İnternet paketini aştım faturam aşırı fazla ne yapacağım

Bu konuyu okuyanlar

Buz Mavisi

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yarın internet paketim bitiyordu 1.5GB daha kullanım hakkım vardı şunuda birşeyler indirerek kullanıyım boşa gitmesin dedim bir uygulama indirirken %10'da takılı kaldı aynı yeri defalarca indiriyormuş meğer şuan 26tl olması gereken fatura 63TL görünüyor ne yapmalıyım müşteri hizmetlerini arasam bu konuda birşey yapabilirler mi ?

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Bağlantın sona ermeden uyarı mesajı göndermezler.. Aynen durum tamamen senden kaynaklı. Mecburen ödeyeceksin, geçmiş olsun..

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
paketin bittikten sonra mesaj atıyor şerefsizler :wink:

çok fazla değilmiş ödeyebilirsin. Yine de müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirebilirsen küçük bir ihtimal indirim olabilir

Buz Mavisi

Asistan
Reaksiyon puanı
2
paketin bittikten sonra mesaj atıyor şerefsizler :wink:

çok fazla değilmiş ödeyebilirsin. Yine de müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirebilirsen küçük bir ihtimal indirim olabilir

Aradım 10TL bi indirim yaptılar 53TL oldu öğrenci adama 53TL telefon faturası ödemek çok koyuyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Hangi oepratör ? Paket bittiğinde size mesaj gönderilmesi gerekiyor normalde.

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Durum normal. Sen paketin varken kullanmaya başlıyorsun ve kendin bitirip ücretli kullanmaya başlıyorsun. Dikkat edersen paket bakiyeleri hemen yansımaz hattına ve bu durum belirtiliyor operatörlerce.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Durum normal. Sen paketin varken kullanmaya başlıyorsun ve kendin bitirip ücretli kullanmaya başlıyorsun. Dikkat edersen paket bakiyeleri hemen yansımaz hattına ve bu durum belirtiliyor operatörlerce.
Sanırım arkadaşa paketiniz bitti diye uyarı verilmemiş.Dediğiniz gibi uyarı verılse kullanmaya devam etse operatör haklı ancak paketin bittiğine dair kullanıcıya uyarı verilmemiş, bana göre suç operatörde.

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Sanırım arkadaşa paketiniz bitti diye uyarı verilmemiş.Dediğiniz gibi uyarı verılse kullanmaya devam etse operatör haklı ancak paketin bittiğine dair kullanıcıya uyarı verilmemiş, bana göre suç operatörde.
İşte uyarı verilmemesinin sebebini söyledim ben. Kullanımlar operatöre geç yansır. Örneğin şöyle bir yazı görmüşsündür: 'Son 2 saatlik kullanım değerleriniz yansıtılmamış olabilir.'

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
bu devirde faturalı hat kullanılmaz holding ödemiyorsa özellikle...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
@ConfickerBelasi
bir fakirin kendini avutması benim fatura ayda 3000TL geliyor diyen gördün mü hiç?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
İşte uyarı verilmemesinin sebebini söyledim ben. Kullanımlar operatöre geç yansır. Örneğin şöyle bir yazı görmüşsündür: 'Son 2 saatlik kullanım değerleriniz yansıtılmamış olabilir.'
Hocam o doğru ancak yasa gereği ( yanlış biliyorsam düzeltin) paket bittiği anda kullanıcıya bilgisini vermek zorunda diye biliyorum. Kullandığım operatörde bilgiler son 6 saati kapsamadığı bildiriliyor lakin paket bittiğinde anlık mesaj geliyor. Neyse bize geçmiş olsun demek düşer :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu devirde faturalı hat kullanılmaz holding ödemiyorsa özellikle...
Çok iyi kampanyaları olunca mecbur geçiyorum, sonra tahahüt bitince başka operatöre geçip tekrar kontörlü paketlere devam ediyorum :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
Hocam o doğru ancak yasa gereği ( yanlış biliyorsam düzeltin) paket bittiği anda kullanıcıya bilgisini vermek zorunda diye biliyorum. Kullandığım operatörde bilgiler son 6 saati kapsamadığı bildiriliyor lakin paket bittiğinde anlık mesaj geliyor. Neyse bize geçmiş olsun demek düşer :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Çok iyi kampanyaları olunca mecbur geçiyorum, sonra tahahüt bitince başka operatöre geçip tekrar kontörlü paketlere devam ediyorum :)
ben değişimi sevmiyorum akbank da vodofone'u sevmiyor otomatik yükleme yok...

umut erdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bemde 250 mb lik almistim hazir karttayim bittiginde mesaj gelmedi bi girdim nete 15 tl uctu

kadircanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sayın arkadasım malesef bu faturanı odiyeceksın ondan sonra sana en yakın turkcell bayisine gidip hattına turkcell calısanından akıllı fatura ozellıgı eklettıreceksın buda 3 liradır yanı normal faturan + akıllı fatura olacak

Masa saati

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Yarın internet paketim bitiyordu 1.5GB daha kullanım hakkım vardı şunuda birşeyler indirerek kullanıyım boşa gitmesin dedim bir uygulama indirirken %10'da takılı kaldı aynı yeri defalarca indiriyormuş meğer şuan 26tl olması gereken fatura 63TL görünüyor ne yapmalıyım müşteri hizmetlerini arasam bu konuda birşey yapabilirler mi ?
Artık ödemiştir heralde