Galaxy Note 5 ile Note 4 Karşı Karşıya!

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Galaxy Note 5 ile Note 4 Karşı Karşıya!

Samsung Galaxy Unpacked 2015 etkinliğinde tanıtılan Galaxy Note 5 ile Galaxy Note 4 modelini karşılaştırdık. Bakalım Galaxy Note 5 ne gibi avantajlar sunuyor.

Galaxy Note 5 veya Galaxy Note 4 satın alma gibi bir planınız var mı?

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Microsd girişinin olmaması
Bataryanın donanımsal olarak yetersiz olması
Touchwiz arayüzü belli başlı eksileri olacak sanırım :dirol:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Note 4 ile note 5 arasında fazla bir donanım farkı gözükmüyor. Ayrıca sabit batarya ve micro sd desteğinin olmaması cihazı eksi konuma çekiyor. Note 4 kullanan bence note 4 le kalsın. Ayrıca Note 4 te opsiyonel olarak kablosuz şarj desteği sağlanabiliyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Note 4 ilk çıktığında aldım ve 10 aydır kullanıyorum samsung Iphone yan kuruluşu şeklinde telefon çıkarmaya başladığı ve samsung tercih eden insanların tercih nedenlerini yok etmeye başladı ayrıca bir çöküş içine girebilir hele ki note5 ve edge plus modelleri bildiğin rezalet böle giderse sonu iyi değil en büyük rakibine benzemek felsefesi çok şeyler kaybettireceğini belli artık Note 4 ten sonra asla bir daha samsung tercih etmem böle telefon çıkarmaya devam ettiği sürece Alacaklar içinde tavsiyem git Iphone al daha iyi en azından değer kaybetmiuor......

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Bu Note 5 hayat da alınmaz! Note 4 bence çok çok iyi, işlmeci ve ram artışı var normal olarak oda S6 ile aynı işlemci hiç bir geliştirme yok! Ekran aynı bir tek parmak izi okuyucu farklı Note4 de parmağınızı kaydırıyorsunuz 5 de sabit tutuyorsunuz. Batarya eksi, pil çıkartılamıyor eksi, mikroSD kart yok bu çook büyük bir eksi. 32 GB aldığınızda size 24 GB kalacak ki yeni oyunlar artık 2-4 GB civarında yer kaplıyor + yüksek çözünürlüklü resimler vede videolar çok çok yer kaplıyor dolayısı ile en fazla 2-3 oyun ve belli miktar da resim barındırabileceksiniz kullanabileceğiniz uygulamalar da yine kısıtlı kalabilir yer sıkıntısından dolayı.
Çok eski bir Note modeli kullanmıyorsanız yada eski bir telefondan note serisine geçmek istiyorsanız belki ama Note 4 den Note 5'e geçmek mantıklı değil.
Ayrıca Samsung tükürdüğünü yalıyor! daha önce iPhone ile dalga geçtiği konularda şimdi kendi telefon modellerinde uyguluyor, tasarım zaten iphone 6 kopyası giderek iphone'a niye benzersin ki sen kendi tasarımını yap onlar sana benzesin, yine SD kart olmayışı ve çok dalga geçtiği pil çıkartılamama olayı ki şimdi kendisi yapıyor.
Yazıklar olsun Smasung senden böyle bir telefon beklemezdim....

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Note 4 ezer ayeıca note 5 kasası tamamen i6 kasasının çakması

CaglarOzy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
samsung ileri gideceğine geriye gitmeye başladı iyice.bu kararları alan,tasarlayanlar kimler bilmiyorum ama baştan sona yanlışa gidiyor. 2000 lira param var ve telefon bakıyorum sanırım note 4 alıcam.note 5 çıktığı halde note 4 ün artıları daha fazlaysa ben bu telefonu alırım.

C

Cihan Karalar

SDN Okuru
Sd kart ve pil büyük eksi note 4 alırım 5 almam yeniden alacak olcam ayrıca exynos versiyonunu daha çok beğeniyorum bence daha başarılı note 4 ve sonraki versiyonlar için.