Şu para değerli mi?

Bu konuyu okuyanlar

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar şu eski para elime geçti. Böyle şeylerle hiç bilgim olmadığı için size soryum dedim. Değerli mi ? Para eder mi? :w00t:
4bvOoY.jpg

- - - Mesaj Güncellendi - - -

XLrpRo.jpg

Sylnty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Değeri nedir bilmem lakin bir para koleksiyoncusu bulursan az da olsa bir ödeme yapar :thumbup1:

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Para değil sanırım bir tür takı olmalı hatta kolye ucu, kulp'u kırılmış.

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Nişan falan olmasin bu?

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
para değil de takı ucu gibi. lehim alanı var.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Cevaplarınız içi teşekkürler. Lehim'den dolayı bende nişan fallan diye tahmin ettim. Sonra belki değerli birşey ise kolye'de yaptırmak istemiş olabilirler diye düşündüm. Anlayan birisi illa ki görecektir diye umuyorum ve yardımlarını bekliyorum :)

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Cevaplarınız içi teşekkürler. Lehim'den dolayı bende nişan fallan diye tahmin ettim. Sonra belki değerli birşey ise kolye'de yaptırmak istemiş olabilirler diye düşündüm. Anlayan birisi illa ki görecektir diye umuyorum ve yardımlarını bekliyorum :)
Bu nasıl bir kolay yoldan köşeyi dönme arzusudur!😀😀😀

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Bu nasıl bir kolay yoldan köşeyi dönme arzusudur!

Aynen değerli falan çıksada kısa yoldan köşeyi dönsem ne güzel olur. Fakat açıkcası pek değerli bişey olacağını sanmıyorum ama, umut işte fakirin ümidi :D

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Aynen değerli falan çıksada kısa yoldan köşeyi dönsem ne güzel olur. Fakat açıkcası pek değerli bişey olacağını sanmıyorum ama, umut işte fakirin ümidi :D
Diyelim ki bu değerli bir tarihi eser ve sana temiz bir sakal bırakıyor şöyle 20-30.000 kadar, ne yaparsın o para'yla?

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Diyelim ki bu değerli bir tarihi eser ve sana temiz bir sakal bırakıyor şöyle 20-30.000 kadar, ne yaparsın o para'yla?

Hayal kurmak güzel, 10 bin borcum var onu öderim. Kalan ile işyeri açar, bırakmak zorunda olduğum mesleğimi tekrar yaparım. :D

Hocam ne yaptın sen ya, erittin bütün hayalleri mi ? :D :D :D Aslında şu verdiğin link'teki foruma üye olup onlara mı sorsam ? Gerçi böyle bilmemek daha iyi oluyor, en azından ümidin var. Şimdi soracam onlara 15-20TL eder diecekler canım sıkılacak :p

Reaksiyon puanı
16,118
Hayal kurmak güzel, 10 bin borcum var onu öderim. Kalan ile işyeri açar, bırakmak zorunda olduğum mesleğimi tekrar yaparım. :D

Hocam ne yaptın sen ya, erittin bütün hayalleri mi ? :D :D :D Aslında şu verdiğin link'teki foruma üye olup onlara mı sorsam ? Gerçi böyle bilmemek daha iyi oluyor, en azından ümidin var. Şimdi soracam onlara 15-20TL eder diecekler canım sıkılacak :p
o foruma üye ol sor kuyumcuya göster altın mı? baksın sarı lira diyenler var ve altın olduğu 7,9gram imiş o.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
o foruma üye ol sor kuyumcuya göster altın mı? baksın sarı lira diyenler var ve altın olduğu 7,9gram imiş o.

O foruma sordum sadece 1 kiş cevap yazdı, 50-100TL eder dedi. Kuyumcuya sorarım sormasına da çok değersiz bişey ise dalga falan geçmesin :)

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
O foruma sordum sadece 1 kiş cevap yazdı, 50-100TL eder dedi. Kuyumcuya sorarım sormasına da çok değersiz bişey ise dalga falan geçmesin :)
Şöyle yap:
20lira'yla kuyumcuya git dövize çevir işte yiğenin sünnet olmuş ona takacaksın ;) arada onu da soruver.

Reaksiyon puanı
16,118
dalga geçemez geçenlerin hepsi battı ilgisi yok ama ben bir ara 100gr çikolata alıyordum pastaneden adam bin naz yapardı battı...

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Şöyle yap:
20lira'yla kuyumcuya git dövize çevir işte yiğenin sünnet olmuş ona takacaksın ;) arada onu da soruver.
İyi taktik. :) Fırsat bulduğumda deneyeceğim ama döviz düşerse olan benim 20TL'ye olur. :D

dalga geçemez geçenlerin hepsi battı ilgisi yok ama ben bir ara 100gr çikolata alıyordum pastaneden adam bin naz yapardı battı...

Aslında haklısın, dalga geçse ne olacak sanki? Adam bir daha benim yüzümü nerde görecek, sanki altınım mı var :D