AKK'dan Kurtuluyoruz!

Bu konuyu okuyanlar

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
501467858825400279.jpg

-Arkadaşlar bu AKK dur deme zamanı geldi!

Yasal olarak da artık haklarımızı aramak için CHANGE.ORG da kampanya başlattık.
Olur mu yahu? demeyin. Bir çok başarılı kampanya hedefine ulaştı ve artık sıra bizde
Tek ricam arkadaşlarınıza yaymanız ve 1 imza atmaları.
Hep beraber neler yapabileceğimizi bilin.

Kampanyamıza burdan ulaşabilirsiniz.

Teşekkür ederim.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
100 kişi.. 10.000 kişinin imzaladığı kampanyaları biliyorum. BTK takmıyor. Boşuna uğraşma.

anectodist

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Adil kullanım saçmalığı kalkarsa daha kötü bir durum ortaya çıkar malesef, akn altyapı yetersizliğinden ortaya çıkan ve tüm kullanıcıların belli bir hızda internet kullanmasını sağlanayan bir uygulama. Altyapılara gereken önem verilip, altyapıda geliştirme olmazsa akn'nin kalkması gibi bir durum olmaz, bunun için kampanya başlatmak lazım. Altyapılar iyi bir seviyeye çıkarsa zaten akn diye birşey ortada kalmaz.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Basligi görünce gercekten bir sey var sandim..

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Sınırsız internet diye insanları (ben de dahil) kandırmaları koyuyor gerçekten.

GhostX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bu kaçıncı takmıyorlar dedikleri gibi. Ama yine de dolduralım

akinov5

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Akn daha ciktigi gibi imzaladik zamaninda ama btk takmiyor.

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır arkadaşlar,
Öncelikle ilginize teşekkürler.
Bir bilgiye rastladım 1-2 yıl önce bir kampanya daha başlatılmış ve gerekli rakama ulaşılmış. Hatırlarsanız o zamanlar 1mbps idi ve 3mbps ye çıkarılmış hız sınırı. Başaramamak için bir sebep yok bu seferde 3mbpsden 6 ya çıkarabiliriz hiç olmazsa yani. Ama o zaman çıkartanlar bu sefer kaldıracaklarını düşünüyorum tek gereken destek!

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
AKK Dediğimiz şey : Herkezin verdiği para kadar internet almasıdır.Üstelik , bu uygulamayı kullanan ülkelerin hepsi örnek almaya çalıştığımız ülkeler.

AKK dediğimiz şey sadece o ülkelerde daha gelişmiş.Henüz 4G 5G tartışması mevcutken böyle bir şey mümkün değil.

Boşuna uğraşma , 100'ü geçtin diyelim 10.000'ide var bunun.

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AKK Dediğimiz şey : Herkezin verdiği para kadar internet almasıdır.Üstelik , bu uygulamayı kullanan ülkelerin hepsi örnek almaya çalıştığımız ülkeler.

AKK dediğimiz şey sadece o ülkelerde daha gelişmiş.Henüz 4G 5G tartışması mevcutken böyle bir şey mümkün değil.

Boşuna uğraşma , 100'ü geçtin diyelim 10.000'ide var bunun.

Maalesef yanılıyorsun. Ben zaten internet paketimi belirli hız karşılıgında o sözde örnek almaya çalıştığımız ülkelerden kat kat pahalı fiyata alıyorum. Birde üstüne %50 den fazlası düşüyor belirli yerden sonra? Ee zaten ben internete fazla parayı fazla hız için veriyorum, bir downloadda 3mbps ye düşecekse 3mbps hızı olan internet fiyatını ödeyelim? Devir değişiyor bayım. Steamden bir oyun alıyorsun ve bu oyunu kendi paranla alıp kendi paranla verdiğin internette 2-3 güne zor indiriyorsun. Adındaki Adil bu mudur?

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Adil kullanım saçmalığı kalkarsa daha kötü bir durum ortaya çıkar malesef, akn altyapı yetersizliğinden ortaya çıkan ve tüm kullanıcıların belli bir hızda internet kullanmasını sağlanayan bir uygulama. Altyapılara gereken önem verilip, altyapıda geliştirme olmazsa akn'nin kalkması gibi bir durum olmaz, bunun için kampanya başlatmak lazım. Altyapılar iyi bir seviyeye çıkarsa zaten akn diye birşey ortada kalmaz.
bu mantığa göre akk nin kalktığı ayın 1 inde internette sorun yaşamamız lazım.yaşamadığımıza göre altyapıda sorun yok

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu mantığa göre akk nin kalktığı ayın 1 inde internette sorun yaşamamız lazım.yaşamadığımıza göre altyapıda sorun yok

Aynen öyle tam üzerine bastın. Ay başında kalktığı vakit herkes kendi internetiyle giriyor ve altyapılar çöküp ülke kaosa sürükleniyor değil mi? Bunlar bu AKK den çok para çeviriyor gibime geliyor.

