Bu Telefonlardan Hangisini Almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

suggulusuggan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar eski telefon yavaşladı ve birçok programı kaldırmaz hale geldi bu yüzden yeni telefon almayı düşünüyorum.
Alacağım telefon Oyun,Sosyal Medya için olmalı ve aldığımda 3-4 sene kullanıyorum çok değiştirmem bu kadar süre dayanacak güncellikte olması lazım.
Aklımdaki 3 modelden hangisini ve neden seçmeliyim yardımcı olan herkese teşekkürler.
1 - LG G3 32 GB
2 - İphone 5S
3 - Lenovo Vibe P1

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Üçü de güncelleme almayacak telefonlar artık. G3 6.0 da kalacak iPhone bir iki daha alır ama pişman etme ihtimali var

suggulusuggan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Peki G3 performanslı bir telefon ama kasa çatlaması ve ısınma problemi var diyorlar bu doğrumu acaba?

Mourn

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
G Flex 2 diyorum ben de

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
5s uzun Ömürlü ama Güncellemezsen.G3 32 gb da olsa iyi değil hızlı değil

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

* Lg G3 32Gb: Ekran ve arka kamerasi basarili. 32gb dahili hafiza guzel bir ozellik. Sosyal medya gibi gundelik islerde sizi memnun eder. Fakat oyun performansi pek iyi degil. 2k ekran+snapdragon 615 kombinasyonu pek basarili olamadi. O nedenle performans agirlikli kullanmayi dusunuyorsaniz pek tavsiye etmem. Ama gundelik islerde iyi. Ayrica on kamerasi ve batarya performansi iyi degil.

* Iphone 5s: Iphone un tutulan basarili bir modeli. Bu zamana kadar oldukca akici ve stabil calisti. Lakin son alinan ios 9... versiyonundan sonra performansinin dususe gectigi belirtmeliyim. Batarya performansi iyi degil. Guncelleme yapmazsaniz ve yuksek bir performans beklemezseniz 2 yil kullanilir diye tahmin ediyorum. Sosyal medya ve gundelik islemler icin uyhun ama oyun icin ekrani kucuk bir telefon.

* Lenovo vibe p1: Parmak izi okuyucusu fiuatina gore iyi calisiyor. 5000 mah batarya ile iki gun kesintisiz kullanim. Snapdragon 615 kullanan cihaz ust seviye oyunlarda orta seviyede bir performans verir. kamera performansı orta seviyede. gündelik işlerde ve sosyal medya gibi uygulamalarda oldukça memnun kalacağınız bir ürün

* Size tavsiye edebilcegim urunler ise sunlar;

Asus zenfone 2, sony xperia z3 (bulabilirseniz 1500 tlye ), asus zenfone selfi ( vatan bilgisayarda 999tl).

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Benim param olsaydı lenovo vibe p1 alırdım sanırım.(Kamerasına bir bakmak lazım tabii, 1300 tl verirsem iyi kamera isterim.) Onun dışındaki özellikleri bence çok çok güzel.G3 eskidi ve 2k ekranın o cihaza fazla geldiğini herkes biliyor.Z3 falan bulabilirsen çok çok güzel olur. Zenfone 2 belki bakabilirsin ama vibe p1 zenfone2 ye göre daha iyi bir seçenek olabilir.Parmak izi okuyucusu,metal tasarım, sadece bataryası için alınabilecek bir telefon.Batarya akıllı telefonda herşeydir.2 günü çok ama çoook rahat çıkartırsın.Normal kullanım 3 günü bulur tahminimce.Çok az kullanırsan 4 günü zorlar gibime geliyor.Hiç kullanmazsan 10 günü bulur bekleme süresi.(Hepsi tahminidir bende Lenovo p70 var 4000 mah bataryası var ona göre yazdım)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Lenovo vibe p1 almalisin pil ömrü parmak izi okuyucusu ve metal kasasi ile Premium deneyim yaşatır

