Yeni kanalım: İngilizce 'KISA' konu anlatımları!

Bu konuyu okuyanlar

yataylimit

Asistan
Reaksiyon puanı
165
Herkese merhaba,

Daha önce de bahsettiğim, İngilizce kısa konu anlatımı videolarından oluşan yeni YouTube kanalımı açtım. Büyük bölümünü sanal sınıf ortamında hazırladığım bu videolarda beni çok fazla görmüyorsunuz. Ancak beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir :) Sesimi dinleyip gözünüzü ekrandan ayırmadığınız sürece doyurucu dersler izleyebilirsiniz. Eğitim videolarını arka plan müzikleri ve video içinde video gibi görsel ögelerle daha eğlenceli hale getirmeye çalıştım.

Piyasadaki mevcut videoları izlediğimde konuların eksik, yanlış ya da baygın bir ses tonuyla anlatıldığını gördüm ve böyle bir kanal hazırlama ihtiyacı duydum. Umarım herkes severek izler. Kanalıma her hafta yeni bir video ekleyeceğim.

Hem kitabımın tanıtımını yapmak hem de sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenlere yardımcı olmak amacıyla oluşturduğum kanalıma abone olur ve daha çok kişiye ulaşabilmesi için kanal linkini sosyal ağlarınızda paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Kanalım: https://www.youtube.com/channel/UCTx3YiLRMmdTutMCmlDxKAQ

Teşekkürler.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Diğer kanalınızı takip ediyordum, bunu da takip listesine alalım.
Çevreme de dağıtıyorum bende istifade ediyorum hocam emeğinize sağlık.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
hocam mikrofonunuz sesi temiz almıyor, arkadan sessizliğin sesi geliyor sürekli, daha kaliteli bi mikrofon kullanın benim fikrim
bir de sıkıcı ses tonuyla anlatılmıyor demişsiniz ama ses tonunuza iyi diyemeyeceğim, o da Allah vergisi yapacak bişey yok :)
onun dışında kanal güzel umarım başarılı olur

yataylimit

Asistan
Reaksiyon puanı
165
hocam mikrofonunuz sesi temiz almıyor, arkadan sessizliğin sesi geliyor sürekli, daha kaliteli bi mikrofon kullanın benim fikrim
bir de sıkıcı ses tonuyla anlatılmıyor demişsiniz ama ses tonunuza iyi diyemeyeceğim, o da Allah vergisi yapacak bişey yok :)
onun dışında kanal güzel umarım başarılı olur

"Sessizliğin sesi" derken neyi kastettiğinizi anlamadım? Fonun gürültülü mü olması gerekiyor? Ses tonumu sıkıcı bulduysanız (ki çoğu kişi beğenir) Nurullah ve Çağrı hocanın videolarını izlemelisiniz ;)

İyi dilekleriniz için teşekkürler.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
"Sessizliğin sesi" derken neyi kastettiğinizi anlamadım? Fonun gürültülü mü olması gerekiyor? Ses tonumu sıkıcı bulduysanız (ki çoğu kişi beğenir) Nurullah ve Çağrı hocanın videolarını izlemelisiniz ;)

İyi dilekleriniz için teşekkürler.

arkadan sürekli bi hışırtı mı diyim artık öyle bi ses geliyor, mesela bi videonuzu açın izleyin, konuşmadığınız zamanlara cümle aralarına dikkat edin orada gelen sesten bahsediyorum
https://www.youtube.com/watch?v=I33jEEVb77g

2.25'den 2.28'e 3 saniyelik bi boşluk buldum, sessiz bi ortamda orayı dinleyin arkadan gelen sesi farkedersiniz

yataylimit

Asistan
Reaksiyon puanı
165
arkadan sürekli bi hışırtı mı diyim artık öyle bi ses geliyor, mesela bi videonuzu açın izleyin, konuşmadığınız zamanlara cümle aralarına dikkat edin orada gelen sesten bahsediyorum
https://www.youtube.com/watch?v=I33jEEVb77g

2.25'den 2.28'e 3 saniyelik bi boşluk buldum, sessiz bi ortamda orayı dinleyin arkadan gelen sesi farkedersiniz

Üstad o olay sadece ilk videoda var. Sonradan fark edip mikrofonu değiştirdim. Teşekkürler.

hanox

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Çok güzel ve faydalı bir eğitim kanalı olmuş kardeşim,eline sağlık.İnsanların en iyisi fayda vermeyi bilendir.

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Güzel faydalı bi kanal olmuş. Bende takip etmeyi düşünüyorum. :)

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Sürekli bir ssssss sesi var yani sessiz ortam olduğundan kayıt sesi gelmekte,anlatımınızı biraz daha aksiyonlu yaparsanız güzel olur,sesiniz bence fena değil en azından cırtlak değil.

yataylimit

Asistan
Reaksiyon puanı
165
Teşekkürler arkadaşlar. :thumbup:

Sürekli bir ssssss sesi var yani sessiz ortam olduğundan kayıt sesi gelmekte,anlatımınızı biraz daha aksiyonlu yaparsanız güzel olur,sesiniz bence fena değil en azından cırtlak değil.

Üstad, yukarıda da yazdığım gibi bu durum sadece 1. videoda var :) Sonrasında mikrofonu değiştirdim. Videoyu kaldırıp tekrar yüklemek de istemiyorum. .

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
2.sini izleyince fark ettim onu,1.sini yeni yapmana gerek yok,ses anlaşılır gelmekte. Ama biraz daha atraksiyonlu olursanız iyi olur, hani heyy orada mısın hala öğrencim, hava sıcak biliyorum ama uykun gelmesin falan, yada dersin ortasında hadi biraz kendimize gelelim deyip oynak bir müzik olabilir bir kaç saniyelik gibi gibi. İnsanlar durağanlıktan sıkılırlar yani belli bir düzeyde sesli anlatımda.

yataylimit

Asistan
Reaksiyon puanı
165
Hazırladığım ücretsiz İngilizce konu anlatımı videolarını düzenli olarak takip edebileceğiniz bir sayfa hazırladım. Sayfayı beğenir misiniz?

https://www.facebook.com/ingilizcekonuanlatimi