Gazete veya dergi hazırlama programı lazım?

Bu konuyu okuyanlar

foxmulder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Arkadaşlar öğrencilerim için bir gazete veya dergi çıkarma projem var. Büyük çapta değil tabi okul için. Bunu yapabilmem için gazete veya dergi dizayn programı biliyor musunuz? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi günler...

foxmulder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok teşekkür ederim yardımınız için bu işimi görür gibi

litonline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun vadede öğrenmenin işine yarayabileceği iki güzel program var. Birincisi Quark Express şuan orta çapta ve yerel gazetelerin bir çoğu bu programla hazırlanıyor. İkincisi ve daha güzel olanı Adobe Indesign. CS-CS2-CS3 sürümleri var, ancak şuan CS2 kullanıcısı olarak bu sürümden son derece memnunum. Bence bu programlarla başlarsan çok daha sıkı bir ilerleme kaydedebilirsin. Ben de ilk dergimi 1 haftada Indesign CS ile yapmıştım, ama şuan 430 sayfalık bir kitap dizgisini CS2 ile yapıyorum. Belki ilk başta biraz karmaşık gibi gelebilir ama çizim, resim işleme vs konularında hiç bir ek programa ihtiyaç duymayacağını sanıyorum ilk adımda. Şimdiden başarılar...

foxmulder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için deneyeceğim bu programları

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
bende merak ettim simdi bu adobeyi aksam bi bakıyım işime yarayabilir

__MeMoM__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İndesign dönem ödevimdi quark ın iki tabak üstü diyelim biz buna cidden bu işlere ilgi duyuyosanız tavsiye ederim yani zevk veriyo çalışırken insana

byneco

Asistan
Reaksiyon puanı
1
quark corel ustune tanımam
kendım kullanıorum.

bolgwadze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer "sürüden" ayrılmak istilyorsan yazdıklarımı iyi oku derim ben. Quark, Frehand, İndesign... Üçünüde profesyonel olarak kullanıyorum. Ancak, gerçek anlamda bir program istiyorsan ve sınırlarının sadece hayel gücün olmasını istiyorsan. GAzete dergi kitaq afiş broşür çok karmaşık grafikler veya basit fatura etiket kartvizit ama çok daha fazlası için tek bir program var diğerlerini denemene bile gerek yok. COREL DRAW X4. İnan dostum diğerleri sadece figürandır COREL DRAW X4'ün yanında. X4 COrel'in son versiyonudur. Başlayacaksan en son sürümden başla. Klasikler gibi alt versiyonlardan başlama. Ne demiştim en başında... Sürüden ayrılmak istiyorsan!

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
scribus ücretsiz , ben kullandım , kullanımı ile ilgili pek fazla döküman yoktu , deneme yanılma metodu ile güzel görümler ortaya çıkabiliyor..

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Adobeİndesign diyorum bende üzerinde kendimi geliştirmeye çalıştığım program :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benimde fen dersiyle ilgili var lütfen yardımcı olun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
gazete hazırlamak için bi program söyleyin acil ödev yarın gitcek :(((((

minstally

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adobe cephesiyle cevap vermek gerekirse Indesign ve Illustrator ikilisiyle gazete de dahil basıma gidebilecek her ürünü tasarlayabilirsiniz sayin Sdn okuru ve fatih atilla

ybphotographer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İndesign ile pdf. olarak sanal gazete tarzı insertler vs. hazırlayabilirsiniz tavsiye ederim.
5q5htxjq.jpg
[/URL][/IMG]
--
5q5htxjq.jpg
[/URL][/IMG]
5q5htxjq.jpg[