Sony Xperia M4 Aqua Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ülkemize yeni giriş yapan ve iyi bir f/p oranı bulunan xperia m4 aqua kullanıcıları soru, sorun, görüş ve önerilerini artık buradan getiriyor.

c0cce172b0bc8a3dbc51d930f3090fe3.jpg

Not : Ufak soru ve sorunlarımız için ekstra konu açmayalım lütfen.

glcn0095

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, telefonumun arka kamerasını 13 mp'ye alamıyorum. Fotoğraflarımın tamamını sd karta taşıma talimatı verdim ondan mı kaynaklanıyor acaba? Şimdiden yardımınız için teşekkürler :)
Ekli dosyayı görüntüle 11304

glcn0095

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Manuele nasıl alabilirim? Görüldüğü gibi seçenekler bunlar başka nereden halledebilirim?

Ceolin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende bu telefonu almayı düşünüyorum. İncelemeleri fala izledim incelemelere göre iyi bir telefon. Bu fiyatlarda Lenovo Vibe X2 de var. Bu iki telefon arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım

Blent872

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Manuele nasıl alabilirim? Görüldüğü gibi seçenekler bunlar başka nereden halledebilirim?
Kameraya gir sol alttaki sarı butonuna bas bir kaç tane seçenek çıkacak mavi renkteki Manuel yazısını seç, sol üstte 3nokta var ona tıkla ve 13mp yap.

glcn0095

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kameraya gir sol alttaki sarı butonuna bas bir kaç tane seçenek çıkacak mavi renkteki Manuel yazısını seç, sol üstte 3nokta var ona tıkla ve 13mp yap.
Çok çok teşekkür ederim Blent872 :) telefonun acemisi olunca insan böyle bakıp afallıyor ne yapacağını :) peki sadece manuelde mi 13 mp oluyor diğer işte portre olsun otomatik çekim olsun diğer modlarda 13 mp ayarlayamıyor muyuz?

Blent872

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sadece Manuelde 13mp oluyor fakat SüperOtomatikte kullanmanı tavsiye ederim benim telefonum 20.7 genellikle S.Otomatikte kullanıyorum.

Sonynin bu konuda eksikleri var :)

glcn0095

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende bu telefonu almayı düşünüyorum. İncelemeleri fala izledim incelemelere göre iyi bir telefon. Bu fiyatlarda Lenovo Vibe X2 de var. Bu iki telefon arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım

Bu fiyata göre m4 çok iyi bir telefon. Tek ve büyük sorun 8 gb hard diski olması işte onu da sd kartta desteklemeye çalışıyoruz :) https://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Lenovo-Vibe-X2-vs-Sony-Xperia-M4-Aqua ile daha iyi anlayabilirsin :) telefonun kamerası gayet iyi hızı desen %85 dolu diye uyarı yapmasına rağmen maşallah hızından taviz vermedi. Şu anlık bir sorun yok birazda senin nasıl bir şey aradığına bağlı :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Gerçekten Sony'nin büyük eksikliği :\ 13 mp diye seçmiştim halbuki :) çünkü genelde telefonlar ön kamera 5 mp arka 8 mp o yüzden bunu beğenerek aldım ama bu da manuelde sadece 13mp oluyormuş onun dışında da hep 9 mp :\ sanırım kandırıldım :(

Blent872

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Süper otomatik daha iyi kandırılmak denmez diğer 16mp olan telefonların nasıl kötü çektiğini de biliyoruz.

evren_55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim bende m4 almak istiyorum performansı her şeyi iyi geldi 1100 TL ye . sen bu telefonu önerir misin ?:)

ayriyetten şunu eklemek istiyorum daha üst seviye bir telefon alsam çok şey kazanmış olur muyum ? :)

dh_crew

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizce ing bank teknokredi ile teknosadan almak mantiklimi? 750 kredi cekip kalan 350tl pesin vericem ve 12 ay boyunca 69tl oducem.

glcn0095

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba, telefonu yarım saat önce kapat talimatı verdim fakat yarım saattir telefon kendini bir türlü kapatamadı. Açma kapa düğmesiyle kısma tuşuna basıp reset atmaya çalıştım oda olmadı. Nasıl kapatabilirim telefonu hala kapatırken çıkan o dalga görüntüsü çıktı ve kapanmıyor. Acil bakın lütfen...

