Askerlerimize mayınlı saldırı: 8 şehit!

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Siirt-Şirvan karayolunda askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayın patlatıldı. 8 askerimiz şehit oldu.

askere-mayinli-saldiri-8-sehit-1183907-664x354.jpg

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, teröristlerce tuzaklanan bombanın askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu 8 askerin şehit olduğunu açıkladı.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI: "PATLAMA SONUCUNDA 8 PERSONELİMİZ ŞEHİT OLDU"

Genelkurmay Başkanlığı, Siirt'te 8 askerin şehit olduğunu açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada,

"19 Ağustos 2015 tarihinde saat 14.10 sularında Siirt-Pervari yol emniyeti için görevlendirilen unsurlarımıza bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından daha önceden yol kenarına yerleştirilen el yapımı patlayıcı patlatılmıştır. Patlama sonucunda kahraman 8 personelimiz şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz" denildi.

KAYNAK

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Milletimizin başı sağ olsun. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Maalesef şehit sayımızın 10 olduğuna dair bilgiler var.

Çok yazarım da..

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Allah rahmet eylesin, dün şehit olanlar 1 gün sonra unutuluyor ates hakikaten düştüğü yeri yakıyor. Umarım kisa zamanda bu terörist itlerin kökü kazinir

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Allah rahmet eylesin şehitlerimize okuduğum bir haber sitesine göre durum şu;
siirt_2099.jpg

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Ermeni uşakları pis soysuzlar. Daha çok şey denir de işte.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Siirt’te PKK’lılar tarafından yola döşenen el yapımı bombanın patlatılması sonucu şehit olan askerlerin kimlikleri belli oldu.

Şirvan-Pervari karayolu Üçyol mevkiinde meydana gelen patlamada 8 asker şehit oldu. Patlamanın ardından askerlerin cenazeleri hastaneye kaldırılırken kimlikleri de açıklandı. Şehit olan askerlerin isimleri şöyle:

“Jandarma uzman çavuş Hakan Aktürk-Burdur, jandarma uzman çavuş Ferdi Gerekli-Adana, uzman çavuş Barış Akın-Ankara, jandarma er Mehmet Halil Barkın-Şırnak’ın Silopi ilçesi, jandarma er Recep Beycur-Erzurum, jandarma er Ömer Erüstün-Kahramanmaraş, jandarma er Bahadır Aydın-Bursa, jandarma er Emre Kaan Arlı-Kocaeli.” KAYNAK

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ŞEHİDİN SON PAYLAŞIMI YÜREK YAKTI

Siirt’te terörist grup tarafından yola döşenen patlayıcının patlatılması sonucu şehit olan uzman çavuş Hakan Aktürk’ün sosyal medyadaki son paylaşımı yürekleri dağladı.

siirt-te-sehit-olan-askerlerin-kimlikleri-belli-ol-1698960.Gif

Siirt’in Şirvan-Pervari karayolu üzerinde menfeze yerleştirilen el yapımı patlayıcının, askeri aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit olan uzman çavuş Hakan Aktürk’ün son paylaşımı yürekleri dağladı. Sosyal medyadaki hesabından kızı Aysel Aktürk’ün TEOG tercih sonuçlarını paylaşan şehit asker, üzerine ise şu notları yazdı:

“Canım kızım, babanın işi icabı ilköğretimi bitirene kadar 3 il, 5 okul değiştirdiğin halde, 3 yıl babasız okul okuduğun halde, Allah (CC) gayretlerinin ve emeğinin karşılığını verdi. Şükürler olsun. Şu an bile ayrıyız. Devamında hayırlı üniversiteler kazanmak dileğiyle seni kutluyorum canım kızım.”

Siirt’te şehit olan jandarma çavuşun Bursa’daki evinde yas

SİİRT’in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında, PKK’lı teröristlerin karayoluna tuzakladıkları bombayı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatması sonucu şehit olan 8 askerden kısa dönem asker 26 yaşındaki jandarma çavuş Bahadır Aydın’ın, memleketi Bursa’daki baba ocağına ateş düştü. Şehit babası Muhsin Aydın, "Dün akşam telefonla konuştuk. ’Yavrum sen oradayken ben rahat uyuyamıyorum. korkuyorum’ dedim. Bahadır ise bana ’Baba beni merak etme. Rahat uyu’ dedi. Yavrumun teskere almasına iki ay kalmıştı" dedi.

Bursa’nın merkez Osmangazi İlçesi Akpınar Mahallesi’nde oturan Emine Zülfiye- Muhsin Aydın çiftinin iki çocuğunun büyüğü olan Bahadır Aydın, Trakya Üniversitesi Gümrük İşletme Bölümü’nü bitirdi. Üniversiteyi bitirdikten sonra bir an önce iş bulup çalışmak isteyen Bahadır Aydın, 4 ay önce kısa dönem olarak asker oldu.

siirt-te-sehit-olan-askerlerin-kimlikleri-belli-ol-1698956.Gif

Siirt’te jandarma birliğinde vatani görevini yapan çavuş Bahadır Aydın, bugünSiirt’in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında, PKK’lı teröristlerin karayoluna koydukları bombayı askeri aracın geçişi sırasında patlatması sonucu 7 silah arkadaşı ile birlikte şehit düştü.

