No signal hatası

Bu konuyu okuyanlar

mustafahd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, elimde hd6570 var Msi Afterburner kullanarak frekans hızını falan arttırmıştım. Ardından işlemcimin ( AMD phenom x2 3.0ghz) yük altında 50 derecede çalıştığını gördüm, BIOS'a girdim BIOS'um çok eskiydi bir şey anlamadım ama ordaki voltaj degerini 0.1v kadar arttırdım ve mhz yazan yeri de 100den 200e çıkarttım. BIOS'tan çıktığımda monitörde no signal yazdı.

İşlemcime zarar verdiğimi düşünerek eski işlemcimi ( AMD semprom 2.2ghz) yi yeniden taktım. Ancak gene aynı hatayı aldım.
Ekran kartıma bir zarar verdiğimi düşündüm anakartımda onboard ekran kartı olduğu için ekran kartımı çıkarıp onboard ile denemek istedim. Çıkardım aynı hata.

Neye zarar vermiş olabilirim?

Bios pilini çıkardım bekledim yeniden taktım olmadı. Yandaki bios pinini çıkardım boş yere taktım sonra yeniden eski yerine taktım. Sonuç gene hüsran

Yardımlarınızı bekliyorum

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,913
Yüksek frekanks anakarta fazla yük bindirir anakartın devreleri zarar görmüş olabilir.Bilgisayara görüntü gelmiyorsa büyük ihtimal bu olmuştur ama biosu default hale getirmek belkide işe yarayabilir.Sadece bios pilini çıkarmak yetmez.Bios bili çıkarıldıktan sonra 7 sn beklenmelidir daha sonra takılır.Olmadı bios pilinin yanında jmper var cmos diye o jumperi çıkar tak.Buda olmad bios pilini çıkar + ve - kutuplara bir ince tornavidayla kısa devre yaptır.Tekrar dene aklıma gelenler bu

Son mesajlar