How_recover+vtp.txt sorunu

Bu konuyu okuyanlar

tunatt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba,

bilgisayara format attım win 7 yi kurdum ertesi gün bilgisayarı açmaya çalıştım ama çok geç açıldı hdd ışığı hiç sönmedi daha sonra bilgisayardaki bütün klasörlerin içinde how_recover+vtp.txt ve how_recover+vtp.html adlı dosyalar oluşmuş bundan nasıl kurtulabilirim yardımcı olabilecek varmı?

quale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bundan virüs programları ile kurtulabileceğini söyleyebilirim ama dosyaların için aynı seyi söylemek güç. dikkatli bakarsan dosyalarının uzantılarının değiştiğini göreceksin üzerine tıklasanda açılmayacaklar çünkü büyük ihtimalle cryptolocker türevi bir virüs tarafından şifrelenmişler. çok fena bir malware bulastigi gibi bilgisayardaki tum onemli dosyalari kirilamayacak bir sekilde sifreliyor ve fidye talep ediyor. geçmiş olsun. bilgisayarına bir an önce malwarebytes anti malware programını indirip kur güvenli modda açıp malvarebytes anti malware ile taratıp virüsten kurtul eğer hala şifreleyemediği dosya varsa belki kurtarırsın. how to recovery diye başlayan dosyada da büyük ihtimal dosyaları açmak için senden istekleri var. para istiyorlar yani.

tekrar geçmiş olsun