Elektrik elektronik bölümü için bilgisayar tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

turkiyeli275

Asistan
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaşlar ben elektrik elektronik bölümüne başlicam seneye kısmet olursa şu anda hazırlığım ve pekte iyi olmayan lenovo bir laptop kullanıyorum ailem yurtdışına gidecekler nisanda ve bana yeni bir pc almaları için ikna ettim fakat hangi pc olması konusunda kararsızım.bölümümde de işe yarayıp yazılım programlarında sıkıntı çıkarmamasını istiyorum.aslında gönlümde uzun bir süredir msi var oyun bilgisayarı gayette yazılım programlarını kaldırır fakat bugün aklıma takılan şey apple macbooklar yazılım için bire bir diye biliyorum fakat oyunu pek yok ki bunun içinde üstüne windows fln kurulabiliyormuş(hiç macbook kullanmadım anlayacağınız üzere üstüne windows kurunca performansı nasıl etkiliyor onu da belirtirseniz sevinirim :D) .oyun oynamayı ve dizi izlemeyi çok seven biriyim,yazılım programlarına ilgim var şu an pek beceremeyip internetten bir şeyler kapmaya çalışsam da :D
yani neler için kullanacağım ortada,sizce ne yapmalıyım? msi mı yoksa apple alıp üstüne windows fln mı kurmak daha iyi? bu arada iphone,ipod ve ipad kullanıcısıyım apple ürünlerinin senkronizasyonu ne kadar işime yarar?
yardımlar için şimdiden çok teşekkür ederim :)

turkiyeli275

Asistan
Reaksiyon puanı
1
msi, asus, lenovo
şu an bunu lenovodan yazıyorum ve lenovoya tövbe etmiş durumdayım tamam çok yüksek bir modeli değil belki ama saçma sapan sorunlar çıkarmasından ben yoruldum :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ayrıca karşılaştırmaya yazmayı unutmuşum da şarjı da biraz uzun gitse fena olmaz aslında :D

Reaksiyon puanı
3
lenovo yedek parçaları pek bulunmaz bir sıkıntı çıkarsa üzülürsün msi bütçe sııntın yoksa çok güzeldir asus ise verdiğin paranın hakkını veren ürün üretir genelde. ama macbook alıp windows yükleme sakın kasmalardan delirirsin

turkiyeli275

Asistan
Reaksiyon puanı
1
lenovo yedek parçaları pek bulunmaz bir sıkıntı çıkarsa üzülürsün msi bütçe sııntın yoksa çok güzeldir asus ise verdiğin paranın hakkını veren ürün üretir genelde. ama macbook alıp windows yükleme sakın kasmalardan delirirsin
lenovo çok yorucu gerçekten büyük konuşmak istemiyorum ama ileride de mecbur kalmadıkça lenovo kullanmayı düşünmüyorum.
yurtdışından geleceği için msi düşüncelerim arasında türkiyedeki kadar tuzlu olacağını sanmıyorum çevremde kullananlar var ve canavar gibi :D
appleın şarj süresi aslında beni kendine çekiyor kendi marketinde windows varmış diye duydum zaten açıkçası apple üstüne windows kurmak kötü hissettirse de oyunlar için mecbur kurarım ve kasmasından korkuyorum çok kasıyor diyende var cayır cayır çalışıyor hiç sorun yok diyende gördüm nisanda gidecek işte ailem nisana kadar kararsızlığım devam edecek gibi :D

