Nokia 6120 Classic cep telefonu

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Finlandiyalı mobil iletişim cihazları devi Nokia, müzik indirme, video izleme, İnternet’te sörf ya da ekli e-postaları alma gibi işlevleri daha hızlı gerçekleştiren yeni bir cep telefonu yarattı. WCDMA ağlarından 10 kat daha hızlı veri indirebilen HSDPA (Yüksek Hızlı Veri Paketi İndirme)* teknolojisine sahip kompakt Nokia 6120 Classic, zaman sıkıntısı yaşayan mobil kullanıcılara destek oluyor.

Nokia 6120 Classic’te iki kamera bulunuyor: 4x dijital zoom, flaş ve panoramik görüntü özelliklerine sahip 2-megapiksel kamerasıyla yüksek kalitede fotoğraflar çekilebiliyor. Ön kısımda bulunan ikinci kamera ise, görüntülü arama* özelliğiyle bu cep telefonunu kişiye özel bir hale getiriyor.

Nokia 6120 Classic’in zaman kazandıran başka pek çok özelliği bulunuyor. Örneğin, Nokia 6120 Classic’e önceden yüklenmiş olan Rehber ve Kurulum Sihirbazı ile e-posta, mesaj alıp gönderme ve İnternet bağlantı ayarları çok kısa zamanda yapılabiliyor. Veri Aktarımı uygulaması sayesinde, eski Nokia cep telefonunda bulunan numaralar, takvim, fotoğraflar, videolar ve diğer dosyalar, yeni Nokia 6120 Classic’e SIM kart takılı olmadan da aktarılabiliyor. Ayrıca, Nokia 6120 Classic kullanıcıları, bilgisayarlarındaki takvimle telefonlarındaki takvimi senkronize edebiliyor, böylece takvimlerini her an yanlarında taşıyabiliyorlar.

Nokia 6120 Classic hakkında bir açıklama yapan Nokia yetkilileri şunları ifade ediyor: “Yoğun hayat temposu içinde cep telefonları artık çok daha önemli bir yere sahip. Cep telefonunu çok yönlü kullanabilen kişilerin, iş ve eğlence arasında daha iyi bir denge kurduklarını görüyoruz. Nokia 6120 Classic’in HSDPA* teknolojisi, S60 işletim sistemi gibi pek çok gelişmiş özelliği ile kullanıcılar günlük hayatlarını daha rahat sürdürebiliyorlar.”

Nokia 6210 Classic’in S60 yazılımı sayesinde kullanıcılar, mevcut özelliklerin yanı sıra ek uygulamalar da indirebiliyor ve kullanabiliyor. Çeşitli ekleme, geliştirme, içerik ve servislerle, kullanıcılar telefonlarını kişiselleştirebiliyorlar. S60 yazılımı ayrıca, kullanıcıların bir anda birden fazla işlevi kullanabilmelerini sağlıyor. Diğer bir deyişle, İnternet’te dolaşırken müzik dinlemek mümkün oluyor.

Nokia 6120 Classic’in 2007’nin ikinci çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
walla bu da yalan olur seneye kalmadan :D

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
nokiasixtyone.jpg

güzel bir şeye benzıyor .
ama ben sony-erıcssonumla mutluyum

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
bende daha yeni telefon aldım sony ericsson k790i tercih ettim son derece kaliteli bir telefon tel alıcak olanlara kesinlikle ve şiddetle tavsiye ederim
kamera ve ses tartışılmazz ;)