimden üstün görüyorum.Hiçkimseyle iletişim kuramıyorum.Hiç samimi arkadaşım yok.İnsanlarla iletişim kurarken konuşacak konu bulamıyorum.Aklıma birşey gelse bile bir türlü söyleyemiyorum.Arkadaşlarım benle bu utangaçlığımdan birşey diyemediğim için sürekli dalga geçiyorlar benim üzerimden espri yapıyorlar.Bir türlü durduramıyorum onları.Hergün bu utangaçlığım yüzünden moralim çok bozuluyor.Hergün sinirlerim bozuluyor,ölmek istiyorum.Arkadaşlar şimdi sizlere sorum kendimi nasıl düzeltebilirim?Utangaçlığımı nasıl yok edebilirim?Utangaçlığımı yok etsem sınıftaki önyargıyı kaldırabilir miyim ve nasıl özgüvenli olabilirim?

Arkadaşlar lütfen cevaplarınızı esirgemeyin. Şimdiden hepinize teşekkürler.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Geçen sene ben de böyle düşünüyordum kendim için. Ama şu an öyle olmadığını düşünüyorum. Önceden sınıfta ruh gibiydim var mıyım yok muyum kimsenin umrunda değil. Ama zamanla öyle şeyler gerçekleşti ki bana değer veren arkadaşlarım var. Bunu nasıl başardım bilmiyorum yani senin adım atman önemli. Espiri konusunda benim hakkımda da şakalar yapıyorlar gülüyoruz geçiyoruz aldırmıyorum takıntı yapmıyorum.

RockyBalboa111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçen sene ben de böyle düşünüyordum kendim için. Ama şu an öyle olmadığını düşünüyorum. Önceden sınıfta ruh gibiydim var mıyım yok muyum kimsenin umrunda değil. Ama zamanla öyle şeyler gerçekleşti ki bana değer veren arkadaşlarım var. Bunu nasıl başardım bilmiyorum yani senin adım atman önemli. Espiri konusunda benim hakkımda da şakalar yapıyorlar gülüyoruz geçiyoruz aldırmıyorum takıntı yapmıyorum.

Öncelikle cevabın için teşekkürler.Ben adım atmaya çalışıyorum ama bir türlü olmuyor.Birisi benle dalga geçtimi zaten hiç birşey yapamıyorum.Yapsam bile saçmalıyorum.

Xyler

Asistan
Reaksiyon puanı
19
aklıma bişe geliyor ama burdan yazmasam daha iyi...