Turkcell superonline huawei hg552e firmware rezilliği!

Bu konuyu okuyanlar

enercikdeli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
elimde Turkcell Superonline'ın vermiş olduğu tam ismi ile Huawei Home Gateway HG552E model numarasına sahip modemi var. Modem arayüzünün basitliği yüzünden güncel firmware dosyasını internette ne kadar arasamda bulamadım. Burada amaç modem içerisinde olması gereken ama olmayan MTU ayarlarına ulaşabilmek! Adamlar öyle bir model seçmişlerki hiçbir yerde bu güncel dosya yok!

- Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri (08502220222) ile görüştüğümde bizde böyle bir bilgi yok dediler başlarından savdılar!!?!?! Huawei firması ile görüşün Bursa'da üretilip tüm türkiyeye dağıtılıyor dediler!

- Huawei Firması Müşteri Hizmetleri ile görüştüm (444 79 88) adamlar biz sadece üretiyoruz Türkiye'de satışımız yok, modem konusunda herhangi bir firmware güncellemesini size verebilmemiz mümkün değil dediler!

- Turkcell Superonline ile tekrar görüştüm şikayet dilekçesi oluşturdum bana ertesi gün geri döndüler firma ile görüştüklerini ve işte burası çok komik "MODEM YENİ GÜNCELLEME GELDİĞİNDE KENDİ KENDİNİ GÜNCELLEYECEKTİR!?!?!" dediler...

Sonuç arayüzü son derece basit olan o kadar para verilmiş ama port açmaktan ve mac filtrelemekten başka hiçbir işe yaramayan bir modem ile başbaşa kaldım!.. 2nci duvardan sonra wireless bile neredeyse hiç çekmiyor! Son derece basit adi ve kullanışsız bir modem sakın almayın bunuda buradan söylemek istiyorum...

Bu konuda çözümü olanlar ya da daha önceden başına gelipte çözmüş olan kişiler varsa ve bana yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.. Çözüm sadece ve sadece sizlerde... Zira bu tip şirketler aptal değiller , özellikle modemleri kısıtlayıp müşterilerine teslim ediyorlar! MTU ayarları (A.K.K.) Adil kullanım gibi gereksiz şeyleri ortadan kaldırabildiği için asla yardımcı olmuyorlar!...

İlginize şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyayı görüntüle 15471Ekli dosyayı görüntüle 15472Ekli dosyayı görüntüle 15473Ekli dosyayı görüntüle 15472

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ne bekliyordun adamlar sana hakkın olmayan işlemleri yapman için yardımcı mı olmalıydı?
Ayrıca dosyayı indirsen bile yüklerken root şifresi mi bilmem ney şifresi istiyor.

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Söyledikleri doğru güncellemeler otomatik yükleniyor