2500 tl bilgisayar alacağım

Bu konuyu okuyanlar

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaş yeni bilgisayar alacağım masaüstü 2500 tl bütçem var en düşük 8gb ram 4gb ekran kartı olmasını istiyorum toplama ve değil fark etmez aslında 16 gb ram 8 gb ekran kartı istiyordum ama 2500 tl bütçeyle mümkün mü bilmiyorum. yorumlarınızı bekliyorum en uygun en kaliteli şeyleri önerirseniz sevinirim.çok oynayan biriyim ona göre önerirseniz sevinirim

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
squidword fazla mı ki ? oyun oynayacağım gta 5 falan acaba 4 gb ekran kartı 8 gb ram yeter mi ki bütün oyunlar için

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
2500 tl lik bütçe ile 4GB lık ekran kartı olacak bir sistem. Sanmıyorum 2500 tl nin senin GB tına yeteceğini ...:lol: O değilde konu Cep Telefonu Operatörleri ve Kampanyalar kısmında ...

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BadBoy8154 buralarda yeniyimde yanlış yere açmışım konuyu :biggrin: espriyide beğenmedim :lol: neyse konuya gelelim 2500 tl bütçe ile olmaz mı diyosun ?

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Troob eyvallah kardeşim sessiz çalışması benim içinde önemli peki hangi monitörü önerirsin

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynen kardeşim bence 2500 tl mükemmel bir bilgisayar dizecek kadar yeterli bir bütçe

monitörde güzel hoşuma gitti

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
aynen kardeşim bence 2500 tl mükemmel bir bilgisayar dizecek kadar yeterli bir bütçe

aynen öyle. hatta fazlasına gerek yok çünkü halihazırda yeterli bir sistem bu topladığım. internetten ekran kartı ile ile ilgili video izleyebilirsin ama acelen yoksa seneye toplamanı öneririm..

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zaten kardeşim gelecek yaz için plan yapıyorum yine senden fikir alış verişi yaparım daha var yani

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
zaten kardeşim gelecek yaz için plan yapıyorum yine senden fikir alış verişi yaparım daha var yani

seneye pascal mimarisi geleceği için çok daha performanslı bir sistem toplarsın hem belki dolar filan düşer de fiyatların daha iyi olur ama seneye düzeceğin sistem bundan çok çok iyi olacaktır.. biz zaten forumdan çıkmıyoruz özelden mesaj atabilirsin..

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pascal mimarisi biraz açar mısın kardeş pek bilmiyorumda inşallah seneye dolar düşer biraz çok güçlü bir pc dizmeyi düşünüyorum

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eyvallah kardeşim çok soru sordum kusura bakma

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
BadBoy8154 buralarda yeniyimde yanlış yere açmışım konuyu :biggrin: espriyide beğenmedim :lol: neyse konuya gelelim 2500 tl bütçe ile olmaz mı diyosun ?
Şaka bir tarafa 2GB 256Bit kart işini görür , ileriye dönük der isen işlemciden kısarsın ekran kartına yüklenirsin bu kadar basit.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
İleride fiyatların ne olacağını bilemeyiz. ayrıca sayısal verilerle ürün alınmaz şu zamanda, önemli olan mimari ki arkadaş seneye alacakmış parçaları bu yüzden pascal çok işine gelir.. işlemciden de kısması yanlış olur..

