VB.NET 2010 ile Yazışma Programı Yapma ?

Bu konuyu okuyanlar

yakamoz166

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Şirketimin farklı şehirlerde şubeleri var. Bu şubeler ile yazışma yolu ile iletişim kurmak istiyorum fakat aynı chat gibi olacak yani anlık yazışma olacak. Bunu VB.NET 2010 ile nasıl yapabilirim. nasıl bir yöntem izlemeliyim. Bu arada şirketime ait 1 adet server bulunmakta ve ben bu servere local olarak bağlığım diğer şubelerimiz internet üzerinden IP ile bağlı. Yani server'i bu chatleşme için kullanıla bilirse bu yolu deneyelim. Farklı fikirlere açığım.. :)

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Socket uygulamarına bakabilirsin, anahtar kelimeler vb.net simple chat application, vb.net socket examples.

yakamoz166

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sn; Orion578 socket uygulamalarına baktım çözemedim. Yapmak istediğim halihazırda mevcut olan serverim üzerinden vb.net ile yapabileceğim bir yazişma programı. Şu şekilde de olabilir. serverime 1 adet chat.txt metin belgesi oluşturup vb.net form üzerinde textbox1 de serverimde ki chat.txt içersinde ki yazıları göstersem ki bunu yapabiliyorum ve textbax2 ye de yazdıklarım yine chat.txt ye gönder butonuna tıklayınca yazılsa. bu son adımı birtürlü yapamadım.

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Sn; Orion578 socket uygulamalarına baktım çözemedim. Yapmak istediğim halihazırda mevcut olan serverim üzerinden vb.net ile yapabileceğim bir yazişma programı. Şu şekilde de olabilir. serverime 1 adet chat.txt metin belgesi oluşturup vb.net form üzerinde textbox1 de serverimde ki chat.txt içersinde ki yazıları göstersem ki bunu yapabiliyorum ve textbax2 ye de yazdıklarım yine chat.txt ye gönder butonuna tıklayınca yazılsa. bu son adımı birtürlü yapamadım.

Şimdi sen clientten serverdaki txtye birşeyler yazdırmak daha sonrada başka clientten yazdırılanı çekmek mi istiyorsun ?

yakamoz166

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Orion578 evet dediğin gibi istiyorum nette kaynak bulamadım yada araştırmayı doğru yapamadım..

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Orion578 evet dediğin gibi istiyorum nette kaynak bulamadım yada araştırmayı doğru yapamadım..

Zevkli bir proje ben hep sevmişimdir socket projelerini çok güzel opcodeli bir projem vardı lakin silindi visual studioda kurulu değil ama istersen c# ile bi ara yapabilirim.