ADSL Fiyatları Ne Olacak?

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Basında çıkan haberlere göre Yargı, TTNet'in ADSL fiyatlarındaki yeni uygulamasını durdurdu. TTNet ise bu gelişmeler karşısında ne yaptığını açıkladı. İşte o bildiri.

"Rekabet Kurulu'nun; TTNet'in 1 Haziran 2007 tarihinde yürürlüğe giren Yaz Fırtınası Kampanyası'nın durdurma kararını basın yoluyla öğrenmiş bulunuyoruz. Henüz tarafımıza resmi yollarla intikal etmiş herhangi bir bildirim bulunmamaktadır. TTNet, yasal süreç halen devam ettiğinden herhangi bir yorum yapmak ve yargının tarafsızlığını etkilemekten kaçınmakta ve süreci takip etmektedir.
Saygılarımızla

TTNet"

:: Açıklamayla beraber siz de sesinizi duyurun.

SDN - http://shiftdelete.net

İKİNCİ BİLDİRİ

Rekabet Kurumu'nun; TTNet'in 1 Haziran 2007 tarihinde yürürlüğe giren Yaz Fırtınası Kampanyası'na ilişkin olarak Superonline Uluslararası Elektronik Bilgilendirme Telekomünikasyon ve Haberleşme Hizmetleri A.Ş. ve Tellcom İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin şikayetleri üzerine vermiş olduğu geçici tedbir niteliğindeki durdurma kararı 17.07.2007 günü saat 17:30 itibarı ile Şirketimize ulaşmış bulunmaktadır.

Anılan karar gereği, TTNet'in internet erişimini müşterilerine çok uygun şartlarla sunmakta olduğu “Yaz Fırtınası” kampanyasının bugünden geçerli olmak üzere durdurulması gereği hasıl olmuştur. Rakip firmaların benzer şartları taşıyan kampanyalarının devam ettiği bir dönemde şirketimiz, basında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını gerek Rekabet Kurumu gerekse yargı organları önünde ispat etmeye hazırdır.

Bu durumda, ADSL abonesi olmak isteyen müşterilerimizin mağduriyetine engel olmak üzere, daha önceki tarihlerde sunmuş olduğumuz “Modem Kampanyası” yürürlüğe girecektir. “Modem Kampanyası” çerçevesinde, TTNet ADSL'e 24 ay taahütname ile yeni abone olan herkese, kablolu modem ve ilk 2 ay ücretsiz ADSL kullanımı ya da kablosuz modem TTNet'ten hediye edilecektir.

Müşterilerine en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla sağlama gayreti içerisinde olan Şirketimiz, Rekabet Kurumu'nun vermiş olduğu karar ve hukuki süreç sonucunda yüce Türk Adaleti'nin vereceği kararlar doğrultusunda ve her zaman müşterilerinin menfaatlerini koruyacak şekilde hareket edecektir.

Saygılarımızla

TTNet

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Eveeett Sırada ki Parçamız İsmail YK'dan "ALLAH belanı Versin" Bu Parçayı Son kullanıcıyı Para Makinası Gören Tüm Kuruluşlara Armağan Ediyor Ve Sesi Sonuna Kadar Açıyorum :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

kaptanyalnizkurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunlar hep demagoji yapmaktalar ortaya bir şeyler yazıp çiziyorlar ama uygulama ve yaptırım olmayınca vatandaş için tüküreyim ben öyle kararların içine. bu devletin varlığından gücünden şüphe etmekteyim. çünkü devlet ilkesiz herşey uydurmaca, yaptırımsız ciddiyeti olmayan birşeyin inandırıcılığı olmaz

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ama öyle piyasa oligopol iken TTnet bu durumu monopole çevirmeye uğraşıyor, piyasa gücü de olduğu için aşağıda bir fiyat çekiyor sürümden kazanma amacı güdüyor, olan diğer firmalara oluyor.
hep microsofttan özendi bunlar :]
unutmayın Türkiye'de bir zamanlar İnternet=Superonline idi haklarını arasınlar bence tam destek B)

