Excel'de formül nasıl yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

sürgünlaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar resimdeki şablonda nakit akışı tablosun da girilen her tutar harcamalar adı altındaki hesaplara yazılıyor formul hazır dı yani girilen tutar hesaplardan eksiliyor orası tamam. Benim sizden istediğim tür adı altındaki sütün da 2 çeşit veri doğrulama var (gelir-gider) gelir olduğunda nakit özeti tablosundaki yatanlar sütünün da aynı şekilde girilsin ama toplam olarak yani diğer formülün tersi. Umarım anlata bilmişimdir tablo resimdeki gibidir. Şimdiden teşekkürler.

sürgünlaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok mu yardım edecek biri arkadaşlar.

ongbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Sorunuz net anlaşılamıyor, ayrıca formüller gözükmediği için ekran görüntüsünün de anlamı yok. Excel dosyası verilirse belki çalışma yapılabilir.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bende eklediğiniz resim gözükmemekte.

sürgünlaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar resimdeki şablonda nakit akışı tablosun da girilen her tutar harcamalar adı altındaki hesaplara yazılıyor formul hazır dı yani girilen tutar hesaplardan eksiliyor orası tamam. Benim sizden istediğim tür adı altındaki sütün da 2 çeşit veri doğrulama var (gelir-gider) gelir olduğunda nakit özeti tablosundaki yatanlar sütünün da aynı şekilde girilsin ama toplam olarak yani diğer formülün tersi. Umarım anlata bilmişimdir tablo resimdeki gibidir. Şimdiden teşekkürler.

öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim hem dosyayı hem de bir resim daha yüklüyorum sorun umarım anlaşılır. teşekkürler

sürgünlaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardım yok mu arkadaşlar.

sürgünlaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eki ben indirebiliyorum

sürgünlaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
resmi işte bu dosyada sorun yok inmesi lazım.
78b3392ee7b144b5c9cf0e22efe05c34.jpg

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
resmi işte bu dosyada sorun yok inmesi lazım.
Şimdi indirdimde anlayamadığım birkaç nokta var :D
Yatanlar =gelirler mi ?
harcamalar = giderlermi ?
Nakit bakiye = başlangıç nakit + yatanlar - harcamalar mı :D
Bunlar doğru ise başka bir formül kullansak olmaz mı ?

sürgünlaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle teşekkürler. Hepsi doğru benim istediğim tek formül nakit akışı tablosundaki yapılan her işlem gider olarak hesaplara yani harcamalara yazılıyor. Nakit akışı tablosunda TÜR tablosunda GELİR seçtiğim zaman da üst tablodaki YATANLARA aynı şekilde girsin istiyorum tabi bakiye hesaplasın.

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Bu işine yarar mı ?Bende excel yok libreoffice var ondan yazdığın formül düzgün çıkmadığı için birşey anlamadım :D

sürgünlaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler tam da demek istediğim buydu işte. Ellerine sağlık kardeş..