.Vvv Virüs Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

bayramavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cumleten selamun aleykum acil yardima ihtiyacim var 40 gb ye yakin fotograf ve video albumum bir virus sonuca acilmaz hale geldi..

Dosyalarin uzantilari .vvv oldu , .jpg cevirme sonucunda dosyalar acilmiyor

taha67gstr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herhangi bi virüs programın varmı?Yoksa tavsiye ederim

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Sistem geri almayı denediniz mi? Virüsten önceki hale çekin tarihi , düzelebilir ama uyarayım, o tarihten sonra yaptığınız tüm çevrimdışı ( yani internet ortamı dışında ) çalışmalar kayboluyor.

Bu virüsü ilk defa duydum vallahi.Bir araştırmam lazım.

bayramavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Format atmadan once combofix kullandim iki defa fayda etmeyince , format attim ve D bolumundeki resimlerimin uzantisi hala .vvv uzanti seklinde :crying: dusunmeden davraninca sistemi geri almak hic aklima gelmedi ve dedigim uzere format attim ama resmlerim videolarim D bolumunde , uzanti degistirmeme ragmen acilmiyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ekli dosyayı görüntüle 14680

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Ransomware virüsü bulaşmış geçmiş olsun. Bir çaresi yok herhalde.

bayramavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elimde bulundurcam bekleyecem belki ilerde bir cozumu cikar mi?
Cnku bir kac yerde okudum ozellikle sirketlere karsi yazilmis bir virus deniliyor yani para istemeleri filanmis amaclari ve .ccc uzantili olarak cikiyor o bilgilerde :crying:

ozozka_n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayni problemi bugun bende yasadim bende sizin gibi yedeklerimi alip beklemeye gectim. Onceki surumlerde olan uzantilarin cozumu bulunmus ama.vvv uzantisi 3. Dalgaymis ve suan icin odeme yapmadan cozumu mumkun degil diyor yabanci bir site. Onun disinda da sadece size denk geldim benim disimda olayi yasayan. Sanirim cok sanssiziz ama cozum gelecektir diye dusunuyorum.

S

semazen76

SDN Okuru
herkese geçmiş olsun cryptolocker virusunun değişik bir versiyonu 2048 şifreleme kullanıyorlar çözümü fidye taleb edenin insafı :(

bayramavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lanet olsun , tüm fotoğraflarımı da geçtim artık herşeyi geçtim , vefat eden annemin bir kaç fotosu vardı , yanarda içim ona yanar.:crying: saklamaya devam edeceğim inşallah buna da bir çözüm bulurlar biranönce :cursing:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Allah rahmet eylesin. Fotoların gitmesine özellikle vedat eden anneninkinib gitmesine çok üzüldüm :( .

ozozka_n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde benzer bir durum soz konusu. Insallah bir sure sonra cozumu buluruz

bayramavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aklıma birşey geldi internete vvv to jpg online yazabilirmisin

denedim fakat olumsuz cevap aldım :crying:

[h=3]Error message[/h]Unfortunately, your file could not be converted because yoursource file format is still unknown to our converter.

We extend our online converter regularly, please check back later. You can also send us an email to speed up that process ;-) Ticket #7e9b41c1

[h=3]Hata mesajı[/h]Senin çünkü ne yazık ki, dosya dönüştürülür olamazdıkaynak dosya biçimi hala bizim dönüştürücü bilinmemektedir. Biz online çevirici düzenli lütfen daha sonra tekrar uzatmak. Ayrıca bu süreci ;-) Bilet # 7e9b41c1 hızlandırmak için bize e-posta gönderebilirsiniz

CMYK

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar bu virüs bizim ağ depolama alanındaki bazı klasörlere bulaşmış, virüs programı virüsleri bulup siliyor ama kriptolanan önemli dosyalarımız var ve bu virsün kriptoladığı dosyaları ücretsiz bir çözümü yok.

Dosyaları yedekleyip çözüm bekleyebiliriz ama şimdi bize bir günah keçisi lazım nasıl bulaştı bu virüs.Bizim iş yerinde Windows ve Apple bilgisayarlar var pc lerde virüs bulaşan olmamış ama apple ürünlerden şüpheleniyorum bize virüs bulaşmaz diye düşünen yaratıklar var onların bilgisayarlarından Windows ağına virüs bulaşır mı diye düşünüyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bir de bu virüsün hangi ülkeden geliyor ve nasıl bulaşıyor ?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
.exe, .bat, .com uzantılı dosyalar Unix ve benzeri sistemlerde çalışmazlar, çalıştırılmazlar, ancak başka dosyalar içinde veya kullanıcının kopyalaması ile bir yerlere iletilmesine de bir engel yok. Aynı şekilde Windows'un tanımadığı dosyalarıda açamasa da, çalıştıramasa da, kayıt etmesine veya başka bir depolama alanına aktarablmesinde bir engel yok. Bir de Web tabanlı uygulamalar platform bağımsız olarak her bilgisayarda çalışırlar. Eski sürüm tarayıcılar Html5'e geçiş esnasında bir çok açık barındırıyorlardı. Web tarayıcılarınız güncel değilse, risk artar.

