Burak Yılmaz Çin'de!

Burak Yılmaz'ın Çin'e transferini nasıl değerlendiriyorsunuz?

• Doğru buluyorum.

Kullanılan: 6 85.7%
  • Yanlış buluyorum.

Kullanılan: 1 14.3%

• Kullanılan toplam oy
    7

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Galatasaray, Burak Yılmaz'ın transferi için 8 milyon euro karşılığında Çin'in Beijing Guoan Kulübü ile anlaşmaya vardı.

CZbcVDTWAAQp_Bc.jpg

Galatasaray'ın golcü futbolcusu Burak Yılmaz, Çin'in Beeijing Guoan kulübüne transfer oluyor.

Sarı-kırmızılı yönetim, Çin ekibinin yaptığı 8 milyon Euro'luk transfer teklifini kabul etti. Resmi açıklamanın yakın zamanda yapılması bekleniyor. Sarı-kırmızılı kulüp, Trabzonspor'dan transfer ettiği Burak Yılmaz ile yaptığı sözleşme gereği Burak'ın satışından bordo mavili kulübe 2 milyon Euro ödeyecek. Beeijing Guoan kulübünün 4 yıllık sözleşme önerdiği ve Burak'ın alacağı yıllık ücret ve bonus maddelerinin görüşüldüğü ifade edildi. Yıldız golcünün Çin kulübünden yılda 8 milyon Euro kazanması bekleniyor.

Çin'den gelen teklif karşısında Burak Yılmaz, teknik direktör Mustafa Denizli ile konuşarak takımdan ayrılmak istediğini ifade etti. Denizli'nin ilk yanıtı olumsuz oldu. Ancak Burak Yılmaz'ın Mustafa Denizli'ye kendisi için bu cazip teklifin reddedilemez nitelikte olduğunu vurgulaması üzerine tecrübeli çalıştırıcı konunun yönetimle görüşülmesini istedi. Burak, Denizli'den sonra da yönetim ile görüştü. Galatasaray yönetimi, Beeijing Guoan kulübünün 8 milyon Euro'luk önerisini kabul ettiğini iletti. Çin ile aradaki saat farkından dolayı resmi açıklamanın yakın zamanda yapılacağı belirtildi.

Burak Yılmaz, Galatasaray'dan maç başı alacaklarıyla dahil yıllık yaklaşık 4 milyon Euro kazanıyordu. UEFA Finansal Fair Play Kriterleri nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Galatasaray kulübü böylelikle Burak'a 2019 yılına dek 12 milyon Euro ödemekten kurtuldu.

Devre arası transfer döneminde West Ham United'ın kadrosuna katmak istediği Burak Yılmaz, satın alma opsiyonu ile yapılan kiralık teklifi reddetmişti. Galatasaray yönetimi de, İngiliz kulübünden menajerler aracılığı ile gelen bu öneriyi reddetmişti.

Galatasaray'a, 2012-2013 sezonu başında Trabzonspor'dan transfer olan Burak, sarı-kırmızılı ekipte birçok önemi başarıya katkı sağladı. Burak, Galatasaray'da ikişer lig, Türkiye Kupası ve TFF Süper Kupa şampiyonluğu yaşarken, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde de çeyrek final oynama başarısı gösterdi.

NTV Spor

SmH51

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Haber doğruysa süper bir haber, çok şükür gitti sonunda.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Çin'den Burak Yılmaz'a ödenecek bonservis bedeli 8 milyon Euro (%25'i Trabzonspor'a gidecek). Anlaşma 4 yıllık.

Burak Yılmaz, bonuslarla birlikte Beijing Guoan'dan yıllık 8 milyon Euro kazanacak.

SPORX.COM‏@sporx

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
8 milyon € mu? Bedava gitmiş.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Herkes Galatasaray mi 5 lira yerine 10 lira versin :)

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Hoşçakal ofsayt reis bu taraftar senin değerini geç de olsa anlayacak.🙁

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Rıdvan Dilmen: "Burak'ı vererek Galatasaray demek ki Avrupa Kupaları hedefim yok diyor. Bence fiyasko bir hareket."

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
+ Şampiyonluğu da düşünmüyor diyebiliriz.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Buna da şükür. Sonunda biri gitti. Darısı diğer iş yapmayıp takıma yük olanların başına.

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
artık darısı umut, yasin olcan ve diğer gereksiz futbolculara.bunlarıda çinliler alsa ya ne kadar güzel olur.şükür birinden kurtulduk arkadaş forvetsiz daha güzel olur takım hiç olmazsa gol yemeyiz.:)

Absolut Milk

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
ben üzüldüm ve şaşırdım açıkçası..
bence ucuza gitmiş.
Her ne olursa olsun iyiydi, daha iş yapardı..
En azından avrupa kupası ve lig biteydi.
Neyse.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Burak Yılmaz akşam 23.30 sularında resmi twitter hesabından 4 yıldızlı formayı paylaştı.

