Msi wifi sorunu!

Bu konuyu okuyanlar

halsing902

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, Benim laptopumla ilgili bir problemim var.MSI GE60 0ND-602XTR kullanıyorum ve yaklaşık 7-8 aydır belli belirsiz zamanlarda internet gidiyor bu sorun telefonumda ve playstation'da baş göstermediği için bilgisayardan kaynaklantığını düşündem bu konu hakkında pek bi bilgim yok driver mı yüklemem lazım yoksa başka bişey mi bilmiyorum online oyunları bayadır oynayamıyorum bu yüzden bu arada internet bağdaştırıcısının üstünde sarı bir ünlem işareti var yardım ederseniz sevinirim en kısa zaman da mesajlarınızı bekliyorum. iyi günler ^^

halsing902

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok acil yardım edecek yok mu ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Beyler cidden acil yardım edin lütfen :/

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Wi-fi sürücüsünü sitesinden en güncel şeklide indirip kurun.

halsing902

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
wifi sürücümün modelini nerden öğrenebilirim ?

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Birde Windows 8.1 kullanıyorsun sanırım. Aynı sorunu yaşayan birisi daha 8.1 kullanıyordu. Windows 7 kurunca sorun çözüldü. Sanırsam 8.1 ile gelen bir durum. Windows güncellemeleri ile ileride çözülür umarım. Öncelikle Wi-fi aygıtınızın adını aygıt yöneticisinden bulun ve google'de aratın. Aygıtı buraya'da yazın bende bakıcam. Sürücü kurulduğunda geçmez ise Windows 7 kullanacaksınız gibi.

halsing902

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu aygıtın sürücüleri yüklenmemiş. (Kod 28)

Bu aygıt için uyumlu sürücü yok.

Bu aygıta bir sürücü bulmak için Sürücüyü Güncelleştir'i tıklatın.

Bunlar yazıyor sürücü sürümü yok diyor sarı ünlem işareti var ve uygun sürücü bulamıyorum. :/

ve güncelleştir deyince olumsuz sonuç alıyorum.

Biz en iyisi windows 7 kuralım yardım eder misiniz bu sorunu çözmem gerek canıma tak etti artık.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Bu aygıtın sürücüleri yüklenmemiş. (Kod 28)

Bu aygıt için uyumlu sürücü yok.

Bu aygıta bir sürücü bulmak için Sürücüyü Güncelleştir'i tıklatın.

Bunlar yazıyor sürücü sürümü yok diyor sarı ünlem işareti var ve uygun sürücü bulamıyorum. :/

Laptop'a Flash bellek ile falan AIDA 64 programını atıp kurun. O programda çıkar.

Windows 7'de kurabilirsin direk.

halsing902

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ağ Bağdaştırıcısı Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 135 bu olabilir mi ?

Ama galiba denemiştim intel den güncelleştirmeyi biz direk windows 7 kursak ? :D

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Ağ Bağdaştırıcısı Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 135 bu olabilir mi ?

Evet o'dur.

Hi,
Intel Wireless N-135 seems not compatible with Windows 8.1.
Windows 8.1 compatibility for Intel Centrino Wireless-N 135 Wireless Network Adapter model 135BN.HMWG

I would request you to download and install the Wireless adapter drivers in Windows 7 compatibility mode and check if it helps.
a: Right Click on the setup file and select Properties.
b: Now click the compatibility tab .
c: Place a check mark on the option “ Run this program in compatibility mode for”
d: Select Windows 7

Micrososft destek mühendisinin yazdığı bir yazı. :) Yani 8.1 'de desteklemiyormuş tam olarak. Driveri Windows 7 uyumluluk ayarında kurup deneyin sonra olmazsa gene Windows 7 kurarsın. :)

halsing902

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olmadı yine sizi de yoruyorum ama windows 7 kurmama yardım eder misiniz kurunca sorun kesin çözülür değil mi ?

halsing902

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani bu işlerde biraz zayıfım da nasıl kurabilirim windows 7'yi yol gösterirmisiniz :D

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Yani bu işlerde biraz zayıfım da nasıl kurabilirim windows 7'yi yol gösterirmisiniz :D

Tabii. Zaten basit bir kurulumu var. :) İsterseniz Googleye Windows 7 kurulumu resimli diye aratın, birçok kaynak çıkacaktır. :)

halsing902

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım windows 7 CD'si lazım nasıl halledicez onu ? :D

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Sanırım windows 7 CD'si lazım nasıl halledicez onu ? :D

Boş bir DVD alın. İnternetten Windows 7 sürümünüzü seçin örneğin Windows 7 ultimate 64 bit. Bunun iso dsyasını bilgisayarınıza indirin. Sonra CD Brunner XP programını kurun. Ardından Boş DVD'yi bilgisayarınıza takın. Sonra Programı açın iso kalıbı yazdır bölümüne gelin ve indirdiğiniz windows 7 ultimate iso dosyasını seçin ve diski yazdır butonuna tıklayın işlem tamamlanınca DVD dışarı çıkar zaten tamamlandı diye uyarı gelir. Googleye CD Brunner XP programının kullanımını da aratabilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
7 ile uğraşma zaman kaybı olur senin için ki muhtemelen 8 le gelmiştir bilgisayar onun için 7 yi kurdurmayabilir. En son sürüm olan windows 10 technical preview indir kur. hem driver yüklemek zorunda kalmazsın hem de daha performanslıdır.

Sadece tavsiyedir.

halsing902

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya windows 7 kurdum ama internet bağlantısı falan yok aygıt yüklü değil sanırım cd falan da yok ne yapmam lazım çok cahil kaldım :/

halsing902

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerek kalmadı teşekkür ederim internet aygıtını hallettim daha sorun olmaz heralde ?

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Bu ne yazık ki çoğu MSI da var. Kuzenimin wifi kartı yandı geçen ay. Gönderdi direk değiştirdiler. Ama problem genel olarak Win 8.1'in driver uyuşmazlığından kaynaklanıyor.