Çift Ekran Çözünürlük Problemi

Bu konuyu okuyanlar

sahinCE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, benim problemim iki ekranı birbirine bağladıktan belli bir süre sonra ekran çözünürlüklerinde yaşanan bir sıkıntıdır. Ekranlar birbirine analog olarak bağlanmaktadır. HDMI bağlantı kullanamıyorum. Laptop hdmi girişinden görüntü aktaramıyorum. Yalnızca analog bağlantı mümkün görünüyor.

Bilgisayar ilk açıldığında herşey normal, hiçbir sıkıntı gözükmüyor. Kullandıktan bir süre sonra ekranlarda çözünürlükler değişiyor ve kullanım oldukça zorlaşıyor. Belli bir zaman da bozulmuyor. Genelde pencereleri sürüklerken birden çözünürlük bozuluyor. Görüntü ayarlarına girdiğimde çözünürlükleri değişmemiş halde buluyorum fakat görünürde değişmiş oluyor. Laptop ekran kartı güncel. İki ekran çözünürlüğü de aynı 1920x1080 ayarlandı.

Normal Görüntü :

Ekli dosyayı görüntüle 14464

Bozuk Görüntü:

Ekli dosyayı görüntüle 14463

Yardımlarınızı bekliyorum.

1.Ekran : Asus n56vz-s4283h (Laptop Ekranı)
Ekran Boyutu: 15.6
Ekran Tipi: Full HD(LED)
Ekran Çözünürlüğü: 1920x1080
Ekran Kartı: Nvidia
Ekran Kartı Belleği: Paylaşımsız, 4 GB
Grafik İşlemcisi: NVIDIA GeForce GT 650M 128Bit
Video Portu: 15 pinli VGA video konnektörü
İşletim Sistemi (Yazılım): Windows 10 / 64 Bit

2.Ekran : Samsung monitör s22E360H
Ekran Boyutu21.5"
Çözünürlük1920 X 1080 Çözünürlük
Ekran Özellikleri16:9 (Geniş Ekran)
VgaVar

sahinCE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nedenini bilmiyorum bozulmuş olabilir. Birçok hdmi ile denedim ama çalıştıramadım. Formatlı bilgisyarda dahil aynı şekilde sonuç aldım. Driver problemi olduğunu sanmıyorum çünkü güncellemiştim. Bende analog kullanmaya başladım. Bu sefer de bu problemim oluştu.

sahinCE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
masaüstü>sağ tık>Görüntü ayarları 'na girdiğimde "Metin, uygulama ve diğer öğrelerin boyutunu değiştir" özelliğini değiştirdiğimde herşey düzeliyor. Yalnız metin boyutları değişiyor. Şimdilik bu şekilde çözüm buldum.

Son mesajlar