Format atarken "Sürücü Yükle" hatasına %100 çözüm [VİDEO]

Bu konuyu okuyanlar

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Merhaba arkadaşlar,

Bir önceki videomda dizüstü cihazları açarken yaptığımız hatalardan bahsettim. Bugün ise "Sürücü Yükle" hatasını nasıl çözeceğimize dair video çektim.
Sorunuz varsa bu başlık altından sorabilirsiniz, iyi seyirler :)

[video=youtube;89RxKd3bd_M]https://www.youtube.com/watch?v=89RxKd3bd_M[/video]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Teşekkürler Seyhoo bir önceki videonu daha çok beğendim takipteyim

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Video güzel olmuş. Şahsen ben videonuzun yararlı olacağını düşünüyorum. :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
o na ne bakıyon ben ve microsoft için öldü ...

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
o na ne bakıyon ben ve microsoft için öldü ...
Siz öyle sanın diyorum. Ah. Ah. Güzelim işletim sistemi Windows 7 kullanımı birden azalır mı sizce? Ama yavaş yavaş Windows 10 kullanımı artar diye düşünüyorum çünkü yeni bilgisayarların neredeyse çoğunda Windows 10 yüklü olacağı için haliyle Windows 10 kullanımı artacaktır diye düşünüyorum. :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
kimse 7 kullanmasın diye yeni pc ve donanımlarda 7 desteği yok ve bu çok doğru tespit.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Ben bu sorunu arkadaşın yeni bir bilgisayarına format atarken aldım.Arkadaşım windows 7 usb'sini kendi hazırlamıştı.Başlangıçta aynı böyle sürücü hatası veriyordu.Ben sistem çok yeni windows 7 eski geldi diye düşünmüştüm.Ardından uefi windows 10 usb'si hazırlayıp format atarken bu sorun kayboldu.Bu hatayı hep yeni sistemlerde mi alıyorsunuz yoksa eski sistemleri de formatlarken bu hata çıkabiliyor mu?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Ben bu sorunu arkadaşın yeni bir bilgisayarına format atarken aldım.Arkadaşım windows 7 usb'sini kendi hazırlamıştı.Başlangıçta aynı böyle sürücü hatası veriyordu.Ben sistem çok yeni windows 7 eski geldi diye düşünmüştüm.Ardından uefi windows 10 usb'si hazırlayıp format atarken bu sorun kayboldu.Bu hatayı hep yeni sistemlerde mi alıyorsunuz yoksa eski sistemleri de formatlarken bu hata çıkabiliyor mu?
Sistem eski olunca, yeni donanımı tanımaz. Çünkü hangi yeni donanımın çıkacağı o zamanlar bilinmiyordu. Windows 7 için sürücüsünü bulabilmek gerekecek. (o da çıkarılmıyordur)

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Sistem eski olunca, yeni donanımı tanımaz. Çünkü hangi yeni donanımın çıkacağı o zamanlar bilinmiyordu. Windows 7 için sürücüsünü bulabilmek gerekecek. (o da çıkarılmıyordur)
O zaman yeni sistemlerde bu videoda anlatılan işe yaramayacak.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bu sorun sadece Windows 7'ye özgü bir sorun. Bu hatayı veren bir cihaza 8.1 yada 10 kurmayı deneyince sorun ortadan kalkıyor. Tekrar windows 7 kurmak istediğimde yine aynı sorunu alıyorum. Yeni eski sistem fark etmiyor. Yeni sistemde de aldığım çok oldu eski sistemde de aldığım çok oldu.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Ticari kuruluşlar hala Win 7 kullanıyorlar. Bu nedenle yıllar boyu daha göreceğiz.