Cae0cx0XIAQiwNf.jpg

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
3 yıldızlı paylaşacak değildi ya.😛😂😂😂😀

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
şükür. darısı sabri umut ve hamit gibi sülüklere.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
ahahha :D abi bu nasıl bir kazık atma biçimidir helal olsun.
elde patlayacaktı, hedef falan zaten kalmamış satmaları en mantıklısı. :D
abi 8 milyon euro nedir yılda ya...hele burak'a

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Profesyonel futbolcu mu şimdi bu, yazıklar olsun.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Topuk.. :D

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Asıl kabul etmeseydi profesyonelliği sorgulanırdı. Bazıları ucuz gitti diyor da. Hiç hesap yapmasını bilmiyorsunuz herhalde. Adamın yaşı 30 ve her durduğu sene Galatasaray'a maliyeti artacak ve yaşı ilerledikçe bu paralar hayal olacak. Burağın alacağı para yıllık 8 milyon euro'yu bulacaksa bu da 24 milyon tl para yapar ki hangi futbolcu olursa olsun takım sevgisi bilmem ne hepsi hava cıva kalır. Üstelik son iki yılda resmen yattı. Rıdvan'ın böyle konuşması normal. Yatıp Galatasaray'a yük olan bir futbolcunun kalmasını ister elbet.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Hep onlar bize telefon satacak değil ya :D

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Mustafa Denizli'den Burak Yılmaz açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Çin'in Beijing Gouan Kulübü'ne transfer olan Burak Yılmaz'la uzun uzun konuştuğunu ancak takımda kalmaya ikna edemediğini söyledi.

Denizli, "Burak, Galatasaray’da çok ciddi başarılara imza atmış futbolculardan biri. Üzüntümüz var. Kendisiyle uzun uzun görüştüm, söylenebilecek her şeyi söyledim ama Burak gitmek için kararlıydı. Kayıp olacaktır bizim için. Burak önemli silahlardan biriydi” dedi.

Burak Yılmaz'ın takımdan ayrılmasının hedeflerini sekteye uğratmayacağını söyleyen tecrübeli teknik direktör, "Biz hedefimizi biliyoruz. Gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz. Sonrasına ise bakacağız. Başarılı olacağız" dedi.

Hürriyet

hanox

Asistan
Reaksiyon puanı
15
4 yıl çin de geçirebilen yokki , geri göndermesinler sonra :confused1:

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
"Bilinen bilinmeyen her şeyi açıklayacağım"

Galatasaray'dan Çin'in Beijing Guoan takımına transfer olan Burak Yılmaz, Sarı-Kırmızılılar'ın Torku Konyaspor ile golsüz berabere kaldığı maç sonrası açıklamalar yaptı. Golcü oyuncu transferiyle ilgili basın toplantısı düzenleyeceğini kaydeden golcü oyuncu, "Bilinen, bilinmeyen her şeyi açıklayacağım" ifadelerini kullandı.

Transferin resmen sonuçlanmasının ardından bir basın toplantısı yapmak istediğini söyleyen Burak Yılmaz, "Sizlerle, bütün sorularınıza cevap vermek istiyorum. Kendi söyleyeceğim şeyler de var tabi; ama şu an için sadece bekliyorum. Orada yeni yıl var. O yüzden 2-3 gün oralar tamamen kapalı. Bu yüzden biraz uzayacak. Gönül isterdi ki açıklamayı başkaları yapsın; ama ben yapmak zorunda kalıyorum. Bekleyeceğim; ama gitmeden önce basın toplantısı yapmak istiyorum. İçimdeki, gönlümdekileri, bilinmeyenlerin hepsini açıklayacağım" diye konuştu.

Kendisi için çok zor bir gün olduğunu vurgulayan golcü oyuncu, "Basın toplantısında her şeyi söylemek istiyorum. Şu anda yanlış bir şey söylemekten korkuyorum. Basın toplantısında bilinen bilinmeyen her şeyi açıklayacağım" ifadelerini kullandı.

Sözlerinin sonunda ise Burak Yılmaz, "Bu transfer. Mustafa hocamın dediği gibi imza atılmadan asla gerçekleşmez. İmzalar atıldıktan sonra gereken açıklamayı yapacağım" açıklamalarını yaptı.

NTV Spor

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Galatasaray'dan Çin'e transfer olan Burak Yılmaz yeni formasıyla poz verdi.

CbWTCeoWwAEyakG.jpg

Sylnty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Parayı görünce gitti adam. Ben olsam bende giderdim :D

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Dün arkadaş haber okurken görmüştüm, adam giderken harbiden aşçı götürdü mü?