PTT-MATİK Paramı Yuttu :(

Bu konuyu okuyanlar

The PC King

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Beyler dün elime kart geldi aktive ettim sabah 100 tl yatıracaktım. Lakin kartımı taktım şifremi girdim (bu arada ininal kart) para yatır dedim 60 tl sorunsuz 3x20 tl yatırdım 2 beşlik vardı elden çıksın karta atayım dedim birini okumadı diğerinide aldı hazneyi kilitleti kartımı fırlattı makine delirdim bende tekmeledim falan müşteri hizmetlerini aradım dedim ki o kadar yaşlı insan var büyüğüm var para çekecek emekliler falan var bana dediği tek şey paranı pazartesi alırsınız beyfendi ! 5 tl nin peşinden koşacak kadar düşmedim ben hazneyi açın yeter ki paramı yükleyeyim dedim başka makineye git dedi başka makine de yok bölgede :( r7 250x fln alacaktım onlarıda yutmuş olduğu gibi şerefsiz makine hazneyi açmadı :( ama şikeyet edeceğim çünkü iletişim merkeizindeki bayan dilekçe yaz bildir dedi nasıl bir dilekçe yazmalıyım ? MasterCard böyle rezillik görmedi beyler ve benim yüzümden olmadığını biliyorum ama o kadar emekli maaşını çekemedi falan ağladım o kadar yazıktır ya :(

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Beyler dün elime kart geldi aktive ettim sabah 100 tl yatıracaktım. Lakin kartımı taktım şifremi girdim (bu arada ininal kart) para yatır dedim 60 tl sorunsuz 3x20 tl yatırdım 2 beşlik vardı elden çıksın karta atayım dedim birini okumadı diğerinide aldı hazneyi kilitleti kartımı fırlattı makine delirdim bende tekmeledim falan müşteri hizmetlerini aradım dedim ki o kadar yaşlı insan var büyüğüm var para çekecek emekliler falan var bana dediği tek şey paranı pazartesi alırsınız beyfendi ! 5 tl nin peşinden koşacak kadar düşmedim ben hazneyi açın yeter ki paramı yükleyeyim dedim başka makineye git dedi başka makine de yok bölgede :( r7 250x fln alacaktım onlarıda yutmuş olduğu gibi şerefsiz makine hazneyi açmadı :( ama şikeyet edeceğim çünkü iletişim merkeizindeki bayan dilekçe yaz bildir dedi nasıl bir dilekçe yazmalıyım ? MasterCard böyle rezillik görmedi beyler ve benim yüzümden olmadığını biliyorum ama o kadar emekli maaşını çekemedi falan ağladım o kadar yazıktır ya :(
Geçmiş olsun. Gece gece sonunda bir yoldaş buldum. Benimde 40 TL'mi yuttu soyka. Sonra gittim tarih sordular. Ben ne biliyim dedim. 2 hafta öncesinin tarihini. Öyle kaldı o para orada. Haram zıkkım olur inşallah..

The PC King

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Geçmiş olsun. Gece gece sonunda bir yoldaş buldum. Benimde 40 TL'mi yuttu soyka. Sonra gittim tarih sordular. Ben ne biliyim dedim. 2 hafta öncesinin tarihini. Öyle kaldı o para orada. Haram zıkkım olur inşallah..
Kardeşim kart hareketlerinden çıktısını al o gün işlem yaptıysan yapmadıysan geçmiş olsun. İllaki bir grup kurulmalı arkadaşım bugün aynı makineye 150tl kaptırdı ama makine içinde benim parayla kaldı. :(

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Kardeşim kart hareketlerinden çıktısını al o gün işlem yaptıysan yapmadıysan geçmiş olsun. İllaki bir grup kurulmalı arkadaşım bugün aynı makineye 150tl kaptırdı ama makine içinde benim parayla kaldı. :(
Dün 75 YTL'yi yutcak diye ödüm koptu vallaha. Ama yutmadı. Bir kere İng banka gitmiştim ptt daha yakın olmasına rağmen. 10 kere karşıya geçtim.

Mourn

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Keşke migrostan yükletseydiniz parayı ben de ininal kullanıyordum 18ime girmeden önce PTTmatikler hakikaten çağ dışı alternatif olarak paypal ve paybyme kullanıyordum paypal en iyisi idi ön ödemeli kart olarak 18ine girince enparadan hesap açtım encard aldım rahatım neyse ki

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Arkasında banka yada şube olan ATM lerden hafta içi yükleyin bence. Benim de yutmuştu 10 dakika içinde geri aldım

Memoo65

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar benimde bugün parayı yuttu parayı yatirdigimiz demir levhaya az bişey bastırın parayı orda göreceksiniz kimliğinizi veya kartınızi araya sokarak çıkarın dikkat edin kartinizida düşürmeyin

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Halk bankasını kullandım...sorunlu bankası ama maşallah Atm si çok iyi süper emekliler için ideal...Ziraat bankasını kullandım..biraz aksıyor ama fena değil...en iyisi kendi bankanızın ortak Atm sini kullanın..ortak Atm her zaman son teknoloji olur tercih edilebilir...gelelim PTT ye asla asla bu kurumun Atm sini kullanmayın..emekli olup da parasını PTT den alıp sorun yaşamayan yoktur sanıyorum...PTT nin Atm si ne yazık ki üzülerek belirtiyorum...beş para değil beş kuruş etmez..bende bu kart sistemine baktım..beş para değil beş kuruş etmez..ben üstelik PTTCELL de kullanıyorum..ondan şimdilik memnunum..ancak bu PTT nin kartı sorunlu şayet şubeden çekerseniz her zaman kuyruk var...o da ayrı bir problem...neymiş ucuz etin yanisi ucuz olur...

Son düzenleme:

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Ptt kartı yutulursa hemen çağrı sistemini arayacaksınız olmadı şubedeki güvenlik elemanını çağıracaksınız olmadı bir bardak buzlu su içip paraya elveda diyeceksiniz...beyler...