wan olmadan lan ile bağlantı !!!

Bu konuyu okuyanlar

ahyeluz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler,
Elimde dört tane lan ağ ile oluşturulmuş bir wan ağ mevcut. ben bu ağ içerisinde merkez lan da wan ile değil de lan ağ ile servere ulaşmak istiyorum, nasıl yapacağım??? Yardımcı olur musunuz???

umarım anlatabilmişimdir derdimi :wink:

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Sanırım diğer ağları yerel ağ gibi kullanmak istiyorsun. O zaman bağlanmak istediğin tarafa vpn bağlantısı ile bağlanıp, karşı tarafın iç ağına dahil olabilirsin. Bunun için hedefteki sistemde vpn bağlantısı için gerekli ayarlamaları yapmalısın.

ahyeluz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şöyle izah etmeye çalışayım, elimdeki dört lan ağından biri server diğerleri client. bir cihazı clientlerde bir pc ye usb ile bağladığımda serverdan bilgi alabiliyorum. yani clientta lan ağa bağlanarak wan ağ üzerinden server bağlantısı gerçekleşiyor. ben de aynı mantık serverın olduğu merkez lan ağdada olur diye düşündüm ama olmadı. araştırdım, bana wan ağa girmeden lan ile işlem yapmam gerektiği söylendi, ben bunu nasıl yapabilirim onu öğrenmek istiyorum??
daha açık anlattım sanırım, sabah sabah insanın zihni daha açık oluyor gerçekten :yes:

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Bu nasıl bir işkencedir arkadaş, az çok bu işleri bilirim, halaa kafam basmıyor. Biri (anlayan biri) şu konuyu izah edebilir mi acaba?

* elimdeki dört lan ağından biri server diğerleri client

* bir cihazı clientlerde bir pc ye usb ile bağladığımda serverdan bilgi alabiliyorum

* clientta lan ağa bağlanarak wan ağ üzerinden server bağlantısı gerçekleşiyor

* wan ağa girmeden lan ile işlem yapma

--------------------

Lan - Wan tam olarak nedir bunu biliyor muyuz?
Bu 4 Lan dediğin yoksa benim algıladığım gibi 4 farklı lokasyondaki network ağı değil de yoksa 4 bilgisayar mı?

Nedir kardeşim? çıldırıcam sabah sabah

ahyeluz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lLbvK77.jpg

çizerek anlatmaya çalışaraktan bunu çizdim.
şimdi burada merkez, şube1, şube2 adında olan ağlar lan ve bunların hepsinin birbirleri ile olan ağa wan denmez mi?
server ın bağlı olduğu lan ağa server, diğer lan ağlara client denmez mi?
terimsel olarak yanlış bildiklerim var ise kusuruma bakmayın, tam derdimi anlatamadığım için sanırım sizi çileden çıkardım.