Reaksiyon puanı
3
lenovo çok yorucu gerçekten büyük konuşmak istemiyorum ama ileride de mecbur kalmadıkça lenovo kullanmayı düşünmüyorum.
yurtdışından geleceği için msi düşüncelerim arasında türkiyedeki kadar tuzlu olacağını sanmıyorum çevremde kullananlar var ve canavar gibi :D
appleın şarj süresi aslında beni kendine çekiyor kendi marketinde windows varmış diye duydum zaten açıkçası apple üstüne windows kurmak kötü hissettirse de oyunlar için mecbur kurarım ve kasmasından korkuyorum çok kasıyor diyende var cayır cayır çalışıyor hiç sorun yok diyende gördüm nisanda gidecek işte ailem nisana kadar kararsızlığım devam edecek gibi :D
Bak şöyle bişe yapabilirsin appleın şarj süresi hoşuna gidiyorsa ve modifikasyon dan kaçınmam diyorsan pcı yuvasından harici ekran kartı bağlarsın evdeyken dışarı çıkarken de direk pcu kablosunu çıkarıp normal laptopta devam edersin ama şöyle bi durum var ben bilgisayar mühendisliği okuyorum hazırlıktayım ve bizim okulda dersler mac ile işleniyor ve okuldaki herkesin mac i elimden geçmiştir tamir bakımından bayağı bi bilgim var macbook ların 2senede bi bataryası oluyor sadece batarya kaba taslak hesapla 300tl sen 2senede bi 500ü kafadan çıkar tabi bu kullanımına da bağlı yine de karar senin.

turkiyeli275

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bak şöyle bişe yapabilirsin appleın şarj süresi hoşuna gidiyorsa ve modifikasyon dan kaçınmam diyorsan pcı yuvasından harici ekran kartı bağlarsın evdeyken dışarı çıkarken de direk pcu kablosunu çıkarıp normal laptopta devam edersin ama şöyle bi durum var ben bilgisayar mühendisliği okuyorum hazırlıktayım ve bizim okulda dersler mac ile işleniyor ve okuldaki herkesin mac i elimden geçmiştir tamir bakımından bayağı bi bilgim var macbook ların 2senede bi bataryası oluyor sadece batarya kaba taslak hesapla 300tl sen 2senede bi 500ü kafadan çıkar tabi bu kullanımına da bağlı yine de karar senin.
Okuldaki maclere veya sana gelen Mac'lerden elbet birilerinin üstüne Windows kurulmuştur peki üstüne Windows kurunca nasıl oluyor? Oyun fln oynamak için yeterli mi? 2 yılda bir 300-500 vermek pek sorun değil ama yeter ki kasmasın işimi rahatça halledebileyim Windows'tan çok sıkıldım ama maca geçmeye de korkuyorum :D

Reaksiyon puanı
3
Okuldaki maclere veya sana gelen Mac'lerden elbet birilerinin üstüne Windows kurulmuştur peki üstüne Windows kurunca nasıl oluyor? Oyun fln oynamak için yeterli mi? 2 yılda bir 300-500 vermek pek sorun değil ama yeter ki kasmasın işimi rahatça halledebileyim Windows'tan çok sıkıldım ama maca geçmeye de korkuyorum :D
hocam ufak bir modifikasyon ile hiçbir kasma sıkıntısı yaşanmıyor tabi ama dediğim gibi bileşenlerin ömrünü azaltıyor :) buradaki modifikasyonu uyguluyabilirsiniz :)

turkiyeli275

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hocam ufak bir modifikasyon ile hiçbir kasma sıkıntısı yaşanmıyor tabi ama dediğim gibi bileşenlerin ömrünü azaltıyor :) buradaki modifikasyonu uyguluyabilirsiniz :)
aman dostum bu ne naptın ya :D
şe yarasa bile böyle bir şey kullanacağımı sanmıyorum :D
youtubedaki sdn kanalındaki videolar bayağı övüyor,tolga abi gibi birinin bile apple övdüğünü görünce oturup düşünmedim değil :D

Reaksiyon puanı
3
aman dostum bu ne naptın ya :D
şe yarasa bile böyle bir şey kullanacağımı sanmıyorum :D
youtubedaki sdn kanalındaki videolar bayağı övüyor,tolga abi gibi birinin bile apple övdüğünü görünce oturup düşünmedim değil :D
dostum windows kullanan adamın eline ios verirsen böylr olur genelde :) aynı sistem bende de var. ve yapıcaksan hiç sıkıntı vermeden çalışıyor.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Bütçeni söylersen daha iyilerini de tavsiye edebiliriz.Alienware markasına da bir bak istersen o da harika bir laptop markası.