Blent872

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Power tuşu +ses açma olmazsa şarjın bitmesini bekleyeceksin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
8 gb HAFIZA ÇOK YETERSİZ! Sony nasıl bu kadar cimrilik yapmış anlamak mümkün değil.. 8 gb fazladan koymanın maliyeti nedir Allah aşkına! 1,5 gb hafıza var. O da biraz daha dolar ve sıkışır! Sonra büyük bir dosya indirip, SD karta kopyalamak imkansız hale gelir! Hafıza kartına birşeyler atmak için 1,5 gb hafızayı asla doldurmamalısınız! Ama mecbur bazı uygulamaları indirdikçe dolacak. her uygulama SD karta taşınmıyor bildiğim kadarıyla.. Yanlış mı?

Sonyi çok seviyorum ama bu telefon alınmaz!

Hiperkoala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu almayı düşünüyorum ama hafızası korkutuyor. Root işe yaradı mı hafıza konusunda acaba? Ace 2 ve Grand kullandım rootlu ama hafızayla ilgili işim olmamıştı, işlem basit mi? ve kesin çözüm mü sizce?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar güncellemede neler var ben güncelleme yapmadım yapmalımıyım?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sony m4 aqua mı lg g2 mı samsung e5 ve e7 mı hangısını onerırsınız

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar telefonun zil sesi kapandı bir turlu açılmıyor yardımcı olursanız sevinirim

Ceolin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Telefonu alalı yaklaşık bir hafta oldu ve deneyimlerimi paylaşmak istedim. Öncelikle lütfen bu telefonu Z3 le kıyaslamayın. Z3 bu telefonun 2 katı fiyatında. Tabi ki daha iyi olacak.
En dıştan başlayacak olursak; kutu tasarımı gerçekten çok kötü. Kutu üstten açılıyor ve içindekileri çıkarmak için baş aşağı çevirmeniz gerekiyor. İlk dakikadan telefonu düşürmeyin dikkat! Kutu içeriği malum zaten. Telefon, şarj aleti, kulaklık, kullanım kılavuzu vs. Şunu söylemeliyim ki içinden çıkan kulaklık çok basit bir sony kulaklığı keşke daha iyi olsa.
Hemen telefona geçelim. Tasarım olarak gerçekten çok hoş. Kasa plastik ancak güven duygusu veriyor. Kasanın arka kısmına bastırdığınızda çok az içeri göçüyor ama sorun edilecek bir durum değil. Bunun haricinde de herhangi bir oynama falan yok.
Şunu belirteyim telefon nano sim kart uyumlu. Nano sim kartınız yoksa operatörünüzden alıp anında kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Ben vodafone'dan 15 Tl'ye aldım. Bilginiz olsun.
Ekranla ilgili söyleyeceğim tek bir husus var o da sanki biraz parlaklığı düşük. Ekran parlaklık ayarının en düşüğü ile en yükseği arasında pek bir fark yok. Belki gelecek bir güncelleme ile arttırılabilir. Güneşli bir ortamda görmeniz biraz zorlaşıyor.
Ses düzeyi ve kalitesi tatmin edici. Daha telefon çaldığında duymadığım olmadı.
Kamerasından ben gayet memnunum. İçindeki uygulamalar olsun, çekim kalitesi olsun bence gayet iyi. Gece çekimlerinde bile güzel sonuçlar elde edilebiliyor. Gelecek güncelleme ile daha da iyi olacaktır diye düşünüyorum.
En önemli konulardan pil performansına gelecek olursak. Bir günü çok ama çok rahat çıkarabilirsiniz. Ben çok fazla oyun oynadığım için bir gün bile dayanmıyor ancak normal kullanımda gayet yeterli.
En büyük sorunu hafızası. 16 GB olsa tadından yenmezmiş. Bu sorunu atlatmak için samsung'un pro 32 GB microsd kart siparişi verdim. 90/80 Mb/s hıza sahip. Kart gelince bununla ilgili görüşlerimi de yazarım.
Performans olarak gerçekten çok iyi. Oyunlarda olsun, arkada birçok uygulama çalışırken olsun donma kasma vs yok ama telefon ısınıyor. Zaten bunu herkes söylüyor. Arkadaki Sony logosundan yukarısında rahatsız edici bir ısınma oluyor. Telefonu cebime koyduğumda da ısısı bacağımı rahatsız ediyor. İyi tarafından bakıyorum en azından kışın çok işe yarayacak :) Isınmasına rağmen performansında bir azalma hissetmiyorsunuz. Biraz sıcakkanlı bir telefon :)
Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Bu arada telefonu suda denemedim denemeyi de düşünmüyorum. Belki ilerleyen zamanlarda :)
Telefonun ekran filmi kılıfı falan daha telefonculara gelmiş değil ama geleceğini söylüyorlar. Ben ekran filmini Zorlu Center Sony mağazasında taktırdım ama tavsiye etmiyorum.