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Bu virüs son zamanların en saglam virüslerinden birisi,virüs Windows işletim sistemlerini hedef alan bir virüs diğer işletim sistemlerine etki edemez,Türkiyede bu bu virüsü çözen arkadasımız var ama o da yüklü bir miktar para istiyor,virüs email yoluyla bulasıyor kendisini bilindik firmalardan gelen bir fatura gibi gostererek geliyor ve caliştirdiğiniz andan itibaren dosyalarınızı sifrelemeye basliyor,ağ üzerinden dosya paylaşımınız ve ya ağ üzerinden çalişan depolama biriminiz varsa hepsini etkileye bilir ama ağ üzerinden paylasımda olmayan cihazlara etki edemez virüs bulasıtıgı anda farkederseniz dosyaların önceki kopyalarından kurtara bilirsiniz ancak üzerinden ortalama 2 saat gectikten sonra dosyalar malesef kurtarılamayacak sekilde sifreleniyor,virüs bilgisayarınıza bulastıgı andan itibaren bütün geri yükleme noktalarını,dosya kopyalarını siliyor ve verilerinizin boyutuna göre belli bir süre içerisinde bütün dosyalarınızı AES 256 ve ya RSA 2048 sifreleme yöntemleriyle sifreliyor ve acılamaz hale getiriyor,suan için en sağlıklı çözüm iyi bir antivirüs programı kullanmak ve düzenli olarak yedek almak herkese iyi forumlar

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Neyse ki pc de önemli bir şey yok bulaşsa da da direk format

S

SDN Okuru2

SDN Okuru
arkadaşım internet aleminde bu virüsün ismi vvv virüsü ama asıl türkçede fidye virüsü anlamına gelir. sağlam bir antivirüs temizler ama dosyalarnın açılmama ihtimali yüksek. bu yüzden sana ancak teslaencoder adında bir program öneririm eğer fidye virüsünün son versionu bulaşmadı ise kurtarabilirsin ama son hali ise geçmiş olsun...

C

cadeeet

SDN Okuru
arkadaş benim pc yede bulaşmış hiçbir resim ve video açamıyorum..ben şirketmiyim ne bulaşıyosun allah aşkına ya :mad:

emrah-ksk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bendede var 2 gün önce oldu çözüm bulundu mu acaba

talha456

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar önceki gün bulaştı. Tahminim web reklamlarından geldi. Jpg docx uzantıları tamamen.vvv oldu. Hiç birini kullanamıyorum. Senelerin fotosu vardı hepsi gitti neye yanayım bilemedim. Sistem yedeklemesi yokmuş o yolu denedim. Başka bi tavsiyesi olan var mı ?

H

Hasanes

SDN Okuru
Selamlar, aynı sorunu bende yaşıyorum bugün, Sistem geri yüklemeyi yapamadım, daha önce bir tarih belirtmem gerekiyormş. Yani şu an geri götüreceğim bir tarih yok.. Sizce yanlış bir yeri seçiyorum? Dhaa önce yapmıştım. Ama böyle bir sorunla karşılaşmamştm.

S

SDN Okuru111111

SDN Okuru
Aynı durum bende de oldu gitti bütün fotograflar format atmak zorunda kaldım. Saklamayı planlıyorum belki bir yolu bulunur umarım. binlerce fotograf gitti

srsrmyn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar virüsü ilk kez duydum, virüslü 1 veya 1 kaç dosyayı bir cloud sitesine upload edebilirseniz üzerinde çalışabilirim..

"Olmuyorsa zorlayın, kırılırsa zaten değişmesi gerekirdi." Murphy

ByBrona

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş Bu Virüs Banada Bulaştı Tek Çözüm Var Format Çünkü Virüsün Yeni Versiyonunda Eski Geri Yükleme Tarihlerinide Siliyor ve sadece ona para verip bilgisayarını açtırmanı istiyor.Şu anda net bir çözümü yok tek çözüm format ama hiçbir şey kurtaramazsın

S

SDN Okuru22222

SDN Okuru
Ben dosyaları tutuyorum belki yakında bir çözümü çıkar. eski versiyonlarının çözüldügü gibi