MIUI Portlamak

Bu konuyu okuyanlar

Taha Gemici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar ben Samsung Galaxy A5 (SM-A500H) kullaniyorum. MIUI 7 kullanmak istiyorum. Ama uygun surumu yok. Bu yuzden portlamam gerekiyor. Samsung'un official 5.0.2 tabanli MIUI 7 dusunuyorum. Ekran cozunurlugum 1280×720. Yani Xiaomi Redmi Note'un romunu kullanicam ama onun surumu 5.1 sorun cikar mi ve ise nereden baslamam gerekiyor? Brick olma ihtimali var mi?

ygtars

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Arkadaslar ben Samsung Galaxy A5 (SM-A500H) kullaniyorum. MIUI 7 kullanmak istiyorum. Ama uygun surumu yok. Bu yuzden portlamam gerekiyor. Samsung'un official 5.0.2 tabanli MIUI 7 dusunuyorum. Ekran cozunurlugum 1280×720. Yani Xiaomi Redmi Note'un romunu kullanicam ama onun surumu 5.1 sorun cikar mi ve ise nereden baslamam gerekiyor? Brick olma ihtimali var mi?
Portlama hereksinde bildiği gibi deneme yanılma ile öğrenilmekte ayrıca bilindiği üzere arm işlemcili anakartlarda bir chipset kontrolcüsü var ama bizim üzeride oynayama yapabileceğimiz bir bios benzeri bir ayar yeri yok. dolayısı ile bilgiler önceden yazılmıştır ve harddisk in içindedir. Dolayısı ile sen eğer o bilgileri değiştirir isen brick olma ihtimali tabikide var. Umarım hevesini kırmamışımdır :) sana tavsiyem yapma ama tecrübe etmek istiyorsan yapmanda yarar var.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrıca elinde jtag kablon varsa boşver olsada birşey değişmez :) yap gitsin

Taha Gemici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ama Samsung un diger tellerine portlamislar ve jtag kabloyu anlamadim. Ayrica biraz daha aciklayici olabilir misin?

Ve brick durumunda kasayi da acamam maalesef :(

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Hocam kimse port yapmadıysa. Sen hiç uğraşma. Aslında A serisinin en çok rom desteğine sahip telefonu a5 ve xda da bir sürü rom görmüştüm. Bi oraya bakın derim belkide Miui rom vardır

Taha Gemici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef yok! Ben de suphelenmedim degil zaten 😦

Yine de ilginiz icin tesekkurler ☺