Özet olarak aldığıma pişman değilim ben gayet memnunum telefonumdan. Yine olsa yine alırdım yani :)

S

sl7yt

SDN Okuru
Arkadaşlar merhabalar, yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve fiyatına göre çok şık ve özel bir telefon. Telefonda herşeyi test ettim ve başarılı bir şekilde ayrıldım. Alacak arkadaşlara önerebilirim. Benim bir sorum olacak. LgG2 deki gibi slimport ile bağladığım zaman görüntü alabilirmiyim? Slimport yada miracast bağlantı kablosu almalıyım.
Teşekkür ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Herkese merhaba;

Telefonu on gün önce aldım ve kullanım olarak 8 gb'lık hafızası dışında harika bir telefon. Telefonu almadan önce 8 gb'lık hafızasını pek dert etmemiştim, nasılsa hafıza kartıyla bu açığını kapatırım dedim.Samsung'un 16 gb lık hafıza kartını aldım ve taktım. Tamam artık hafıza problemi kalmadı derken Sonyden güncellemeler geldi ve yükledim. Güncellemelerden sonra telefonda kalan 350 mb lık bir hafıza kalmış. Bende uygulamaları SD kartıma aktarayım dedim. Ama bir bakıyorum uygulamaların hemen hemen bir çoğunu SD karta aktarmaya izin vermiyor. Sadece 5-6 tane benim sonradan yükledim uygulamalı aktarabildim. Ve telefondaki gereksiz uygulamaları da kaldırdım, ve en fazla 600 mb lık bir yer açabildim. Bu seferde sıradan bir uygulama yüklemek istediğimde hafıza doldu diye indirme yapamadım. İndirmeleri ise direk SD karta indiremiyorsunuz. Ayarlardan bunu çözebilirmiyim diye baktım fakat bir türlü böyle bir seçenek bulamadım. Şuan 16 gb lık hafıza kartımın büyük bir bölümü boş ve hiçbir işime yaramıyor. Yani anlicanız hafıza kartı almakta çözüm değil şimdilik. Başka bir önerisi olan arkadaşlar varsa önerilerini bekliyorum.

Loona

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu telefon için ön inceleme yapıldı ancak tam incelenmedi. Ne zaman ofise gelir ve inceleme yaparlar acaba? Zenfone2 mi m4 aqua mı? kafalar karışmaya başladı :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben m4 aqua incelemenizi izledim tolga abi. sürekli büyük oyunlar oynayan biri değilim sadece internet kullanan sosyal medyada takılan biriyim ve gündelik işlerimi hızlı bi şekilde yapan bi telefon istiyorum. telefonla çok çok uğraşmayacağım için üst modellere de çıkmak istemiyorum, telefonumun şık olmasını istediğim için ve stabil olmasını istediğim için güzel bi telefon arıyorum. 8-10 uygulama ile aktif sosyal medya kullanımı ile ve gelen güncellemeleri yükleyerek bu telefonda sıkıntı yaşar mıyım. eğer sıkıntı yaşarsam bu fiyat aralığında hangi telefonları önerirsiniz lütfen cevap verin arkadaşlar..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben cıktıgı gun aldım media markt tan. yazıldıgı gibi tek sorun hafıza, sd karta tasınamayan uygulamalar işi bozuyor yoksa google standart uygulamaları kaldırınca 2.5 gb kadar hafıza acılıyor. sd karta tasıma olayında bi sorun var. uygulamalar bigun tasınabilir bigun tasınamaz oluyor anlam veremedim. ama kullanıslı sık ve hızlı buyuk oyunlar oynamayacaksanız iş gorur