TTNET modemi DSL ışığı yanmama sorunu

Bu konuyu okuyanlar

anginapektoris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Dün öğle saatlarinde eve TTNET internet bağlattık. TTNET çalışanı bağlantıları kontrol etti ve modemi kurdu. Ardından akşam saatlerinde internetiniz gelir dedi ve gitti. Ama dün öğleden beri internet falan gelmedi sadece Power ve WLAN ışığı yanıyor. TTNET'i dün akşam saatlerinde aradık modemi resetlememiz gerektiğini söylediler. Tamam dedik resetledik. Hala internet yok. Sorun nerde sizce?

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bizim internetin ilk günleri de böyle olmuştu müşteri hizmetlerini aradık açmayı unutmuşlar belki sende de vardır

anginapektoris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biz bağladık internetinizi bağlı olması lazım dediler

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bir bilgisi olan yok mu?

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Merhaba arkadaşlar. Dün öğle saatlarinde eve TTNET internet bağlattık. TTNET çalışanı bağlantıları kontrol etti ve modemi kurdu. Ardından akşam saatlerinde internetiniz gelir dedi ve gitti. Ama dün öğleden beri internet falan gelmedi sadece Power ve WLAN ışığı yanıyor. TTNET'i dün akşam saatlerinde aradık modemi resetlememiz gerektiğini söylediler. Tamam dedik resetledik. Hala internet yok. Sorun nerde sizce?
Size modemi resetlemeniz gerektiğini söylediler ise onlarda hata var. Modemin internet kullanıcı adı ve şifresi de resetlenmiştir. Yeniden internet ayarlarını ayarlamanız lazım.
Edit : fiber internet daha farklı olabilir ama adsl ise dediğim gibi bütün ayarlar resetlenmiştir.

anginapektoris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet sıfırlanmış tekrar giriş yaptım. Fakat internet ayarlarını ayarlamanız lazım derken neyi kastettiğinizi anlamadım.Otomatik bağlanması gerekliymiş öyle diyor TTNET

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Modem zyxel ise kullanıcı ayarlarını otomatik yapar.
Eğer hatta sinyal varsa kullanıcı bilgileri hatalı olsa bile ttnet uyarı sayfası açar. Modem ayar sayfasında wan ip adresi olur.
Hatta sorun varsa veya abonelik açılmamışsa wan ip olmaz.

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Modem zyxel ise kullanıcı ayarlarını otomatik yapar.
Eğer hatta sinyal varsa kullanıcı bilgileri hatalı olsa bile ttnet uyarı sayfası açar. Modem ayar sayfasında wan ip adresi olur.
Hatta sorun varsa veya abonelik açılmamışsa wan ip olmaz.
Ben zyxel modem aldım ama kendim ayarlamıştım dediğiniz şey ttnetin dağıttığı zyxel modeme mi özel

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Evet. Modeme herzaman müdahale etmek için bir portu yönlendiriyorlar. Değiştirilemiyor.
Ttnetten modem almadığım için sıkıntı yok. En son Ttnetten aldığım modem 9 yıllıktı o yüzden pek birşey bilmiyorum ama bence kötü modemi istedikleri gibi ayarlayabilirler.

anginapektoris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama, 3.günün sabahı bizi arayıp interneti bağladıklarını söylediler.Sorun onlardaymış henüz açmamışlar interneti.

conducktor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ttnet personeli kadar boş kimse yok... kullanıcı adı ve şifre yoksa internet nasıl olacak?

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Beyler aynı sorun bende de var ama ben 1 senelik kullanıcıyım hiç böyle sorunla karşılaşmamıştım son 20 gündür internet sürekli kopuyor dsl ışığı sönüyor internet geliyor tekrar sönüyor kez aradım arıza kaydı oluşturdular hiçbir şey olmadı şimdi tekrar sinirlendim aradım yine güncelleme yaptık diyorlar arıza kaydı olusturduk dediler kapattılar hem sömürüyorlar hemde rezil ediyorlar

Beyler aynı sorun bende de var ama ben 1 senelik kullanıcıyım hiç böyle sorunla karşılaşmamıştım son 20 gündür internet sürekli kopuyor dsl ışığı sönüyor internet geliyor tekrar sönüyor kez aradım arıza kaydı oluşturdular hiçbir şey olmadı şimdi tekrar sinirlendim aradım yine güncelleme yaptık diyorlar arıza kaydı olusturduk dediler kapattılar hem sömürüyorlar hemde rezil ediyorlar

Unique111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

İnternet koptuğunda dsl sönüyorsa isp ile görüşüp ekip istemeni öneririm kardesim bu sorun genelde altyapı kaynaklı oluyor.