Yeni Nesil Karne Hediyeleri

Bu konuyu okuyanlar

Xenophobe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bizim çocukluğumuzda, yani 90'lı yıllarda annelerimiz, babalarımız, akrabalarımız taktir al, teşekkür al hediyen benden dediklerinde aklımıza birkaç şey gelirdi. Bisikletimiz yoksa bisiklet, atarimiz yoksa atari isterdik yani seçimlerimiz oldukça kısıtlıydı. Yeni nesil çok mu şanslı yoksa bizim yaşadığımız değerleri kısmi olarak yaşayamadıkları için çok mu şanssız bilemedim. Ancak bildiğim birşey var o da şu ki 90'lı yıllarda imkanlarımız günümüzden daha çok kısıtlı olduğu için bizlere bir hediye alındığında oldukça çok sevinirdik.Ben şahsi olarak 90 'lı yıllarda yokluk içerisinde çocukluğu geçenlerdenim. Ve ufacık bir hediyenin o yokluk içerisinde insanı nasıl mutlu edebildiğini gayet iyi bilirim.

Şimdiki nesil karne hediyesi olarak yeni nesil cep telefonları, xbox, playstation, orjinal oyun cdleri, tablet, bilgisayar ve yine buna endeksli birçok yeni teknolojik ürün isteyebiliyor. Ne dersiniz? Sizce yeni nesil mi bu kadar bolluk içerisinde olduğu için şanslı, yoksa biz mi şanslıydık?

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
96 doğumluyum ama ilkokul zamanında takdir getirirsem bisiklet alacağını söylemişti takdir getirmiştim ve bisiklet aldı ve daha niceleri asıl çocukluk o zamanlardandı şimdi gençlik kalmamış

Xenophobe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu arada özür diliyorum, konuyu makale bölümüne açacakken dikkatsizliğimden dolayı buraya açmışım moderatörden silmesi için rica edeceğim

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bana, pekiyi alırsam, bir hımmm, bir zayıfım yada ortam olursa, biz seni bunun için mi okula gönderiyoruz? azarı ve iki de tokat vardı. Milletin çocukluğu ne Ballı geçmiş.

Reaksiyon puanı
24
"İyi ki bahsettikleri çocukluğu yaşamıyoruz böyle ballandıra ballandıra anlatıyorlar ama.." diyen tek kişi ben miyim? :mrgreen: