Telefonumda Anlık Takilmalar Oluyor

Bu konuyu okuyanlar

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Herkese iyi aksamlar

Yaklaşık 2 haftadır yaşadığım ancak bir turlu cozemedigim garip bir sorunum var. Öncelikle telefonum Turkcell T50. Mesela oyun oynuyorum oyun oynarken anlık 1-2 saniye kasılma oluyor ve normal şekilde devam ediyor bu sadece oyunlarda değil müzik dinlerken video izlerken veya internette dolasirkendende oluyor. Mesela 2-3 dk oynadım telefonla 1-2 saniye kasiliyo sonra normal şekilde devam ediyor. 2-3 dk sonra yine aynisi oluyor.

Fabrika ayarlarına sifirlamak geldi aklıma ancak telefonda aşırı derecede fazla özelleştirme kullanıyorum ve hepsini tekrar yapmam ve oyunlari uygulamaları yuklemem 2-3 saatini alır kısaca formatsiz çözüm varmıdır acaba?

Birde xposed kullanıyorum sadece 2 modül aktif ve birbirine çakışma yapicak bir modül yok. Biri gravitybox diğeri hktheme manager. Sürüm 4.4.2

Yardımlarınızı bekliyorum :)

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Bendeki lifelog gibi durmadan arkada çalışan lag yapan bir program var mı ?

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Hayır hocam baktimda öyle bir program yok.

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Valla bende çok özelleştirme kullanıyorum ama formatsız sanmıyorum çözülsün.Hani çünkü format atınca kullanıpta özelleştirmeye başlarsan tekrar bi seviyeden sonra o kasma başlarsa gene anlayabilirsin aha bu yapıyomuş bunu diye.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Valla bende çok özelleştirme kullanıyorum ama formatsız sanmıyorum çözülsün.Hani çünkü format atınca kullanıpta özelleştirmeye başlarsan tekrar bi seviyeden sonra o kasma başlarsa gene anlayabilirsin aha bu yapıyomuş bunu diye.

Peki hocam teşekkürler bu akşam bi format atıp tekrar denicem.

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Peki hocam teşekkürler bu akşam bi format atıp tekrar denicem.

Yani ram temizleme vs şeyler zaten iş yapmayan gereksiz anlık şeyler. Biliyorum o kadar özelleştirme için uğraşmak insana koyuyor baya ama kendimden biliyorum ufacık bir şey için belki 60dan fazla telefona tekrar rom atıp bütün uygulamaları indirip hepsine girip oturum açıp ayarlarını yapıp widgetleri sistemi falan düzenleyip sonunda oh be çektiğimi. Ama işte ufacık bir şey için bile insan mecbur kalabiliyor.