Bahadır Aydın’ın acı haberi Bursa’da oturan ailesine akşam saatlerine bildirildi. Özel bir ekip oluşturan askerler yanlarında doktor ve hemşireler ile birlikte Bahadır Aydın’ın baba evine gitti. Eşi kulağında rahatsızlık olan küçük oğlu Burak’ı hastaneye getirdiği için evde yalnızken oğlunun şehit olduğu haberini alan Muhsin Aydın, güçlükle sakinleştirilidi.

Korktuğunun başına geldiğini söyleyen Muhsin Aydın, "Dün akşam oğlumun fotoğraflarına bakıyordum. Telefon ile kendisiyle konuştum. ’Yavrum sen oradayken ben rahat uyuyamıyorum. korkuyorum’ dedim. Bahadır ise bana, ’Baba beni merak etme. Rahat uyu’ dedi. Yavrumun teskere almasına iki ay kalmlıştı" diye konuştu.

Acı haber daha sonra hastaneden eve gelen anne Emine Zülfiye Aydın’a bildirilirken, şehit askerin evinin önünde iki ambulans bekletildi.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Barış Akın’ın Ankara’daki evine ateş düştü
Siirt'in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında PKK'lı teröristler karayoluna tuzakladıkları bombayı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu şehit olan 8 askerden biri olan 40 yaşındaki Barış Akın’ın Ankara Keçiören’deki evine ateş düştü.

Ankara Garnizon Komutanlığı’ndan 2 albay tarafından şehidin Keçiören Fatih Caddesi’ndeki evine gelinerek eşi İnci Akın’a acı haber ulaştırıldı. Hemşire olarak görev yapan İnci Akın eşinin şehit olduğu haberini alınca 4 yaşındaki çocuğu Elif Yağmur Akın’a sarılarak gözyaşı dökerek şok geçirdi.

11923226_888266181267507_482553166576663697_n_jp.jpg

Ankara’nın Nallıhan İlçesi’ne bağlı Belenalan Köyü’nde oturan baba Ali ve anne Mükerem’e de acılı haber yine askerler tarafından verilerek, yakınlarıyla birlikte oğlunun Keçiören’deki evine yola çıkarıldıkları öğrenildi.
Yakınları ve komşuları şehit Akın’ın evine dev bir Türk bayrağı asarken, yine komşuları da acılı haber sonrası evlerinin cam ve balkonlarına Türk bayrakları astı.

Ferdi Gerekli'nin Adana'daki baba evinde üzüntü hakim
Siirt-Pervari karayolunda, terör örgütü mensuplarınca yol kenarına yerleştirilen patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Ferdi Gerekli'nin (40) Ceyhan ilçesindeki baba evinde yas var.

Şehit Gerekli'nin İstiklal Mahallesi'nde oturan ailesine İlçe Jandarma ve Garnizon Komutanı Binbaşı Murat Kütükçü ve Askerlik Şube Başkanı Binbaşı Ayhan Evli, acı haberi iletti.

Haberi alan Gerekli'nin kardeşleri Kadir ve Nazan göz yaşı dökerken, kısa süreli fenalık geçirdi. Kadir ve Nazan Gerekli'ye sağlık ekipleri müdahale etti. Acı haberin ardından eve Türk Bayrağı asıldı.

Şehidin babası Adnan ve annesi Aysel Gerekli'nin Hatay'ın Belen ilçesinde tatilde olduğu öğrenildi.

Gerekli'nin evli olduğu ve bir çocuğunun bulunduğu bildirildi.

KAYNAK

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Uyurken vurursunuz, karısının yanında vurursunuz, çocuğunun yanında vurursunuz, arkadan vurursunuz, çarşı izninde silahsız vurursunuz. Diyecek söz yok ulan size. Vallahi yok. Benim küfür dağarcığım yetmiyor. ...... çocuğu iltifat kalır. Size fırsat verenin de, verdirenin de, olanlara seyirci kalıp susanların da, sizin de topluca allah belasını versin. Boktan, geri kalmış zihniyetinizle birlikte yerin dibine girin.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Keçiören fatih caddesi oturduğum yere 100 metre, nasipse cenazesine katılacağız bakalım bugün. Allah belalarını versin.

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Konunun özünü ve sebebini iyi kötü hepimiz biliyoruz. Ancak bunu tartışma yeri burası değil.

Mesaj içeriklerinde siyaset ve siyasi meseleler yasaktır.