CIA, yıllardır gizlediği UFO belgelerini açıkladı

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
ABD Merkezi İstihbarat Dairesi, UFO ve uzaylılarla ilgili gizliliği kaldırılmış çok sayıda belgeyi paylaşıma açtı. Söz konusu belgeler, CIA’in 1978 yılında UFO ve uzaylılarla ilgili yaptığı araştırmadaki binlerce belgeyi kapsıyor. Bu belgelerin büyük kısmı ise 1940’lı ve 1950’li yıllara ait.

56a90eed67b0a902b099ccba.jpg

CIA, bu belgeleri paylaşıma açarken de içlerinden 10 tanesini, ünlü “X-Files” dizisine gönderme yaparak öne çıkardı. “Bizim X-Files dosyalarına göz atın” başlığını kullanan CIA, dizinin iki kahramanı Fox Mulder ve Dana Scully isimli iki FBI ajanını andı.

1996031_3.jpg

Paylaşıma açılan binlerce belgeden 10 tanesini özellikle ayıran CIA, bu belgelerden 5’i için “Ajan Fox Mulder’in, uzaylıların gerçekten var olduğuna diğerlerini ikna etmede kullanmasının hoşuna gideceğini düşünüyoruz.” dedi. Diğer 5 belgenin ise “Şüpheli ajan Dana Scully tarafından UFO görüntülerinin bilimsel bir açıklaması olduğunu kanıtlamak için kullanılabileceği” belirtildi.

56a90f0067b0a902b099ccbe

Ardından ilk olarak Ajan Mulder’in dosyalarını sıralayan CIA, sırasıyla “Doğu Almanya'da, 1952 yılında, 15 metre çapında bir UFO görüldüğüne dair belge”, “11 Ağustos’ta CIA’de ‘uçan daireler’ üzerine yapılan bir toplantı tutanağı”, “1952’de KuzeyAfrika ve İspanya’da ‘uçan dairelerin’ rapor edilmesine dair bir belge”, “1 Ağustos 1952’de hazırlanmış ‘uçan daireler’ raporu” ve yine 1952 yılına ait “Kongo Uranyum madenlerinde ‘uçan daireler’ görüldüğüne dair rapor” paylaştı.

56a90f0c67b0a902b099ccc0

Ajan Scully için de şu belgeler paylaşıldı: “14-17 Ocak 1953 tarihli Tanımlanamayan Uçan Cisimler Üzerine Bilimsel Danışma Paneli”, “15 Mart 1949 tarihli Uçan Daireler üzerine Resmi Duyuru”, “2 Ekim 1952 tarihli CIA Başkanı’na sunulan Uçan Daire Raporu”, “21 Ocak 1953 tarihli UFO’lar üzerine gerçekleştirilen OSI Danışma Grubu Toplantısı” ve “3 Aralık 1952 tarihli Uçan Daire Kayıtları Raporu.”

CIA ayrıca dosyalarda yer alan iki adet fotoğrafı da öncelikle paylaştı. Bu fotoğraflardan birinde uçan dairelerin gözüktüğü iki fotoğraf ve CIA ekiplerinin yaptığı bir incelemenin fotoğrafı gözüküyor.
CIA, ardından “Gerçek oralarda bir yerde, tıklayın ve kendiniz görün” diye ekledi.

KAYNAK

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
hep aynı hikaye. hesap makinesiyle çekilmiş görüntüler. %90 doğa olayını uzaylı zanneden masum insanlar.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
resimler 1950'lerden kalma gümüş iyonürlü filmle çekilmiş ne bekliyordun ki? ufolar gerçek.

yıl olmuş. 2016 halen yok. yerdeki mm düzeyinde ölçen ,fotoğrafını çeken uydular görüntüleyemedi de şunu.Dünya yörüngesinde kaç bin uydu var biliyor musun. ?

başka galaksilerde yaşıyan uzaylılar olabilir. Ama o sizin bildiğiniz ufo uçan cisimler filan hikaye bunlar.

Yr9oRz.jpg

kenantiger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tıpkı lisede öğretilenler gibi. Olduklarını öğrenince günlük hayat ne farkedecek?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
yıl olmuş. 2016 halen yok. yerdeki mm düzeyinde ölçen ,fotoğrafını çeken uydular görüntüleyemedi de şunu.Dünya yörüngesinde kaç bin uydu var biliyor musun. ?

başka galaksilerde yaşıyan uzaylılar olabilir. Ama o sizin bildiğiniz ufo uçan cisimler filan hikaye bunlar.