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
LG G4 bulabilirsen belki o da olabilir.Bir arakadaşım bi şekilde 1100-1200 civarına almıştı.Belki o kadar olmasa da kampanyaları takip et uygun fiyata g4 alabilirsin.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Merhaba arkadaşlar eski telefon yavaşladı ve birçok programı kaldırmaz hale geldi bu yüzden yeni telefon almayı düşünüyorum.
Alacağım telefon Oyun,Sosyal Medya için olmalı ve aldığımda 3-4 sene kullanıyorum çok değiştirmem bu kadar süre dayanacak güncellikte olması lazım.
Aklımdaki 3 modelden hangisini ve neden seçmeliyim yardımcı olan herkese teşekkürler.
1 - LG G3 32 GB
2 - İphone 5S
3 - Lenovo Vibe P1
lenoco vibe p1 oldukça güzel.....

Kestane

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Merhaba,

* Lg G3 32Gb: Ekran ve arka kamerasi basarili. 32gb dahili hafiza guzel bir ozellik. Sosyal medya gibi gundelik islerde sizi memnun eder. Fakat oyun performansi pek iyi degil. 2k ekran+snapdragon 615 kombinasyonu pek basarili olamadi. O nedenle performans agirlikli kullanmayi dusunuyorsaniz pek tavsiye etmem. Ama gundelik islerde iyi. Ayrica on kamerasi ve batarya performansi iyi degil.

* Iphone 5s: Iphone un tutulan basarili bir modeli. Bu zamana kadar oldukca akici ve stabil calisti. Lakin son alinan ios 9... versiyonundan sonra performansinin dususe gectigi belirtmeliyim. Batarya performansi iyi degil. Guncelleme yapmazsaniz ve yuksek bir performans beklemezseniz 2 yil kullanilir diye tahmin ediyorum. Sosyal medya ve gundelik islemler icin uyhun ama oyun icin ekrani kucuk bir telefon.

* Lenovo vibe p1: Parmak izi okuyucusu fiuatina gore iyi calisiyor. 5000 mah batarya ile iki gun kesintisiz kullanim. Snapdragon 615 kullanan cihaz ust seviye oyunlarda orta seviyede bir performans verir. kamera performansı orta seviyede. gündelik işlerde ve sosyal medya gibi uygulamalarda oldukça memnun kalacağınız bir ürün

* Size tavsiye edebilcegim urunler ise sunlar;

Asus zenfone 2, sony xperia z3 (bulabilirseniz 1500 tlye ), asus zenfone selfi ( vatan bilgisayarda 999tl).

G3 te SD 615 yok ki. 801 olması lazım

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Teknik ozelliklere gore lg g3 daha iyi ama g3 alanlarin cogu keske 5s alsaydim diyor. Neden diyince bazen akicilik dusuyormus, on kamera kotu falan filan diyorlar. Ama bir gercek var ki 5s alirsaniz guzel ama guncelleme yapmayin artik 5e yavaslicak yoksa.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Vibe p1 ön kamerası vasat diyebilirim.Lenovo telefonları genellikle performans cihazları oluyor.Vibe p1 bence gayet iyi bir seçenek.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
1 - LG G3 32 GB
2 - İphone 5S
3 - Lenovo Vibe P1
Lg g3 ün snapdragon 801 işlemcisi güçlü fakat 2k ekranda lenovo vibe p1 den daha kötü performans verir.Lg g3 ün kasası plastik lenovo vibe p1 metal artı bir de parmakizi okuyucu var.Son olarak Lg g3 3000 mah bataryaya karşılık 2k ekran,lenovo vibe p1 full hd ekrana karşılık 5000 mah batarya.Cevabı verdim sanırım.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Android işletim sistemi 2 yıldan fazla stabil bir kullanım sağlayamaz 2 yıldan sonra sistem sapıtmaya başlar eğer çok uzun kullanacaksan iOS işletim sistemleri uzun kullanımda daha stabil bir kullanım sunacaktır. Ama 4 yılı görebileceğinizi pek sanmam,