Vdsl2 Hizmeti Acil Yardım

Bu konuyu okuyanlar

Sozman1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün telekomdaydım konuştuğum her görevli farklı bisey söylüyor vdsl2 var mı öğrenmek için gittim zaten sistem çalışmıyordu birleşme yüzünddn teknik destekte ki adam bana en fazla 24 mbps alabilirsiniz diyo onun dediği adsl2+ ben Vdsl2 diyorum saçma sapan cevap veriyorlar sonra yan binada santral görevlilerine gittik oda numarayı istedi verdik sorguladı işte bulundugunuz bölge Vdsl2 desteklemiyor falan dedi sonra tekrar sorguladı bu seferde VDSL portu yok falan dedi taahhüdün bitmesinede yaklaşık 1 ay var ne yapmamı önerirsiniz arkadaşlar bu arada belki bilirsiniz himnete mail attım onlar ADSL ile 23 mbps VDSL2 ile 71 mbps'a kadar hız alabilirsiniz ama portu sorduğumda port yok demişlerdi daha 4-5 gün önce falan bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum

Hat değerlerim :

Bu da himnetten mail ile aldığım cevap :

Son olarak buda fixnetin sitesinden yaptığım sorgulatma :

Mourn

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Benim bildiğim VDSL'i kaldırdılar ADSL2+ bi de fiber var

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Dün telekomdaydım konuştuğum her görevli farklı bisey söylüyor vdsl2 var mı öğrenmek için gittim zaten sistem çalışmıyordu birleşme yüzünddn teknik destekte ki adam bana en fazla 24 mbps alabilirsiniz diyo onun dediği adsl2+ ben Vdsl2 diyorum saçma sapan cevap veriyorlar sonra yan binada santral görevlilerine gittik oda numarayı istedi verdik sorguladı işte bulundugunuz bölge Vdsl2 desteklemiyor falan dedi sonra tekrar sorguladı bu seferde VDSL portu yok falan dedi taahhüdün bitmesinede yaklaşık 1 ay var ne yapmamı önerirsiniz arkadaşlar bu arada belki bilirsiniz himnete mail attım onlar ADSL ile 23 mbps VDSL2 ile 71 mbps'a kadar hız alabilirsiniz ama portu sorduğumda port yok demişlerdi daha 4-5 gün önce falan bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum

Hat değerlerim :

Bu da himnetten mail ile aldığım cevap :

Son olarak buda fixnetin sitesinden yaptığım sorgulatma :

Merhaba.. Öncelike aynı durum zamanında benim de başıma gelmişti.
Biraz uzun olacak ama başımdan geçenleri analtmak istiyorum :)

VDSL ye geçmek için önce kolları sıvadım ve kaliteli bir modem aldım airties air 5650 o zamanın en iyi modemiydi raflarda 500-600 tl ye satılıyordu :D

Daha sonra bina içi telefon hattımı yeniledim ve tam takım olarak vdsl ye geçmeye hazırdım 95 mbps destek vardı. Türk telekom santraline gittim hat sahibi ile beraber geçiş için bana dedilerki taahüt bitmemiş bu yüzden geçemezsiniz. Taahhütün btmesine 11 ay var...

11 ay büyük sabır ile bekledim.

11 ay sonra hat sahibi ile gittiğimde VDSL olmadığı söylendi. Ttneti ariyorum onlar var diyor ama 24 destekler diyor başka yere gidiyrum onlar var telekomdan geçiş yapın diyordu.

Neyseki bu işte tecrübeli oldugum için ilk baş 24 mbps başlangıç pakete geçip 1 hafta sonra hızı yükseltmeye karar verdim.
24 mbps başlangıç paketine geçiş yapmak için tekrar santrlaa gittim hat sahibi ile . Birde ne desinler.. Boş port yok...

Türk telekomdaki tanıdığımı aradım dolabı açtık baktım 22 adet boş port var :D

Ben de ttneti aradım telefon ile vdsl geçiş işlemi yaptım. Telefon ile geçişimi yaptım internetim giti yani adsl ısığım söndü.
1 gün sonra birde baktım kii. VDSL olarak modem 24 mbps hızında bağlanmış ulaşıabilir hız 139 mbps diyor. hemen 50 mbps pakete geçtim keyf yapmaya başladım.

kısaca senin yapman gereken call center (ttneti ara telefonda konusarak vdsl geçişi yap)
24 mbps pakete geç 1 hafta sonra paketi ykseltirsin :D