Yr9oRz.jpg

Uzayda yasayan varlıkların olduğuna inanıyorsun da bizim dünyamıza gelip gittiğine inanmamak veya inanmamak değil de ihtimal vermemek neyin nesi onu bir türlü çözemedim açıkçası.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Uzayda yasayan varlıkların olduğuna inanıyorsun da bizim dünyamıza gelip gittiğine inanmamak veya inanmamak değil de ihtimal vermemek neyin nesi onu bir türlü çözemedim açıkçası.

Evet olabilir. İlla insan dan akıllı olmak mı zorundalar.izlediğiniz çok fazla bilimkurgu flim yan etkileri.bunlar.

2 saniye görünüp bizim gezegene geri döneyim.
İnsanları yavaş yavaş alistiralim abi. Bir anda olursa kaos olur.gibi salakca şeyler dusunmezlerdi. Herhal.

U

ufolojik

SDN Okuru
millet korkmasın diye gizleniyordu ama ufolar gerçek

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Evet olabilir. İlla insan dan akıllı olmak mı zorundalar.izlediğiniz çok fazla bilimkurgu flim yan etkileri.bunlar.

2 saniye görünüp bizim gezegene geri döneyim.
İnsanları yavaş yavaş alistiralim abi. Bir anda olursa kaos olur.gibi salakca şeyler dusunmezlerdi. Herhal.
Ben sadece varlıklarına inanıyorum gelmiş olabilirler diyorum dikkat ettiyseniz ihtimal var dedim yani bu demek değil ki bizden her daim ilerideler. Geride de olabilirler, ama içimizde dahi yaşıyor olabilirler neyse bu benim şahsi görüşüm.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
aklı varsa uğramaz buralara. :D

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Çok dar düşünen insanlar var .....

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Uzay istasyonundan cekilmis görüntüsü vardi. Cok hizli hareket eden bir arac vardi. Astronot istasyonun disinda tamirat yaparken kameraya yansimis. Bende inaniyorum. Hatta bizim pilotlarinda cok yakindan gorduklerini soyledikleri videolar mevcut.

goldteam34

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Düşünsenize buraya gelip ımmmaba nayır nnngitme mabaa diyolar :D

goldteam34

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Transformers'ı izleyen bilir megatron kendi dünyasını yaratacakken araya eski prime'lerden sentinel prime megatron'la çok eskiden anlaşmıştı ve sonra optimus prime sentineli buzlardan çıkarır ama prime gerçeği bilmez sentinel prime insanlar tarafından korumaya alınır sentinel prime ensonda insanları öldürüp megatron'a gider anlaşmanın devamı'nın gelmesi için sonra savaş başlar ve megatron'la sentinel prime kol kola savaşmaz ama megatron berbat halde'dir sentinel prime kendi çıkarları için megatron'a ihanet eder megatron bunu sam'in kız arkadaşından öğrenir zorda olsa, sonra sentinel optimusun 1 kolunu koparır, megatron gelir ve sentineli yarı öldürür, sonra megatron optimus'a derki ben olmasam sen ne olurdun prime sonra optimus megatrona geçirir kafasını kopartır geberir, sentinel yaşamaktadır optimus sentinel'i tam öldürecek'ken beni vurma birleşiriz vs. der, optimus onuda gebertir.

sonuç :
megatron : obama
sentinel : uzaylı
optimus : biz

anlayan anladı

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Düşünsenize buraya gelip ımmmaba nayır nnngitme mabaa diyolar :D

bırak inansınlar. Zaten İnsanlık tarih boyunca açıklayamadığı şeyleri. Ütopik hayaller kurmuştur. Tarihe bak anlarsın.

Hayal kurmak iyidir.kamu spotuda verelim.:D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Geçen bizim köye gelmişler. taşladım.namussuzları.daha da sittin sene gelmezler.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
[video=youtube;pj6mdR6t3vc]https://www.youtube.com/watch?v=pj6mdR6t3vc[/video]
buda mı gerçek değil?

goldteam34

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Ben ufo'lara inanmam demedim ama inanıyorum ama kuran'da siz en üst varlık'lar olarak yaratıldınız diyor onun için mmmaba dedim :D

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
[video=youtube;pj6mdR6t3vc]https://www.youtube.com/watch?v=pj6mdR6t3vc[/video]
buda mı gerçek değil?

Video izledikten sonra inandım gerçek. Uzayli gördüğünü jandarmaya haber veren adam.20 dk sonra çok özel kiyafetlerle uzaylı yakalama timinin gelmesi. Gerçekten çok inandırıcı.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Video izledikten sonra inandım gerçek. Uzayli gördüğünü jandarmaya haber veren adam.20 dk sonra çok özel kiyafetlerle uzaylı yakalama timinin gelmesi. Gerçekten çok inandırıcı.
Pilotlarimizin bu konuyla ilgili aciklamalari var. O da mi yalan yani?