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bana cok pıs koymustu eskı bır kullanıcı olarak hem modemı kendım aldım hem 59 ytl baglantı parası odedım bdıe ayda 30 ytl oderken yenı kullancının 15 ytl odemesı zoruma gıtmıstı zaten.

superonlıneda haklı adamlar bır turlu bu ıse gıremedıler. bence ttnet kapansın telekom sadece altyapı ısını yapsın gerısını bıraksın.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bu karar hem TTNet'in hem de devletimizin internet politikası açısından gerçekten vahim bir karardır.

TTNet için devletin diyeceği bir cümle var: "Aman tanrım. Kendi ellerimle bir canavar yaptım."

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
TTNet'ten ikinci bildiri gelmiştir.

Makalemiz de güncellendi.

Rekabet Kurumu'nun; TTNet'in 1 Haziran 2007 tarihinde yürürlüğe giren Yaz Fırtınası Kampanyası'na ilişkin olarak Superonline Uluslararası Elektronik Bilgilendirme Telekomünikasyon ve Haberleşme Hizmetleri A.Ş. ve Tellcom İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin şikayetleri üzerine vermiş olduğu geçici tedbir niteliğindeki durdurma kararı 17.07.2007 günü saat 17:30 itibarı ile Şirketimize ulaşmış bulunmaktadır.

Anılan karar gereği, TTNet'in internet erişimini müşterilerine çok uygun şartlarla sunmakta olduğu “Yaz Fırtınası” kampanyasının bugünden geçerli olmak üzere durdurulması gereği hasıl olmuştur. Rakip firmaların benzer şartları taşıyan kampanyalarının devam ettiği bir dönemde şirketimiz, basında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını gerek Rekabet Kurumu gerekse yargı organları önünde ispat etmeye hazırdır.

Bu durumda, ADSL abonesi olmak isteyen müşterilerimizin mağduriyetine engel olmak üzere, daha önceki tarihlerde sunmuş olduğumuz “Modem Kampanyası” yürürlüğe girecektir. “Modem Kampanyası” çerçevesinde, TTNet ADSL'e 24 ay taahütname ile yeni abone olan herkese, kablolu modem ve ilk 2 ay ücretsiz ADSL kullanımı ya da kablosuz modem TTNet'ten hediye edilecektir.

Müşterilerine en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla sağlama gayreti içerisinde olan Şirketimiz, Rekabet Kurumu'nun vermiş olduğu karar ve hukuki süreç sonucunda yüce Türk Adaleti'nin vereceği kararlar doğrultusunda ve her zaman müşterilerinin menfaatlerini koruyacak şekilde hareket edecektir.

Saygılarımızla

TTNet

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
TTNET mi sürümden kazanıyor? Yapmayın arkadaşlar.
Dünyada internet fiyatı açısından en pahalı ülkeler arasından ilk 5'teyiz. Ayrıca en yavaş ülkeler arasında ilk sıraları alıyoruz.

Abim siyaset bilimcidir ve duyduğunda şöyle bir yorum yaptı;
TTNET, dava açıldıktan sonra "biz durdurma kararı gelene kadar kampanyaya devam edeceğiz" şeklinde bir açıklama yaptı. Oysa 14,99 olan fiyat sadece 2008'e kadar geçerli yani bir kaç ay. Ayrıca insanlardan 1 yıl veya 2 yıl kullanma taahütü alındı imzayla. TTNet bunu hesaplamış görünüyor. Yani durdurma kararı çıkacağını daha kampanya başlamadan biliyorlardı. Onun için de bir iki ay içinde toplayabildikleri kadar kullanıcı topladılar. Çünkü bir sürü kişi 14,99 'a aldanıp abone oldu. Oysa şimdi hepsi 29'dan devam edecekler. Böylece durdurma kararından önce kâr TTnet'in di, durdurma kararından sonra yine TTNet'in. Ayrıca vazgeçmek isteyen de 150 YTL tazminat ödeyecek (modem parası)

Kısacası TTNet, çok büyük bir şeytanlık yaptı, herkesi gza getirip kandırdı milleti.

Düzenleme: Şimdi Troy'un gönderdiği bildiriyi okuyorum. Bakınız da nasıl politikaya uygun olarak demagoji ve duygu sömürüsü yapmışlar. Sanki kendileri ve aboneler mağdur olmuş gibi gösterip abonelerin nefretini başka yöne kaydırmaya ve sıyrılmaya çalışıyorlar.

such

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben bu kampanya üyesi değilim ama kampanya vasıtası ile internet erişimi alanlar ne olacaklar yani sözleşme havadamı kaldı :S

sertdemiry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telekom eski üyelerine kıyak geçeceğine yeni üyelere aşırı indirim yaparak ortalığı karıştırmayı planlıyordu. Şimdi kendini Sütten çıkmış ak kaşık gibi savunuyor. Yok ben kampanya yaptım da bilmemne...
Nerede bizim hakkımız?? Ben 79YTL verirken yeni üye 39YTL verecek, var mı böyle haksızlık be...

Telekoma bu şarkıyı uygun görüyorum:

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=xg1oh9zHP4c[/youtube]

..SiluetVari..

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adaletsiz bi kampanyaydı.. kimsenin hakkını yemeye hakları yok aynı hizmete birisi 29 birisi 15 verirse tabii ki olmaz...

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
exit(life) dedi ki:
TTNET mi sürümden kazanıyor? Yapmayın arkadaşlar.
Dünyada internet fiyatı açısından en pahalı ülkeler arasından ilk 5'teyiz. Ayrıca en yavaş ülkeler arasında ilk sıraları alıyoruz.

Abim siyaset bilimcidir ve duyduğunda şöyle bir yorum yaptı;
TTNET, dava açıldıktan sonra "biz durdurma kararı gelene kadar kampanyaya devam edeceğiz" şeklinde bir açıklama yaptı. Oysa 14,99 olan fiyat sadece 2008'e kadar geçerli yani bir kaç ay. Ayrıca insanlardan 1 yıl veya 2 yıl kullanma taahütü alındı imzayla. TTNet bunu hesaplamış görünüyor. Yani durdurma kararı çıkacağını daha kampanya başlamadan biliyorlardı. Onun için de bir iki ay içinde toplayabildikleri kadar kullanıcı topladılar. Çünkü bir sürü kişi 14,99 'a aldanıp abone oldu. Oysa şimdi hepsi 29'dan devam edecekler. Böylece durdurma kararından önce kâr TTnet'in di, durdurma kararından sonra yine TTNet'in. Ayrıca vazgeçmek isteyen de 150 YTL tazminat ödeyecek (modem parası)

Kısacası TTNet, çok büyük bir şeytanlık yaptı, herkesi gza getirip kandırdı milleti.

Düzenleme: Şimdi Troy'un gönderdiği bildiriyi okuyorum. Bakınız da nasıl politikaya uygun olarak demagoji ve duygu sömürüsü yapmışlar. Sanki kendileri ve aboneler mağdur olmuş gibi gösterip abonelerin nefretini başka yöne kaydırmaya ve sıyrılmaya çalışıyorlar.
hayır diğer adsl hizmeti sunan şirketlere nazaran daha çok abone toplayıp kendi karlarını arttırıyorlar, para bir ceplerinden çıkıp öteki ceplerine giriyor...

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
"Müşterilerine en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla sağlama gayreti içerisinde olan Şirketimiz,"

kesınlıkle boledır

sinansas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internette bile tekelcilik yapmaya çalıyorlar :mad: daha oncede kendi altyapısını(bildiğiniz gibi türkiyede hala alternatifi yok,ne zaman rekabetci anlayıs,liberal ekonominin nimetleriden faydala bilicez ki...) kullandırmayı reddetmisti adsl hizmeti veren tek firma kendisi olcaktı güya...