Ekran kartı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

casanova123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba. Benim bilgisayarım nvidia g-force 960m ekran kartına ve Intel hd graphics 5600 entegre grafik işlemcisi barındırıyor. Ama benim bir sorunum var. Dizüstü bilgisayarı ilk aldığımda tanıdığım bir bilgisayarcıya windows 8.1 kurdurttum ama hiçbir oyunu oynayamıyordum bütün oyunlar sorun çıkarıyordu ve ben de Windows 7ye aldım bilgisayarı. İlk başlarda her şey çok güzeldi ama sonra ekran kartıma güncelleme geldi ben de yaptım. Sonra sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Mesela sürekli Nvidia Capture Server çalışmayı durdurdu hatası veya Com Surrogate çalışmayı durdurdu hatası almaya başladım.igdumdim64.dll unloaded hatası vardı ikisinin altında da. Bir yerden sonra Geforce Experience acılmamaya başladı bende eski sürümü tekrar yükledim. Eski sürümde kaldıkça da çoğu oyun açılmıyor güncelleme yapılmadığı için.Bugün skyrimi açmaya çalıştım "Failed to initialize renderer.Unknown error creating the renderer" sorununu alıyorum. Güncellemeler veya eski sürüm olmuyor düzeltemiyorum. Yardım ederseniz sevinirim

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Donanımsal bir arıza gözükmüyor gibi. Windows 10 format at sitesinden güncel windows 10 driver kur sorun düzelecek gibi duruyor

casanova123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında tüm hatalar ayni dll dosyasi yüzünden oluyor.“igdumdim64.dll” dosyasini halledebilsem diğerleri zaten sorun çıkartmayacak. Ama bu dosyayi nasıl düzelteceğim bilmiyorum

Mourn

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Aslında tüm hatalar ayni dll dosyasi yüzünden oluyor.“igdumdim64.dll” dosyasini halledebilsem diğerleri zaten sorun çıkartmayacak. Ama bu dosyayi nasıl düzelteceğim bilmiyorum
Bak nvidia driverının güncel halini geforce.com'dan indir kurarken özel kuruluma bas temiz kurulum tikini işaretle öyle kur sorun çözülecektir.

casanova123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Experincenin içindeki güncelleştirmeler olmuyor mu yani? İnternet sitesinden indirip kurmak çözer diyorsanız öyle yapacağım. Dll Suite bile kullandım işe yaramadı çünkü.

casanova123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Deniyorum olursa haber vereceğim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Maalesef çözemedim.özel kurulum yaptım ilk denememde mavi ekran verdi. İkincisinde ise yaptım ama sorun maalesef devam ediyor :helpsmilie:

Mourn

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Deniyorum olursa haber vereceğim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Maalesef çözemedim.özel kurulum yaptım ilk denememde mavi ekran verdi. İkincisinde ise yaptım ama sorun maalesef devam ediyor :helpsmilie:
temiz kurulumu işaretledin mi?

casanova123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet her şeyi dediğin gibi yaptım oyunlar açılıyor ama hala sorun devam ediyor