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Ölmeden görsek bari birini :D

goldteam34

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Buda'mı yalan?

[video]https://youtu.be/MhcarEJB5go[/video]

Peki budamı?
[video]https://youtu.be/SBr02OPMyuo[/video]

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59

şahsen uzayda yaşıyan başka canlılar yok demiyorum.

ama yok ayda 1 dünya ya geliyor bir bakıp gidiyorlar . obama nın uzaylı koruması var. ufolar aramızda yaşıyor.falan filan.bunlar akla mantığa bilime en azından şimdilik aykırı.

piramitleri uzaylılar yaptı. kuzey ışıkları denen atmosferik olayı. bu ışıkları uzaylılar yapıyor diyen.zihniyetle ne konuşacaksın.

Buda'mı yalan?

[video]https://youtu.be/MhcarEJB5go[/video]

Peki budamı?
[video]https://youtu.be/SBr02OPMyuo[/video]

:D gerçek doğru kardeşim.hepsi gerçek. bur da nasıl ufo videosu hazırlanır. adam anlatmış. bizim medyayı trollersiniz.

[video=youtube;31FFSlt4dN8]https://www.youtube.com/watch?v=31FFSlt4dN8[/video]

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
UFO açılımı : Bilinmeyen uçan cisim. Kâinat'ta erişilebilecek en yüksek hız, Işsk hızı. Saniyede 300.000 km. En hızlı uzay aracımızın sürati, gezegenler arası gravitasyondan hızlandırıldıktan sonra saat'te 50.000 km. En yakın yıldızın ve bununla birlikte en yakın yaşam bulunabilek ortam bizden tam 4.5 ışıkyılı uzaklıkta. Dünya çevresinde uçan uydulardan birisinr (saatte en fazla 4-5 bin km hızları var) bir toz tanesi çarpsa, uydu inflak eder. Bu gerçekleri göz önünde bulundurarak mantık yürütürsek, acaba CİA ne amaçlıyor diye düşünmemiz gerekiyor.

Uzay'ın ısı derecesi, yıldızlardan uzaklaşıldığı an -270 derece. Bu ulaşılabilecek en düşük derece. Bu soğuklukta tüm moleküller, hatta atomlar sıfır hareket eder. Mutlak ölüm.

Masallara inanmak güzel bir şey. Ama tarihte hiç bir Kel oğlan bir prenses ile evlenmemiştir. Aristokrat'lar (Asil'ler) hep kendi aralarında evlenirler. Massallar, ,nsanları avutmak (uyutmak) için kullanılır.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
UFO açılımı : Bilinmeyen uçan cisim. Kâinat'ta erişilebilecek en yüksek hız, Işsk hızı. Saniyede 300.000 km. En hızlı uzay aracımızın sürati, gezegenler arası gravitasyondan hızlandırıldıktan sonra saat'te 50.000 km. En yakın yıldızın ve bununla birlikte en yakın yaşam bulunabilek ortam bizden tam 4.5 ışıkyılı uzaklıkta. Dünya çevresinde uçan uydulardan birisinr (saatte en fazla 4-5 bin km hızları var) bir toz tanesi çarpsa, uydu inflak eder. Bu gerçekleri göz önünde bulundurarak mantık yürütürsek, acaba CİA ne amaçlıyor diye düşünmemiz gerekiyor.

Uzay'ın ısı derecesi, yıldızlardan uzaklaşıldığı an -270 derece. Bu ulaşılabilecek en düşük derece. Bu soğuklukta tüm moleküller, hatta atomlar sıfır hareket eder. Mutlak ölüm.

Masallara inanmak güzel bir şey. Ama tarihte hiç bir Kel oğlan bir prenses ile evlenmemiştir. Aristokrat'lar (Asil'ler) hep kendi aralarında evlenirler. Massallar, ,nsanları avutmak (uyutmak) için kullanılır.
https://youtu.be/7GHtgKpSZI8

Bunun aciklamasini yapabilir misiniz?

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
https://youtu.be/7GHtgKpSZI8

Bunun aciklamasini yapabilir misiniz?

4 km çapında bir cisim mi .:D nereye inmiş bu .

1980 den beri nasa 3 - 4 uydusu dünyanın her saniye kare kare fotoğrafını çekiyor. hatta bunların bazıları o kadar hassas ki karınca yuvalarını bile tespit edebiliyor. mm bile hatasız ölcüm yapabiliyorlar.

Nasa da bir tanıdık olsa.o adamın dediği tarihte mutlaka dediği yerin uydu fotoğrafları vardır arşivde. bakalım 4 km çapında bir cisim tespit etmiş mi uydular.

:D isteyen istediği şeye inansın.:hammer: