Antivirüs, Win32/packed.autoit.h'nin virüs olduğuna dair uyarı veriyor

Bu konuyu okuyanlar

Catastrophe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar kolay gelsin
bugün office programını indirdim kurmak için çift tıkladım anti virüs şöyle bi uyarı verdi win32/packed.autoit.h virüsü uyarısında bulundu ilerledi biraz kurulum ama iptal ettim kurulumu galiba exe dosyasında virüs vardı bu virüsten nasıl kurtulabilirim veya bilgisayara bulaşmış mıdır ? teşekkürler

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
keşke kurmadan önce manuel tarama yaptırsaydınız.

bilgisayarınızı güvenli modda malwarebytes ve emsisoft emergency kit ile taramanızı tavsiye ederim

Catastrophe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
keşke kurmadan önce manuel tarama yaptırsaydınız.

bilgisayarınızı güvenli modda malwarebytes ve emsisoft emergency kit ile taramanızı tavsiye ederim
şu an ikisini de indirdim fulledim programları diğeri ücretsizdi aslında.Güvenli değil de normal modda tarama yaptım şu an tarama yapıyor ve üç tane virüs buldu bile umarım rat falan yoktur ya

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bu bir zararlı yazılım değildir. Packed Autoit tam olarak Katılımsız veya autoit yazılımı ile kodlanan programlara denir. Paket haliyle açıldığı için bu .exe dosyası zararlı yazılım olarak görülür fakat genelde bir zararı olmaz. ESET veya Malwarebytes yazılımı ile tarama yapabilirsiniz.

luger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu bulunan bir virüs değildir.. Ve bu uyarı türünü genellikle eset gösterir.. Ve kullandığınız programın autoit ile yazıldığı, kodlarının çalınmasın diye şifrelendiği anlamına gelir sadece.. Başka hiçbir anlamı yoktur.. Virüs olup olmadığını bu uyarıdan anlıyamazsınız.. Hiç bir anlam ifade etmez.. Tek anlamı kodların şifrelendiğidir.. :)

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
hocam konuyu hortlatıyorum ama virüstotal'de bkav diye bi virüs programı HW32.Packed. diye bişi bulmuş zararlı mıdır?