Windows Kapatıldı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Muzurr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
merhaba arkadaşlar

Büyük bi sorun yaşıyorum şuanda
Dün gayet normal çalışan bir pc vardı.Ama durup dururken dondu.İçinde öyle çok programda yok.En büyük program olarak CorelDraw var.Ve sanırım çöktü.İçinde çok ama çok önemli şirket bilgileri var.Şimdi ben o exsel dosyasını kurtarmak istiyorum.Ama format atmaktan baska da çarem yok sanırım.Format attıktan sonra bu excell dosyasını kurtarabilirmiyim.Daha önce bu tarz programların oldugunu biliyordum ama böle bişi başıma hiç gelmedi.Şimdi bu tarz sorunla karşılaşanız varsa ne yapmam lazım ? Eğer format attıkdan sonra dosya yı kurtaramazsınız dersenız ne yapmalıyım.Format atmalımıyım atmamalımıyım bilgisi olanlara danışmak istedim.Bu dosyayı nasıl kurtarabilirim ?

Pc de çıkan yazılar ;

Güvenli mod
Ağ desteği ile güvenli mod
Komut istemiyle güvenli mod

En son iyi yapılandırma ....

Windows olağan şekilde başlasın

hiçbiriylede açılmıyor ekran masmavi windows kapatıldı yazıo :(

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
HDD yi söküp başka bir pc slave olarak bağlayıp ve o pc de harddiskine girip senin için önemli olan dosyaları alabilirsin, önemli belgeler varsa sakın format atma !!!

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
format cd sini takıp sorun gider direbilirsin yoksa :

regedit dedi ki:
HDD yi söküp başka bir pc slave olarak bağlayıp ve o pc de harddiskine girip senin için önemli olan dosyaları alabilirsin, önemli belgeler varsa sakın format atma !!!

+1 ;)

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Orda olsam sorun değil 2 dakikalık iş,ama sen sakın format atma çok önemli verilen varsa. Mavi ekran hatası veriyorsa donanımsal sorun olma ihtimalide var derim, ilk başta diskini farklı bir sisteme bağlayarak tüm verilerini ilk başta kurtar. Sonra windowsu kurtarmaya çalış, sisteme windows cdsinden chkdsk atabilirsin.

Bu işlerin uzmanı erd commander bootable cd.

Muzurr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
regedit dedi ki:

bunu yapamam dediklerinden bişi anlamadım

online destek dedi ki:
Orda olsam sorun değil 2 dakikalık iş,ama sen sakın format atma çok önemli verilen varsa. Mavi ekran hatası veriyorsa donanımsal sorun olma ihtimalide var derim, ilk başta diskini farklı bir sisteme bağlayarak tüm verilerini ilk başta kurtar. Sonra windowsu kurtarmaya çalış, sisteme windows cdsinden chkdsk atabilirsin.

Bu işlerin uzmanı erd commander bootable cd.

Online Destek gelme ihtimalin yüzde kaç %( Halledemiyeceğim sanırım :(

casual1st

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows PE kullanarak cdromdan boot fonksiyonu ile herhangibir veri depolama aygıtına bilgilerini yedekleyebilirsin.
Windows PE falan bulamam ben kardeşim diyorsan eğer slave olarak başka bir bilgisayarda master harddiskin kuyruğuna slave olarak kuyruk şeklinde bağladığında ya da jumper ayarları ile oynamak istemiyorum dersen cd-romun bağlı olduğu DMA kabloya ( tabi bunlar ide hdd ler için geçerli) Sata hdd lerde ise jumper ayarı yapmadan direk 2. sata çıkışına bağladığında windowsu normal şekilde boot ederek içindeki ihtiyacın olan tüm bilgileri kurtarabilirsin. Çok geç kaldınız ben format attım bile diyorsan Ontrack easy recovery ile dosyalarını kurtarabilmen mümkün.. Kolay gelsin

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Geçmiş olsun muzurr umarım konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar sana yardımcı olacaktır. ;)

Panculli

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Çok basit bir yöntem daha var aslında HDD eğer c: d: diye iki bölümse d sürücüsüne kur yeni windowsu ve oradan gidip bütün dosyalarını al hemde yeni bir windowsa kavuşmuş olursun. kolay gelsin.

Muzurr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
OnLine Destek Yardımcı oluyo suan banaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :)

İnşallah hallederiz :) Yoksa Muzurr mefta %( El fatihaaaaaaaaaaaaaa %(

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Ben başlayayımmı dua etmeye. :D

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Sorun birazdan halledilecek.

Muzurr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Arkdşlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :)

Sorunu hallettikkkkkkkk ^^ Tabi online destek sayesinde :)

O olmasa asla yapamazdım ;)

Çok teşekkür ediyorum benı büyük bir dertten kurtardı %(

Gerçekten sitemizde online destek var arkdşlar (A)

[move]
Çok çok sağol Online :]
[/move]

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Ben her zaman burdayım muzurrcum ^^

Sistemini ameliyat masasından sağ salim kurtardık :p

Muzurr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
online destek dedi ki:
Ben her zaman burdayım muzurrcum ^^

Sistemini ameliyat masasından sağ salim kurtardık :p

:D evet kurtardık inan patron bile holeyyyy dedi dosyayı görünce :D

çok sağol online :)

g-han

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun neymiş online destek merak ettim de :)

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ek bilgi : bu gibi sistem hatalarında
1-) winxp cdsinden boot edin kurulum yapıyormuş gibi devam edin karşınıza çıkan ikinci R (repair-onar) dan devam edin. Böylece arızalanmış dosyalar tamir edilir. Masaüstünüz, domain bağlantınız kısacası herşey yerli yerinde kalır.
2-) eğer işletim sistemi açılıyor ve garip xp hataları alıyorsanız. (isterseniz 1. seçeneği uygulayın)
xp cdsini takıp
başlattan çalıştıra
sfc /scannow yazıp entera basın. 1. işlemdeki gibi hiçbir dosyanıza müdahale etmeden sistemi onarır.

hdd' nizi slave olarak takacak başka bir bilgisayar yoksa bunlar da bir çözüm.

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
kurtarmanın başka bir yoluda cd den çalışan pardus ile pc yi açıp ordan dosyaları alabilirdiniz neyse buda başka bi yoldu

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bu tür sorunlar için MiniPE adlı Live CD'yi kullanın. içinde Norton Disc Doctor var ve bozulan yada hasar gören sisitem dosyalarını onarıyor ve hayat kurtarabilir. NDD işe yaramazsa en azından USB desteği ile FlashDisk'e yada Ağ desteği ile başka PC'ye ya da D:\ gibi başka bir partititona dosyalarınızı yedekleyebilirsiniz.