Direksiyon sınavı

Bu konuyu okuyanlar

neksushot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar direksiyon sınavı zormu daha önce hiç araba sürmedim kurs sadece 1 hafta öğreticekmiş öğrenebilirmiyim 1 haftada

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Sana bağlı bir derste yeterli olabilir o bir haftada yetersiz olabilir. Kursa gidene kadar araba kullanmama rağmen 2 kere direksiyon dersine gittim toplam 45 dk , 2.ders sonunda hoca gelmene gerek yok artık demişti.

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Temel şeyleri kavra gerisi kolay. Arabayı 2.viteste unutup kalkmaya çalışma. Fren yaparken pat diye durma. Dururken kesin debriyaj fren yap yoksa araba istop eder. En önemlisi heyecan yapma. Tek seferde alırsın

neksushot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Saolun arkadaşlar bide kaç direksiyon yazılı hakkım var sınav yani

neksushot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arabaya hiç binmediğimden az korku var kalırım die malum bide kaybederssem para vercem yeniden

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Direksiyon kursuna kayıtlı ise pratik yapabilir veya kendi arabanız varsa sınav güzergahında pratik yapma imkanı var. Ayrıca sürücü kursuna kayıt olmadan direksiyon sınavına giriliyor mu ?

neksushot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben b ehliyet sınavını 98 puanla geçtim yazılıyı 1 yanlışla ama direksiyona hiç arabam yok pratik yapmaya yani kursun 1 haftalık verdiği eğitimle geçermiyim

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Bence 2 saat direksiyon dersi görsen bile yeter. Aracı istop etmeden kaldır , vites geçişlerin seri olsun , geri parkın idare eder derecede olsun ve sinyal vermeyi aynaları kontrol etmeyi kesinlikle unutma. Tabii sınavı bu şekilde geçip ehliyet alsan bile tecrübe kazanana kadar tek başına araç kullanma ,özellikle şehiriçi trafiğe çıkma önüne aniden biri atlar Allah korusun ani fren yapamazsın sonra başına dert alma.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
sınavı yapana göre çok değişiyor. ilk sınavda sınav boyunca hocalar övüp durdular sonlarda u dönüşünde sinyali unuttum bıraktılar.
2. sınavda da hocalar tek kelime konuşmadı. bende 2-3 hata yaptım ama geçirdiler.

sürücü kursundakiler de anlam veremedi. aynı gün sınava giren geçmesi beklenmeyen insanların geçtiğine şayit olduk.

herşey sınav değil. önce kendine güvenmelisin. ne kadar çok çalışırsan o kadar kendine güvenin gelir.
kendine güvendikten sonra 1. de kalsan bile 2. de geçersin her türlü.
arazide bolca pratik yaptıktan sonra sakin saatlerde trafikte de sürmeni öneririm.

neksushot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Paranın gözü kör olsun şimdi araba olsaydı çalışırdım kursdada ne öğrencemki

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Paranın gözü kör olsun şimdi araba olsaydı çalışırdım kursdada ne öğrencemki

Kabiliyetli birisiysen az çok sınavı geçecek kadar öğrenirsin de ben araç olmadan kayıt olmanın yanlış oldugunu düşünüyorum pratik yapacak imkanın yok paran veya imkanın yoksa.

neksushot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
2016 tıda staşyer eğitimi geliomuş o çıkmadan alıyı mdemiştim yazılıyıda 98 le geçtim bunuda geçersem staşyere girmem işallah yani bana ne önerirsiniz kursun öğrettikleri yeterlimi

Robinson Crusoe

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Direksiyon sınavında panik yapmayın sakin olur gerisi gelir. Araba binince arkadakilere selam verin. Dikiz aynalarını yalandanda olsa kontrol edin. Emniyet kemerizi takın. Yola sinyal vererek çıkın. Artistlik olsun diye hızlanmayın puanınızı kırarlar.

neksushot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Direksiyon sınavında panik yapmayın sakin olur gerisi gelir. Araba binince arkadakilere selam verin. Dikiz aynalarını yalandanda olsa kontrol edin. Emniyet kemerizi takın. Yola sinyal vererek çıkın. Artistlik olsun diye hızlanmayın puanınızı kırarlar.