@BadBoy8154

e_emin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Şu anki nvidia ekran kartlarının çoğunluğu maxwell denen bir mimariye sahip. Pascal da yeni bir mimari. Bunun maxwell e göre çeşitli artıları var ama en önemlisi hbm2 denen bir ram türü. Bu bantgenişliğini TB/s mertebesine çekecek.. Şu anda nvidia kartlarda en fazla 336 GB/s bantgenişliği var. Yani en az ikiye katlayacak bantgenişliği olarak. Diğer gelişmelerle birlikte gpu performansı 2 ile 10 kat arasında artacak diyor nvidia. Bence bir 2-2.5 kat artar ama bence daha fazlası sadece belli oyunlarda ya da profesyonel uygulamalarda olacak (10 kat olsa gt 1030 (?) gtx 980 ti/titan x seviyesine gelirdi, belki de geçerdi. yaparsa müthiş olur ama 10 kat kısmı abartı bence). Bu en çok laptop ve ultrabook tarzı şeylerin işine gelir (GeForce 1040M (?) 940M'den 1.5-2.5 kat daha hızlı olsa GTX 960M/965M seviyesine gelip ultrabooklarda maksimum ayarlarda oyun keyfi verebilir) ama masaüstünde de inanılmaz şeylere yol açabilir (3840x2160 da maksimum ayarlarda bile 60 FPS üstü falan, GTX 1080/Ti (?)). Senin işine de şöyle gelir: GTX 1060 (?) GTX 980/Ti kadar güçlü oluyor (1.5-2 kat) ve bu kart FHD için gereksiz derecede güçlü. Bayağı uzun süre bu kartla oynarsın FHD'de, maksimum ayarlarda. Aynı ya da sadece birazcık daha ucuza/pahalıya satılacağını düşünürsek daha ucuza aynı sistemi ya da aynı fiyata ÇOK daha güçlü bir sistemi toplayabilirsin. Bu çok iyi gibi ama önemli olan bu değil.. önemli olan Skylake işlemciler.
Bu Skylake (platformu)nun getireceği şeyler çok önemli. DDR4 sistem belleği, USB 3.1 arabirimi (şimdiki masaüstü anakartlarına pci-e x4/8/16 bir kart ile sağlanabilir gibi ama yine de önemli, ve şimdiki laptoplara, ben kullanıyorum mesela, hiçbir şekilde yok), ... daha da var. Tabi bir de işlemci ve entegre grafik güçlendirmesi var..
Bunların ışığında şu anda sistem toplamanı gerektiren önemli bir sebep yoksa bekle. Önemli ise, çok iyi olmayan bir şey topla şimdilik (i3-4160 ya da G3258 ve GTX 750 Ti mesela, bu bile FHD'de oyunları en yüksek ya da yüksek ayarlarda oynamak için yeterli), sonra da (bu pc'yi elden çıkarıp, ama kim alacak o saatten sonra?) bunlarla bir sistem toplarsın.
İşlemci (GRID 2 vb istisnalar var ama oynanamaz seviyeye gelmiyor o durumlarda bile) önemli değil.. İncelemenin birinde G3258 ve Titan X kullanıp oyun testi yapıyorlardı. Gerçek hayatta tabi kimse böyle bir şey yapmaz ama bu şunu gösteriyor ki, işlemci çok kafaya takılacak bir şey değil. En kötü (şu anda satılan, celeron ve öteki pentiumlar hariç) işlemci bile en iyi ekran kartını oynanabilir seviyelere sürüyorsa sorun yok demektir.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
tabi canım işlemci önemsiz bi şey. [MENTION=463161]perhand[/MENTION] kardeşim sen bence al bi 3258 hem ucuz olur hem gta 5 oynarsın.

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Gelecek yaz için planladığı mesajına dikkat etmemişim. Böyle bir planı var ise şimdiden bizden akıl istemesi enteresan bir durum ama neyse . Seneye o parasını 4BinTL cik yapsın istediği parçaların en iyisini alır.

KaptaPrism

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ekran kartı belleği birden fazla monitör kullanlar için uygun. O kadar ekran kartı belleğini ne yapacaksın anlamadım..

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@e_emin aynen kardeş önümde zaten 10 ay kadar bir süre var bekleri yani pascal mimarisini

- - - Mesaj Güncellendi - - -

@Troob eyvallah kardeş cevap için teşekkürler

@BadBoy8154 ya şimdiden hem bu parçaların fiyatını öğreneyim hemde bu toplama işi nasıl yapılıyor neler lazım onlar için yazdım inşallah seneye dolarda düşer güzel bir pc toplarıım

@KaptaPrism kardeş ekran kartını geleceğe yönelik gibi düşündüm 3 sene sonraki oyunlar için belki 2 gb ekran kartı yeterli olmayacak onun için

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaş yeni bilgisayar alacağım masaüstü 2500 tl bütçem var en düşük 8gb ram 4gb ekran kartı olmasını istiyorum toplama ve değil fark etmez aslında 16 gb ram 8 gb ekran kartı istiyordum ama 2500 tl bütçeyle mümkün mü bilmiyorum. yorumlarınızı bekliyorum en uygun en kaliteli şeyleri önerirseniz sevinirim.çok oynayan biriyim ona göre önerirseniz sevinirim
Evet arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum