Bağlantı sorunu (modemden mi hattan mı bir türlü anlayamadım)

Bu konuyu okuyanlar

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
son 2 gündür ters giden bişeyler var. 2 gün önce modem ethernet'ten bağlıyken aniden kendi kendine reset attı ve sanırım ethernet portu uçtu, zira ordan bağlamaya çalıştığımda bir türlü ağa bağlanılamıyor ve 5 sn de bir sağ altta ağ kablosu takılı değil uyarısı geliyordu.

modemin usb girişini kullanarak idare edeyim dedim. bu sefer aynı sorun usb portunda çıktı. zar zor bağlantı kurdum (saat 11.30 dan beridir uğraşıyorum nası olduysa bağlandı)

şimdi benim anlayamadığım nokta şu sorun hattan mı yoksa modemden mi ? modemim zoom adsl x4

buda modemin panelinden bir kaç bilgi

Local Remote

SNR Marjı 27.0 dB 29.0 dB
Hat Zayıflığı 15.0 dB 7.5 dB
Güç Iletimi 1.7 dB 18.31 dB

yardımlarınızı bekliyorum %(

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
problemin modemden veya modem ayarlarından kaynaklanıyor.
bende de zamanında buna bezner bi sorun olmuştu.direk modemimden kaynaklanıyodu.
eğer modeminin adaptörü çok ısınıyorsa yani el değmeyecek kadar çok ısınıyorsa bu olabilir.tabi başka nedenlerden de kaynaklanıyorda olabilir ama ilk aklıma gelen şu anda bu.ben modemin adaptörünü değiştirdim ama o da çok uzun sürmedi modem mefta oldu.yani eğer sorununu diğer yolları da denedikten sonra halledeemezsen modemini değiştirmen son çaren olcak emin ol.

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
centigrade dedi ki:
bende de zamanında buna bezner bi sorun olmuştu.direk modemimden kaynaklanıyodu.
eğer modeminin adaptörü çok ısınıyorsa yani el değmeyecek kadar çok ısınıyorsa bu olabilir.tabi başka nedenlerden de kaynaklanıyorda olabilir ama ilk aklıma gelen şu anda bu.ben modemin adaptörünü değiştirdim ama o da çok uzun sürmedi modem mefta oldu.yani eğer sorununu diğer yolları da denedikten sonra halledeemezsen modemini değiştirmen son çaren olcak emin ol.

direk modemi değiştireceğim ya. sürekli sorun çıkarıyordu zaten..

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
OmerCagatay dedi ki:
centigrade dedi ki:

direk modemi değiştireceğim ya. sürekli sorun çıkarıyordu zaten..
bi baktın mı takılı adaptore elini sür bakalım ne kadar ısınmış.eğer çok ısınmışsa yani nerdeyse el değmeyecek gibiyse evet direk değiştir derim.çünkü çok sinir bozucu bir durum.
hatta bi keresinde bana ayrıntılı olarak gelen adsl faturam 5 sayfaydı.her 10 sn de bi reset atıyodu alet.tabi ayrıntılı fatura da kafayı yemiş bi şekilde geldi her 10 sn yi gösterdiği için.
şu an modemimden memnunum.air ties kullanıyorum tek portlu.
galiba çok port olunca daha çabuk bozuluyo bu aletler.
kolay gelsin

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
El değmeyecek kadar sıcak hocam. Zoom adsl x4 tek portlu değil miydi yahu :)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
varsayılan ağ geçidi doğrumu

tdturan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ağ kablosunun caklarından da olabilir.yeni bi ağ kablosu ile dene istersen.

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
modemi değiştirdim sorun ortadan kalktı :)

Son mesajlar