iPhone 6 Kullanıcıları Error 53 ile Tehlikede

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

Apple Destek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Error 53 anakart ya da ekran kartı arızasından dolayı ortaya çıkar. Haberde yazdığınız gibi Apple cihazı tamir etsin de para kazansın gibi bir durum değil cihazın garantiden değişmesine sebep olan elektriksel bir hatadır.

İşin özü Error 53 servisin ( Apple Store veya Yetkili Servisler ) bire bir değişim yapmasına sebep olan bir hatadır ve elektrikseldir. Genellikle güncelleme esnasında ya da geri yükleme esnasında olur ve bunun suçlusu servisler bire bir yenisi ile değişim yaptığına göre biziz tabiki.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Error 53 anakart ya da ekran kartı arızasından dolayı ortaya çıkar. Haberde yazdığınız gibi Apple cihazı tamir etsin de para kazansın gibi bir durum değil cihazın garantiden değişmesine sebep olan elektriksel bir hatadır.

İşin özü Error 53 servisin ( Apple Store veya Yetkili Servisler ) bire bir değişim yapmasına sebep olan bir hatadır ve elektrikseldir. Genellikle güncelleme esnasında ya da geri yükleme esnasında olur ve bunun suçlusu servisler bire bir yenisi ile değişim yaptığına göre biziz tabiki.

Hayor birebir değişim değil, yetkili olmayan kişiler tarafından tamir görmüş telefonlar bu hatayla karşılaşıyor.

Apple Destek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir deli ortaya birşey atıyor sonra biz uğraşıyoruz insanlarla. Error 53 elektriksel bir hatadır. Telefonunu yeni alıpta daha 2. gününde ben buna bir güncelleme yapayım denilen telefonda bile görülebilir. Error 53 sadece yetkisiz müdahale hatası değil normal telefonlarda da görülebilen bir hatadır.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
d55d7cc67b46fa27e466b6ffbda88052.jpg

Eğer senin dediğin gibi 2. Günde bu hata çıkarsa fabrikasyon hatasıdır o cihaz. Durduk yere cihaz niye donanım hatası versin?
Genellikle touch id'i bozukup tamir edilen iphone'larda görülür bu hata. (Ayrıca laflarına dikkat et)

Apple Destek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
d55d7cc67b46fa27e466b6ffbda88052.jpg

Eğer senin dediğin gibi 2. Günde bu hata çıkarsa fabrikasyon hatasıdır o cihaz. Durduk yere cihaz niye donanım hatası versin?
Genellikle touch id'i bozukup tamir edilen iphone'larda görülür bu hata. (Ayrıca laflarına dikkat et)

Hayırdır ne dedim de laflarıma dikkat ediyormuşum?

Zaten dediğim şey de bu, hata elektriksel bir hata ve sadece yetkisiz müdahale yapılan cihazlarla sınırlı değil. Ayrıca her yetkisiz müdahale olan cihaz da 53 hatası vermek zorunda değil çünkü alakası yok.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Hayırdır ne dedim de laflarıma dikkat ediyormuşum?

Zaten dediğim şey de bu, hata elektriksel bir hata ve sadece yetkisiz müdahale yapılan cihazlarla sınırlı değil. Ayrıca her yetkisiz müdahale olan cihaz da 53 hatası vermek zorunda değil çünkü alakası yok.

Her cihazda olacak diye birşey demedim olabilme ihtimali olan cihazlar bu tür cihazlar dedim.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Yetkili olmayan kişiler touch id kısmını değişince 53 hatası ortaya çıkıyor touch id direk anakarta kablo ile dahil olduğundan orjinal olmayan parçalar eşleşmiyor örnek verirsek hatırlarsanız ios 7 ile beraber bazı şarj kabloları telefonu desteklemediği için şarj olmuyordu.

Apple Destek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ihtimal her zaman var tabiki eğer ihtimallerden konuşuyorsak cihazın şarjı bittiğinde bile açılmama riski var.

Tekrar ediyor ve açık açık yazıyorum yeniden. 53 hatası sadece yetkisiz müdahale edilen cihazlarla sınırlı değil, 53 hatası elektriksel bir hatadır. Garantiye girmesi için hatanın nedeni önemlidir.

1- Yetkisiz müdahaleden dolayı elektrik problemi olabilir garantiye girmez. (Jailbreakte bir yetkisiz müdahaledir.)
2- Cihazda darbe vardır bundan dolayı elektriksel hata vardır garantiye girmez.
3- Telefonda bir çizik bile yoktur yetkisiz müdahale vs. yoktur, garanti süresi içerisindeyse cihaz garantiden yenisi ile değiştirilir.

Kusura bakmasın kimse konuyu daha fazla uzatıp aynı şeyleri tekrar tekrar yazamayacağım. Yazdıklarım gayet açık ve net. Üstüne üstlük bunlar standart prosedür zaten. Bu konu ile ilgili farklı bir durumu olan yazsın elimden geldiğince yardımcı olayım.