GeForce GTX860M Ekran Kartı Oyunları Açamama Problemi !

Bu konuyu okuyanlar

BvB_ReV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lenovo Y 50 70 bir laptopum var. Başlıkta belirttiğim gibi GeForce GTX860M ekran kartına sahibim. Fakat 2 gün önce geforce experience ile yaptığım ekran kartı güncellememden sonra en çok oynadığım Valve oyunları olan Dota 2 ve Cs:Go oynuyamıyorum. Cs Go hiç açmıyor ve Dota 2'de şöyle bir hata alıyorum:

-Geçerli bir Direct 3D aygıtı bulunamadı!
Grafik sürücünüzün düzgün çalıştığını kontrol edin ve oynadığınız oyununu gereksinimlerini karşıladığından emin olun.

Şimdi aylardır oynadığım Dota 2 ve Cs Go'yu bir güncelleme geldikten sonra oynuyamamaya başladım. İşlemcim i7-4710 HQ 2.50 Ghz. İşletim sistemim Windows 8.1 Single Language.

Mevcut Intel Graphics ve NVidia sürücülerini silip tekrar yüklememe ve güncellememe rağmen aynı sonuç ve hatayı alıyorum. Lütfen yardım edin çıldırmak üzereyim.Ayrıca ekran kartım yüksek olmasına rağmen geforce experiencedaki GameStream, ShadowPlay, BatteryBoost, Led Visualiser gibi özellikler devre dışı ve kullanamıyorum.

Google'da bu ve buna benzer hata bulamadım. Diğer hatamında resmini eklicektim ama anlayamadığım bi sebebten dolayı ekleyemedim.

Edit: Eklediğim resim gözükmüyor. Dota 2'de aldığım hatanın resmini hiç ekleyemedim zaten. Eklediğim resim mesaj düzenlemesinde gözükmesine rağmen Ekli dosyayı görüntüle 14306mesajı yayınladığım yerde gözükmüyor. Anlamadım.

Ekli dosyayı görüntüle 14306
Ekli dosyayı görüntüle 14306Ekli dosyayı görüntüle 14305Ekli dosyayı görüntüle 14306

Ekli dosyayı görüntüle 14306

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ekli dosyayı görüntüle 14307

Ekli dosyayı görüntüle 14308

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ekli dosyayı görüntüle 14309

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
geforce experience'yi ve ekran kartı sürücülerini tamamen kaldır
daha eski bir geforce experience sürümü bulup onu yükle. tekrar güncelleme yapma

aynı sorun bende de oldu böyle çözdüm
aynı ekran kartı.

BvB_ReV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamamen kaldırdıktan sonra geforce experience'ın eski sürümlerini ve güncel driver yazılımını değilde bir öncekini yüklesem sorun giderilir mi ? Önerin için ve cevabın için teşekkür ederim.

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Olur tahminimce kardeşim. Nvidia nın salak programı işte. Uğraştırıyor.

BvB_ReV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eyvallah sağolasın :)

cyrlbuura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba kardeş bende aynı problemi yaşıyorum aynı model ama bende i5 işlemci var güncel sürümde sıkıntı yaşıyorum bunu lenovoya bildirmemiz lazım anca öyle çözüm olur yeni çıkan oyunları tam ekranda oynayamıyorum ekran kartın driverı güncel olmadıgı için bazen de cs de takılmalar yaşıyorum nvidia markası var diye aldığım laptop sürücüde sıkıntı çıkartıyor *-*

BvB_ReV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle sanada merhaba, bu sorun nvidia'nın sorunu mu yoksa lenovo'nun mu bunu tespit etmek lazım. 7 Ekimde çıkan güncelleme ile ilgili sıkıntı yaşadım. Önceden böyle bi sıkıntı yoktu. Ne yapıcam bilmiyorum. Bilgisayarımı formatlayıp Win10'a yükselticem ve Win10'a uyumlu ekran kartı driverını yükleyip öyle denicem. Bakalım eğer bir gelişme olursa olumlu yönde yazarım buraya. Windows 8.1 kullanıyorum bu arada.

cyrlbuura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynen bende windows 8.1 kullanıyordum upgrade ile windows 10 a geçtim değişen bir şey olmadı aynı sorun devam ediyor yeni sürücü için bekliyorum büyük ihtimal lenovoyla alakalı bir sorun bana öyle geliyor açıkcası.

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
arkadaşlar dediğim gibi yapsanız çözeceksiniz.
bende monster abra a5 2.1 var. bu ekran kartı var. eski sürüm experience yükledim çözüldü. ama bütün driverlerı ve uygulamayı kaldırın temizleyin öyle kurun.

win 8.1 pro yüklü.

marslan1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bende dx10 üzeri destek yok diyordu aygıt yöneticisinden nvidiayı kaldırdım nvidia sitesinden sürücüyü indirdim ve yükledim sıkıntı kalmadı

BvB_ReV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler GTX 860 M ekran kartında sıkıntı var. İçimden o kadar çok küfür ettim ki anlatamam. 19 Kasımda gelen güncellemeyle gidermişlerdir dedim hatayı olmadı. Yükledim bilgisayar yine çöktü. Yükler yüklemez takıldı. Power tuşundan kapattım. Sonra açtım. Sağ altta bi uyarı çıktı ekran kartının sürümünü verip başarılı bir şekilde çalışmayı kesti ve geri geldi gibisinden bi hata alıyorum. Ama diyim beyler 22 eylül'deki driver'ı indirin. Geforce experience güncel kalabilir sıkıntı değil o. Beklicem düzeltmelerini bide geforce türkiye sayfasında da gördüm bu ekran kartını kullanıp aynı sıkıntıları yaşayan. Ben delirdim milletde deliriyo eminim. Bi daha nvidia'lı bi bilgisayar alırsam son olsun. Şişirmeden başka bişey değil.

Son mesajlar