Onlar kolay ama mesala vites 1 e alıp aracı hareket ettirince vites 2 ye nezaman geçcem onlarıda öğretirler demi yani tekniklerini

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Onlar kolay ama mesala vites 1 e alıp aracı hareket ettirince vites 2 ye nezaman geçcem onlarıda öğretirler demi yani tekniklerini

20 de 2 ye 40 da 3 e atarsın. Zaten fazla hızlanmana müsade etmiyorlar. Bazı arabalarda vitesi yükseltmen için görsel uyarılar bulunuyor. En olmadı motor bağırmaya başladığında vitesi yükseltirsin.

neksushot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
20 de 2 ye 40 da 3 e atarsın. Zaten fazla hızlanmana müsade etmiyorlar. Bazı arabalarda vitesi yükseltmen için görsel uyarılar bulunuyor. En olmadı motor bağırmaya başladığında vitesi yükseltirsin.

İşallah iyi komisyon çıkar birazda şans işiymiş hani para vermesek neysede kazanamassam bida para yatırıcam

neksushot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bugün tanıdığımın arabasında 1saat sürdüm aracı 2 kere istop ettirdim ama öğrendim temel sürmeyi sadece geri gitmede yapamadım korkudan oda onu napıcam acaba kurs 1 hafta çalıştıracakmış kesin geçermiyim aceb?

taybak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iyi gunler dilerim
Puan kirma diye bir olay kalmadi
Degerlendirme formunda 2 bolum bulunur
1. Bolumde yer alan hatalardan birisini bile yapsaniz sinaviniz sona erer (stop ettirme sinyal vermeme park edemem....)
2. Bolumde yer alan hatalardan 2 tane yaparsaniz kalirsiniz.
Yani ya gecersiniz yada kalirsiniz

neksushot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Iyi gunler dilerim
Puan kirma diye bir olay kalmadi
Degerlendirme formunda 2 bolum bulunur
1. Bolumde yer alan hatalardan birisini bile yapsaniz sinaviniz sona erer (stop ettirme sinyal vermeme park edemem....)
2. Bolumde yer alan hatalardan 2 tane yaparsaniz kalirsiniz.
Yani ya gecersiniz yada kalirsiniz

Bu sistem saçma geldi bana para kazanmak için getirilmiş kurallar olan bize oluyor iyi forumlar

DatDatSedat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
22 sinde bende giricem çok kolay sınav debriyaj kavraması konusunda kendini iyi yetişdir gerisi sürdükce tecrube kazanıyorsun park yerleri falan basit heycan yapma yeter

taybak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar bir komisyon olarak söylüyorum
Park konusunu cok hafife almayin
Bakanlik bu konuya cok onem veriyor

neksushot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Amcam önceden ehliyet almış sordum sadece sınavda düz sürmüş hiç park filan olayı yokmuş onun zamanında bu sistem para için gibi görünüo hani kaza deseniz amcam çok iyi sürüo şuana kadarda kaza olmadı aha şimdi 2 park yapamadım veya kaldırıma deydi diye bırakırlarsa param yancak yok yere ehliyetsizmi sürelim yani?

taybak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni duzenleme haziran 2014 den itibaren uygulaniyor

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bugün tanıdığımın arabasında 1saat sürdüm aracı 2 kere istop ettirdim ama öğrendim temel sürmeyi sadece geri gitmede yapamadım korkudan oda onu napıcam acaba kurs 1 hafta çalıştıracakmış kesin geçermiyim aceb?

Senin bu halde ehliyet alman çok ama çok sakıncalı. Ilk once araca her yönüyle hakim olup sınava öyle kayıt olmalıydın. Doğru olanı öyle olurdu.

Son_Mohikan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben vites kolu bozuk olduğu için ilkinden kalmıştım. 1'den 2'ye atacağıma yanlışlıkla 4. vitese atmıştım. Ama ikincisinden geçtim );)

DatDatSedat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Para için değil eski sistemde 3 sınav ayrı oluyodu motor,sağlık trafik diye 120 soru falan diye biliyorum şimdide 3 ünü birleştirip kolaylaştırdılar 50 soru oldu toplamda direksiyon sınavı kökten değişti sınav esnasında hiç stop etmicek bayırdan 50 metre kaçırma payı ile tek seferde kakman lazım falan filan basit yani araç kullanmasını bilen alır böyle daha iyi oldu

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Para için değil eski sistemde 3 sınav ayrı oluyodu motor,sağlık trafik diye 120 soru falan diye biliyorum şimdide 3 ünü birleştirip kolaylaştırdılar 50 soru oldu toplamda direksiyon sınavı kökten değişti sınav esnasında hiç stop etmicek bayırdan 50 metre kaçırma payı ile tek seferde kakman lazım falan filan basit yani araç kullanmasını bilen alır böyle daha iyi oldu
Birde sürüş öğrenenler için pist tarzı bir şey yaspalar daha faydalı olacak.