İki pc arasında kaldım lütfen yardım

Bu konuyu okuyanlar

Serhat14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar,
İki pc arasında kaldım ; Monster Abra A7 - V6.2 Monster Tulpar T7 - V3.2 açıkçası Tulpar bütçemi aşıyor. Bu yüzden abra a7 v6.2 ye yöneliyorum. Fakat abra a7 v6.2 ye birkaç ekleme yapacağım; ram(98 TL'lik), ssd (175 TL'lik), Windows 10 home lisans, 40 liralik logitech mouse. Yapacağım ekletmeler bunlar pc gta v, rainbow Six siege, Assassin's Creed Syndicate gibi oyunları yüksek ayarda çalıştırsin yeter. Sizce hangisini almaliyim fakat tekrar söyleyeyim Tulpar bütçemi çok aşar. Saygilarimla

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ve bu arada sarjda yüksek dayanip rahat film izleyebilirsem bana yeterli olur

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Bütçeni aşıyorsa Abra'yı al bütçen yetseydi Tulparı almanı önerirdim daha yüksek performansa sahip sonuçta. Bütçen yetmiyorsa diğerini alırsın. Oyunlarda filan şarj'a takılı yüksek performans ayarında oynaman iyi olur. Film izlerken güç tasarufu modunda izleyebilirsin daha az güç tüketip şarjı uzun gider yüksek performansa göre.

Serhat14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam Teşekkürler peki ben sarjda falan hiç fark etmez GTA V Assassin's Creed syndicate watch dogs gibi oyunları yüksek ayarlarda oynayabilirmiyim. Saygilarimla

Serhat14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar biraz yardımcı olsanız

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Hocam Teşekkürler peki ben sarjda falan hiç fark etmez GTA V Assassin's Creed syndicate watch dogs gibi oyunları yüksek ayarlarda oynayabilirmiyim. Saygilarimla

Oynarsın. En uç ayarlarda değil tabi ama yüksek ayarlarda oynarsın. 1080p'de zevkli oyun oynatır yani iyi grafikler ile. GTX970M ile çok daha iyi ayarlar da oynarsın 960M'e göre.

Serhat14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Cevabınız için teşekkürler
Hocam peki arada gözle görülürebilir çok fazla bir fark olurmu

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Cevabınız için teşekkürler
Hocam peki arada gözle görülürebilir çok fazla bir fark olurmu

FPS farkı olur tabi ama bütçen yetmiyorsa zorlamaya gerek yok. GTX960M'de gayet güzel oynatır.

GTX960M - http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-960M.138006.0.html
GTX970M - http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-970M.126694.0.html

Linklerde açılan sayfaların biraz altında oyunlardan alınan FPS istatistikleri sıralanmış oradan da karşılaştırbilirsin. Abra A7 V6.3'ü alıp yukarıda yazdığın gibi SSD filan eklersin. Yalnız Windows 10 Home Lisansını Monster 260 TL'ye satıyor sanırım özeleştirme de fiyatı öyle. Önerim FreeDos olarak al Windows 10 Pro kurup lisansı http://forum.shiftdelete.net/diger-urunler/426891-windows-10-pro-lisans-satislari-basladi.html buradan alman. Arkadaş 50TL'ye Windows 10 Pro lisansı hala satıyor olması lazım istersen iletişime geçip bilgi alabilirsin daha hesaplı olur.

Serhat14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam ben baktım hiç bulamadım. Acaba Monster Abra A7 v6.2 ilr Monster abra a7 v6.3 arasındaki farkı yazarmisin.
Saygilarimla

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
FPS'leri mi bulamadın? linkin aşağısında renkli şekilde göstermişler FPS değerleri filan yazıyor.
İşlemci, chipset ve kablosuz ağ donanımı farkı var. 6.3'te 6. nesil işlemci daha güncel chipset var daha iyi.

anystopmr

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Oyun için notebookcheck.net deki FPS leri dikkate alarak ekran kartı seç
Hız içinse iyi bir işlemcin olması lazım ki zaten Tulpar bunu çok iyi karşılıyor
Ancak bütçemi aşar diyorsun o zaman Abra serisine yönel, donanım masraflarında sana sıkıntı yapacaksa alt versiyonlarını tercih et bence

Serhat14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam tulpar bütçeyi aşıyor. Yani sizin tavsiyeniz Abra A7 v6.2 mi (tabi ssd li falan)
Saygilarimla

fk585597

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abra A7 6.2'yi internette bulamadım ama 6.3'ü buldum. Söylediğin oyunları oynarsın ama masaüstü gibi kullanacaksan masaüstü almanı öneririm. Aynı fiyata hatta daha az fiyata daha iyi bir masaüstü bilgisayar toplayabilirsin.

Serhat14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Peki ekran görüntüsü nasıl, bana dayanirmi, yazin en az 5 saat pc oynarim Soğutucu gereklimi. Bide şarjı falan iyimi filmleri iyi görüntü kalitesinde calistirirmi
Bu arada kac haftalik konuyu hortlatmak istedim:)
Saygilarimla

Serhat14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar biraz yardımcı olsanız lütfen
Saygilarimla