Vücut geliştrime 4ay

Bu konuyu okuyanlar

Lordangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba konuyu doğru yere açtımmı bilmiyorum.Ben 17yasında biriyim spora okullara başladıktan sonra 1,5ay kadar düzenli gittim daha sonrasında istikrarsız bi şekilde gittim süreçte kilomda düşüş oldu fakat şimdi kararlı bi şekilde başlamak istiyorum size bir kaç soru sormak istiyorum;

1-benim boyum 1.75 kilom 78-80 kilo civarıyım spora başladığımda 90kilo felandım ama biri daha suyunu atmışssındır dedi anlayamadım

2-birde 6ay kararlı bi şekilde gitmek istiyorum bu süre zarfında vücut geliştirmede ne kadar ilerlerleyebilirm

3-arkadaşlar kollarım biraz yağlı kollarımı kalınlaştırıp kas yapmak istiyorum bu kaç ay sürer hardcore yapan bi abiye bunu soruduumda yağları boşver onlar senin garantin dedi sizce yağları yakıpmı başlamalıyım yada direk kas yapabilirmym

4-arkadaşlar birde göbek ve yanlarım ekmeğin içini tüketmiyorum sadece kabugunu tüketiyorum sizce bun göeğin erimesi için napmalıyım

cevaplarsanız sevinirm :)

MehmetA097

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Krdş öncelikle ekmegi çok az tüket mesela her öğün yeme sabah kahvaltıda ve akşam yemekte ye ne kadar yemelisin peki bi bayan'ın eli kadar tüket (erkek eline göre küçük diye) ekmegi de fırından ye market işi somun ekmek yeme daha hamurumsu onlar. 75 kg senin için idealdir fazla düşmeye çalışma senin için iyi olmaz. Gelelim fitness konusuna, sakın cardiyo denilen o gereksiz hareketleri yapma çünkü kardiyo kas kaybettirerek kilo verdirir. Yapacagın şey spor salonuna girdikten sonra 8, 9 dk hafif tempo koş, daha sonra eline dambılları al ve 12 tekrardan 3 set yap tabiki diger hareketleride ayni sekilde yapiyosun dambilsiz olanlarida şunu unutma krds vücudunda bi seferde ne kadar kas çalıştırırsan o kadar hızlı gelişir. Yani biceps yap bench press yap (göğüs hareketi) fazla agirliklarla başlama ilerleyen zamanlarda zaten kollarin gelisecegi icin sende farkedersin daha fazla agirlik ister. Kollarındaki yaglarida hic kafana takma bu kilo verirkende gider erir fitness yaparkende hem terliyosun hem agirlik calistigin icin onlar zamanla erir ve kaslar daha belirgin olmaya başlar. Anlatacaklarım bu kadar krdşm umarım yardımcı olabilmişimdir.

Lordangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sağol kardeş de bende göbek ve yanlar var bunları nasıl eritirm bunlar da önemli birde 4ay kadar bi sürede göğüs kasım belirgin bi şekilde gelişirmi ? bunlarıda cevaplarsan çok sevinirm

MehmetA097

Asistan
Reaksiyon puanı
4
göbek ve yanlar için mekik çekmen gerek internette var alt karın üst karın bunlarin calisma videolari var nette 4 ay sıkı ve düzenlı bi sekilde calişırsan belirginleşir krds ama öyle gömlek patlatacak kadar da olmaz.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
sağol kardeş de bende göbek ve yanlar var bunları nasıl eritirm bunlar da önemli birde 4ay kadar bi sürede göğüs kasım belirgin bi şekilde gelişirmi ? bunlarıda cevaplarsan çok sevinirm
Bölgesel kilo veremezsin kardeşim. Mekik, flutter gibi hareketler abs geliştirir fakat yağ yakımı saglamaz. Yapacağın şeyleri yazıyorum alta.

Seker indeksi yüksek besinler tüketme. Ekmek, şerbetli tatlılar, beyaz pilav gibi. Canın çok tatlı çekerse Activia meyveli yoğurt yersin. Hocana danış, haftada 5 gün spora git ve 2 gün kardio yap. En son günü bacak günü olarak ayarla. En büyük husus da mastürbasyonu bırak/azalt, isteksizlik, üşengeçlik yapar, çabuk yorulduğunu sanırsın, sabırsız olursun, çabuk bitirmeye bakarsın.