iPhone 6S hakkında yardıma ihtiyacım var

Bu konuyu okuyanlar

bra77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar öncelikle yardımcı olabilecek arkadaşlara ihtiyacım var
frown.gif
ilk kez iphone kullanıyorum en büyük sorun ise fotoğraf konusu gibi duruyor.

1.si - film rulosundan, kendi oluşturduğum albüme fotoğraf taşıdığımda neden tekrar film rulosunda gözüküyor? (yanı telefonda aynı fotolardan ikişer tane olmuş oluyor)

2.si - bilgisarımdaki, örneğin yaz tatili isimli klasörü itunes aracılığıyla telefonuma taşıdım. bir kaç ay sonra aynı klasöre fotoğraf taşımak istersem hangi işlemleri yapmalıyım.

aydınlatan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.. :/
confused.gif
confused.gif

Telefon 6S-64 gb

Apple Destek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar öncelikle yardımcı olabilecek arkadaşlara ihtiyacım var
frown.gif
ilk kez iphone kullanıyorum en büyük sorun ise fotoğraf konusu gibi duruyor.

1.si - film rulosundan, kendi oluşturduğum albüme fotoğraf taşıdığımda neden tekrar film rulosunda gözüküyor? (yanı telefonda aynı fotolardan ikişer tane olmuş oluyor)

2.si - bilgisarımdaki, örneğin yaz tatili isimli klasörü itunes aracılığıyla telefonuma taşıdım. bir kaç ay sonra aynı klasöre fotoğraf taşımak istersem hangi işlemleri yapmalıyım.

aydınlatan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.. :/
confused.gif
confused.gif

Telefon 6S-64 gb

Hayırlı olsun güle güle kullan öncelikle.

1- Fotoğraf rulosundan fotoğrafları kopyalama yapabilirsin sebebi yedekleme ile alakalı bir durum. Yedekleme yaparken cihaz film rulosuna bakar sadece. Yani senkronize fotoğrafları vs. yedekleyemezsin.

2- Yeni atacağın fotoğrafları önceden iTunes içerisinde eşzamanlama yaptığın klasörün içerisine atman lazım.

Yapabileceğin şey;
a) tüm fotoğraflarını www.icloud.com sitesinden iCloud fotoğraf arşivi üzerinden eklemek.
b) bilgisayardaki tek klasör içerisinde alt klasörlerle albüm fotoğraflarını gruplayıp eşzamanlaman olabilirki bunu denemedim daha önce hiç. Tabiki bilgisayardan silinirse fotoğrafların ilk eşzamanlamadan sonra telefondan da gider.

Ekstra bilgi : başka bilgisayarlarda da eşzamanlama yapmak istersen önceki eşzamanladığın fotoğrafların telefondan silinir. Yani eşzamanlama tek bilgisayarda ve tek ana klasör ile olur.