Bir Şifre Nasıl Olmalı?

Bu konuyu okuyanlar

hca18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir şifre nasil olmali arkadaşlar sizce teşekkürler

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
En az 8 karakterden olusmali, büyük ve kücük harf icermeli, sayi eklenmeli. En önemlisi ise tek bir kelimeden olusmamali, "@" gibi özel karakterler kullanilmali.

Ne kadar uzun olursa kirilmasi o kadar daha cok zaman alir.

hca18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şöyle diyeyim ' - * ' gibi karakterler var büyük küçük karakterler var fakat hala güvenemiyorum

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Kullanacağın yere göre değişir. Sıradan bir forum ise 6-8 karakter arası basit bir şifre kullanabilirsin.
Mail ya da sosyal medya hesaplarından birinde kullanacaksan;
En az 1 adet büyük karakter
En az 1 adet özel karakter (+-*/,-*?!@)
En az 10 karakter uzunluğunda
İsim, şehir gibi bilgiler içermemeli
Çok sık kullandığınız kelimeler olmamalı
diyerek uzar gider :)

hca18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler bir tanesine karar verdim bu arada forum ile yeni tanıştım app store için application felan varmı forum için

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
şöyle diyeyim ' - * ' gibi karakterler var büyük küçük karakterler var fakat hala güvenemiyorum

Burada önemli olan bir husus daha var, o da güvenlik sorusunun cevabi. Güvenlik sorusuna mantikli bir cevap atarsaniz, sizi taniyan ve iyi bilen birisi hesabi kirmakta fazla zorluk cekmez.

Örnek: Annenizin dogum yeri - istanbul. Bu yüzden dolayi güvenlik sorusuna aklinizda tutabileceginiz sacma cevaplar verin.

Hesap icin farkli koruma yöntemleri mevcutsa mutlaka etkinlestirin. Her yerde ayni sifreyi kullanmayin. Bunlari yaptiktan sonra kolay kolay hesabinizi ele geciremezler.

hca18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gmail için şifre arıyorum şuan ve etkin olarak steam kullanıyorum . app store da yanında

subita

Asistan
Reaksiyon puanı
2
harf ve rakam + özel karakter olmalı minimum 32 karakterli olmalı google bile 100 karakterli şifreyi kabul ediyor...

egemenozbeyli

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben yazıyorum sonra onu beğenirsem bi yere kopyalayıp kaydediyorumki unutma gibi bir durumla karşı karşıya kalmıyım :) örn : Ab18cD58BaOpRs657Sas43 gibi

leventsonmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Oluşturacağınız şifrelerde;büyük küçük harf,özel karakter ve rakam kullanmaya dikkat ederseniz şifreleriniz sağlam olur.Birde lütfen her site için ayrı şifre oluşturmaya özen gösterin.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
`K2%8#<QunH#u-6?

Böyle bişey olmalı :blink:

C

confictroll

SDN Okuru
Bir şifre nasil olmali arkadaşlar sizce teşekkürler

şifre dediğin en az 32 karakterli alfanumerik olmalı gmail ve outlook için 100 karakterli olabilir hatta 200 bile oluyor... google çok demiyor... özel karakterli oldumu sözlükten korkma...

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Kullandığım şifreler hep sayıdan oluşur :) Bırak özel karakteri harf bile zorunlu değilse kullanmam :)
Örnek: 12345 :D

ByTETTAX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şifre ne kadar uzun olursa o kadar güvenli olur

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
şifre özel karakter + rakam ve harf içermeli minimum 32 karakterli büyük ve küçük harfte olacak şekilde olmalı cümle, kelime içermemeli...

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Bunlara ek olarak o şifreyi koruyabilmelisin. ;)

pixxel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer kullandığınız sistem iki aşamalı doğrulamayı destekliyorsa iki aşamalı doğrulama yöntemini aktifleştirmeyi unutmamanızı öneririm.