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bununla ilgili onedio'ya içerik de gönderdim yayınlanırsa daha büyük bir kitle çekebiliriz :)

Grafikmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vincenzolaquint, sonuna kadar haklısınız. Akk olayının adil olmadığını düşünüyorum. Sınırsız adı altında aldıkları ücreti hak etmiyorlar. Hem madem öyle hızı kullandığımız kadar ödeyelim. Örneğin 8mbit interneti 10 günmü kullandık 3mbit internetide 20 gün mü buna göre ödeyelim o zaman faturalarımızı. Madem akk diye bir olay var bunuda akıl etsinler o zaman. Ama etmezler neden işlerine gelmez. Büyüdük diyorlar tüketiciyi sömürerek herkes büyür!

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vincenzolaquint, sonuna kadar haklısınız. Akk olayının adil olmadığını düşünüyorum. Sınırsız adı altında aldıkları ücreti hak etmiyorlar. Hem madem öyle hızı kullandığımız kadar ödeyelim. Örneğin 8mbit interneti 10 günmü kullandık 3mbit internetide 20 gün mü buna göre ödeyelim o zaman faturalarımızı. Madem akk diye bir olay var bunuda akıl etsinler o zaman. Ama etmezler neden işlerine gelmez. Büyüdük diyorlar tüketiciyi sömürerek herkes büyür!

Desteğiniz için çok teşekkürler. Gerçektende öyle aslında bir sürü çözüm yolu var dostum sahiden. Ama işlerine gelmiyor millet susuyor bunlarda üstümüzden geçiniyorlar adeta. Adamların interneti hızlandırması ne demek? Onların daha fazla kaynak sağlaması bize demek ve bu onlara pahalıya patlıyor. İnsanlarda alıştığı için keyiflerine diyecek yok. Hakkımızı her ne olursa olsun almalıyız

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Zamanında AKK'siz internete 108 lira verdim aylık. Kesenin ağzını açtıktan sonra istediğin her şeyi yapabiliyorsun. Altyapı çökme gibi şeylerle alakası yok bunun. Bir işe yarar mı bilinmez ama ben imzaladım.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
bi imza da benden. zaten 8mbit alıyoruz altyapı yokki anam 500kbps zor indiriyorum :hammer: bide parasını ödüyoruz. sözde 8mbit :thumbdown:

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlginiz için çok teşekkür ederim. [MENTION=401030]Troob[/MENTION] unda söylediği gibi zaten söylenen vaadin arkasında değiller bu AKK ile birlikte iyice eziyorlar ama işte alıştık vursalar diğer tarafımızı dönüyoruz. İstedğimiz desteği toplarsak başaracagımıza eminim. Her şey gibi kapitalizmden yararlanan bunların bir nebze olsun bir tomar olsun çürütmek görevimiz.
Paylaşıp destek olursanız daha kısa sürede büyüyebiliriz. :)

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
[MENTION=457128]Vincenzolaquint[/MENTION] paylaştım bilee. kalır mı ? hep destek tam destek :)

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=401030]Troob[/MENTION] Çok teşekkürler dostum. Arada öyle yorumlar görüyorum ki işsiz misin şu mu bu mu hevesim kaçıyor ama sizin gibi insanlar var olduğunu bilmek daha da cok yapmamı saglıyor. 5-6 saatir kendi çabalarımla ugrasıyorum işte :)

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
@Vincenzolaquint bence bu işin peşini bırakma dostum. vala gerekirse destek buluruz ama şimdi geç oldu be. yarın hallederiz, zaten hava soğuk :(

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=401030]Troob[/MENTION] elimden geldigince devam ettirecegim daha yeni. Basliyoruz :) disarda misin?

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
@Vincenzolaquint dışardaydım şimdi eve geldim ama nasıl soğuk hava ya, Ankara'nın soğuğu bi başka kardeşim..

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=401030]Troob[/MENTION] dikkat et kendine dostum. Bende uyumaya calisiyorum ama otur otur sirt agrisi olustu yatamadim bi :D

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
[MENTION=457128]Vincenzolaquint[/MENTION] vala aynı ağrı bende de var :D neyse konu sapmasın fazla. desteğe devam !

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Daha fatura gelmeden akk uyarısıyla karşılaştığımın saysı belli değil.
iğrenç bir uygulama olduğu gibi düşük zaten düşük hız mevcut iken böylesi saçmalıklara dur demek adına benden tam destek ...

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
akk nin kaldırılması yönünde dedikodular var ttnet cephesinde umarım kalkar 2015 te 3 megabit nedir