Blogger Kazancı

Bu konuyu okuyanlar

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
İnternette kolay yoldan para kazanmak istiyorum , ve domain için verecek ek ücretim olmadığı için ( henüz ) bloggerden para kazanabileceğimi düşünüyorum . Mümkünmüdür :)

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Mümkündür.. Beş yıl önce blog açtık reklam verdik bir ay yazı girdik.. Unutmuşuz blogu.. Bugün kazanç 12 lira birikmiş

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Yani , çok olmasada olur , zaten bundan sonra bir oyun serveri açacağım.Mesela en basit minecraft.Daha önce yapmıştım böyle bir işi , gerçekten VIP alan çok çocuk var kazancıda iyiydi.Paramın hepsini steamde oyuna yatırmasaydım devam ediyordum muhtemel.

Peki ne konu olmalı ?

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yazılı ve karşılaştırmalı inceleme yapabilirsin. Veya insan sağlığı konusunda alıntılardan faydalanarak bir harman yapabilirsin (doğru kaynaktan yararlanarak)

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Özgün bir şey olmali öncelikle.. Çakma değil. Millet asıl kaynağa gitmek varken niye senin sitene gelsin ki? Bir de böyle düşün

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Doğru söylüyorsunuz.Bir tema buldum onunla kuracağım bir ara bloğumu.Mesela , sevdiğim iş yazılımla ilgili birşey yapsam sevilir mi ? Yada oyun yapımı ile ilgili.Dersler tamamen benden olacak.

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Doğru söylüyorsunuz.Bir tema buldum onunla kuracağım bir ara bloğumu.Mesela , sevdiğim iş yazılımla ilgili birşey yapsam sevilir mi ? Yada oyun yapımı ile ilgili.Dersler tamamen benden olacak.

Deneme yanılma yöntemini denemen lazım :) Hangi tür yazılım ?

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
şimdilik her şeyi yazmayı dene. Bir süre istatistiklere bak. En çok hangi konular dağa çok rağbet gördüyse oradan yürü.

Kilavuzer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Blogger siten ile para kazanman elbette mümkün. Blogger sitene girdiğin konular özgün ve çok sağlam hitler alıyorsan Google'ın reklam hizmeti olan Adsense'ye başvurarak kazanç elde edeblirsin. Unutmaman gereken nokta özgün konular girmen.

ottoman

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Adsense başvurusu için blogger uygun bir seçim olur. Ancak kopya içerik ve spam olmamak kaydıyla. Her alanda site açabilirsin ( İllegal olmamak kaydıyla ) . Ancak dikkat etmen gereken, sitenden çok fazla link çıkışı yapmaman. Kurallara göre gidersen kazanamaman için neden yok. Bildiğim birkaç blogger site var. Aylık yaklaşık 30-40 bin tl kazanıyorlar. Fakat adamlar devamlı güncel konular giriyorlar. Hit almak istiyorsan özgün yazman yetmiyor. Ayrıca insanların arama yaptığı konulardan içerik yazman lazım. Mesela " Popçu Berkay'ın kedisi fareyi yakaladı " diye bir yazı yazsan, bunu kaç kişi okur ? Daha doğrusu kaç kişi bu aramayı yapar ? İşte bu noktalara dikkat etmen gerekiyor.